Pobudka olimpijska: Laurent Dubriel i Brad Jocho zdobywają medalowe chwile

Łyżwiarz szybki Laurent Dubriel zdobył w piątek 24. medal Kanady na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie, zdobywając srebro w biegu na 1000 m mężczyzn.

Po opuszczeniu podium o trzy milisekundy na dystansie 500 metrów – imprezie, w której był mistrzem świata – 29-latek wziął do domu swój medal na najdłuższym dystansie, kończąc wyścig w czasie 1 minuty 8,32 sekundy.

„Byłem w formie mojego życia, a sześć dni temu miałem zły dzień” – powiedział Doberuil Anastasia Bossis z CBC Sports.

To trzeci srebrny medal Kanady w kategorii mężczyzn, po umieszczeniu Denny’ego Morrisona na Igrzyskach 2014 i Gaytana Bouchera w 1980 roku, który cztery lata później również zdobył złoto.

Canmore, Alta, łyżwiarz Conor Howe zajął 12. miejsce, a Antoine Gilinas Beaulieu z Sherbrooke w Kew zajął 22. miejsce.

Możesz oglądać wyścig Dubreuil o srebro lub cokolwiek innego, co przegapiłeś w nocy Zobacz pełną powtórkę wszystkich wydarzeń olimpijskich tutaj.

Oglądaj | Dupre zdobywa srebro w Pekinie 2022:

Kanadyjski łyżwiarz szybki Laurent Duberuil zdobywa srebro na 1000 metrów w Pekinie 2022

Łyżwiarz szybki Laurent Duberuil z Levis, Kew, zdobył srebro na 1000m mężczyzn z czasem 1:08.32. 4:49

Brązowe siatki Gushue

Kanada wróciła na olimpijskie podium mężczyzn odnosząc 8-5 zwycięstwo nad Stanami Zjednoczonymi w meczu o brązowy medal.

Lodowisko St John’s Brad Joshio ukradło dwa na dziewiątym mecie, zanim zrzuciło Amerykanów ze skał na dziesiątym.

To drugi medal olimpijski Gushue, wraz z Markiem Nicholsem, po tym, jak zdobyli razem złoto na Igrzyskach w 2006 roku w Tornio.

To także drugi medal olimpijski Marka Kennedy’ego, zastępca Team Goshio, a także jego złoto olimpijskie zdobyte z Kevinem Martinem na igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku.

Z brązem w curlingu Kanada przekroczyła 22 medale Projekcja pochodzi z Gracenote Nielsena Jednak przed igrzyskami Kanada Postanowiła zrezygnować ze swoich medalowych goli na te Igrzyska Olimpijskie.

READ  Bayern Monachium 8-0 Darmstadt: wstępne reakcje i notatki

Szwedzka drużyna narodowa na pewno w swojej trzeciej karierze wyprzedzi Niklasa Edena o medal olimpijski, ale w finale będzie szukała swojego pierwszego złota w starciu z debiutantem olimpijskim Brucem Mowatem.

Możesz oglądać ostatnią sobotę o 1 w nocy ET w aplikacji CBC Sports, CBC Gem lub na CBCSports.ca.

Oglądaj | Kanadyjczyk Goshio zdobył brąz w curlingu mężczyzn:

NAJWAŻNIEJSZE CECHY: Kanadyjczyk Gushue zdobył brąz w curlingu mężczyzn, pokonując Stany Zjednoczone

Kanadyjczyk Brad Joshio pokonał Amerykanina Johna Schustera 8:5 w męskim curlingu o brązowy medal w Pekinie 2022 i zdobył swój drugi medal olimpijski. 15:05

Bracia Zhao mają krótką przewagę na starcie masowego biathlonu

Przy pięciu kilometrach startu 15-kilometrowego biathlonu grupowego mężczyzn kanadyjscy bracia Gao prowadzili grupę na pierwszym i drugim miejscu.

Starszy brat Scott, 31 lat, był z przodu, z 28-letnim chrześcijaninem z tyłu – obaj z powodzeniem pokonali swoją pierwszą strzelnicę bez pudła.

Najlepszy dzień był dla Christiana, który osiągnął idealną piętnastkę na 15 strzałów z trzech najlepszych zakresów i pozostał w mieszance na 10. miejscu (czasem w pierwszej piątce).

Dwukrotny olimpijczyk zmagał się z Calgary w końcowej części wyścigu, ale stracił trzy gole z wiatrem i wspiął się na 13. miejsce jako król strzelców Kanady.

Scott miał problemy w zakresie po pierwszym meczu, strzelając łącznie siedem punktów marnotrawstwa i zajmując 25. miejsce.

Jules Brulotte, 25 lat, z Sherbrooke, Que. , w 18. i przeszedł z tyłu grupy, gdzie usiadł na 29. miejscu przy znaku pięciu kilometrów.

Johannes Thingness Poe zdobył swój czwarty złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Był to 15. złoty medal Norwegii na tych igrzyskach, bijąc rekord największej liczby złotych medali podczas jednej olimpiady – rekord, który poprzedził remis pomiędzy Norwegią, Niemcami i Kanadą o 14 złotych medali.

READ  Zawodnik BC wygrywa Mistrzostwa Świata MMA

W męskim skicrossie nie ma kanadyjskich medali

Kanada nie miała żadnych sportowców w wyścigu o medal w wielkim finale mężczyzn w narciarstwie przełajowym po raz pierwszy, odkąd wydarzenie to zostało dodane do programu olimpijskiego w 2010 roku.

Obrońca olimpijskiego mistrza, Brady Lehman, był najlepszym kanadyjskim graczem środkowym, odpadł w półfinale, zajmując drugie miejsce w finale juniorów i zajmując szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Reece Howden z Cultus Lake, BC, zajął dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej, przegrywając z Lemanem po ukończeniu zdjęcia w wyścigu ćwierćfinałowym.

Jared Schmidt z Ottawy zajął 10. miejsce, a Kevin Drury z Toronto był 12., obaj odpadli z ćwierćfinału.