Felix Auger-Aliassime vs Rafael Nadal: Wujek Tony zasiądzie w jednym meczu w Roland Garros | ATP .okrągły

Co ma zrobić trener? Co robi wujek?

dla Toni NadalNiedzielny mecz w czwartej rundzie między tymi, którzy go chronią Felix Auger-Aliassime i jego siostrzeniec Rafael Nadal To bardzo trudny moment w nawigacji. Nie jest jasne, jak radzi sobie w tej sytuacji. Ale z tak szczerym mówcą, jak „Wujek Tony”, przynajmniej będziesz szczery o jego lojalności.

„Mój siostrzeniec jest moim siostrzeńcem”, Hiszpan powiedział ATPTour.com w piątek w Paryżu. „Powiedziałem Felixowi, kiedy poprosił mnie o współpracę z nim. Chcę, aby Rafael wygrał. Jeśli przegra, będzie to mniej bolesna strata, ponieważ gracz, z którym pracuję, wygra, ale nie lubię nikogo oszukiwać; Ja Jestem wujem Rafaela i jest kimś więcej niż dalekim siostrzeńcem. Jeśli Felix zagra przeciwko mojemu synowi… nie chciałbym, żeby wygrał. To samo.

Oprócz bycia wujkiem gracza z największą liczbą tytułów Grand Slam w historii, Toni Nadal byłem Rafael NadalJego trener od czterech lat do 2017 roku, kiedy zdecydował się ustąpić. Po pewnym czasie trener Majorki rozpoczął nowy etap kariery w Auger-Aliassime, dołączając do swojego zespołu jako konsultant.

Może Ci się również spodobać: Nadal spotyka Felixa i Wujka Tony’ego w czwartej rundzie

Niedziela nie będzie łatwym dniem dla 61-latka. Hiszpan i Kanadyjczyk skrzyżują miecze w czwartej rundzie w Roland Garros Po raz pierwszy odkąd Tony podjął wyzwanie pomocy Auger-Aliassime.

Dlatego w niedzielę Tony’ego nie będzie w skrzyniach żadnego gracza, może nawet w Filip Chatrier Stadion… chyba że może dostać bilet jak każdy inny kibic.

– Nie zamierzam oglądać meczu – powiedział Tony. „Obejrzę to w telewizji. Nie usiądę w pudełku. Jeśli dadzą mi zwykły bilet, prawdopodobnie pójdę i obejrzę” – dodał. „Powiedziałem trenerowi Felixa, że ​​jutro… [Saturday] Będę na sesji treningowej, ale nie w niedzielę. Nie chcę wiedzieć, co mu powie, żeby nie mieć pokusy, by powiedzieć Rafaelowi, który oczywiście też nie powie żadnej taktyki.”

READ  Rick Westhead: CCM Hockey przestał korzystać z Alexa Ovechkina, rosyjskiego gracza w globalnym marketingu

„Nie mam wątpliwości, że Tony chce dla mnie jak najlepiej” – powiedział później Nadal. „Nie mam też wątpliwości, że chociaż pracuje z kimś innym, trudno mu nie chcieć, żebym wygrał. Ze względu na wszystko, co żyliśmy razem i czujemy się jak rodzina, ponad wszystko inne, plus wszystko, czym byliśmy w naszym życiu”. – Już wcześniej mi powiedział, że nie będzie w polu karnym w dniu meczu. Gdyby tak było, nie sprawiłoby mi to najmniejszego problemu, ponieważ nie wątpię w jego uczucia.

Nadal szuka 14 postaci historycznych Roland Garros Tytuł, który da mu 22 tytuły Grand Slam i pozwoli oderwać się od 20-krotnego mistrza Novaka.

„Chciałbym, żeby mój siostrzeniec wygrał Roland GarrosTony wyznał. Niestety, aby to zrobić, musi pokonać Felixa. Czuję się z nim bardzo dobrze, mam szczęście pracować z graczem, który jest jednym z najlepszych ludzi na trasie, a także dobrym tenisistą, ale jestem rodziną Rafael. Myślę, że ma szansę. Już poprawił się na glinie, chociaż wciąż zmaga się z wzlotami i upadkami. Zmienił rzeczy, jak granie wyżej. I ostrzegł, że jeśli będzie się poprawiał, to myślę, że w nadchodzących latach będzie kandydatem do tytułu. W niedzielę faworytem jest Rafael i nie powinno to dotyczyć Felixa.

Nadal powiedział: „Jestem szczery, idę grać w swoją grę i robić rzeczy w najlepszy możliwy sposób każdego dnia, nie myśląc o niczym innym. To i myślę o tym, jak grać i jak pokonać przeciwnika. Kto jest najlepsza na świecie, wystarczy mi.

„Nie sądzę, żeby Tony mógł mi powiedzieć coś nowego o Nadalu” – wyjaśnił Auger-Aliassime. „Ale rozmawialiśmy o tym od samego początku i o możliwości spotkania się z Rafą w pewnym momencie. Nie ma wiele do powiedzenia. Znam go i widziałem go kilka razy w grze. Zobaczymy na boisku, czy uda mi się znaleźć same rozwiązania.”

READ  Wideo: J Atherton dzieli się tym, co mogło być w „The Knife Edge”

Niedziela będzie bardzo szczególnym dniem w Paryżu, kiedy Nadal i Auger-Aliassime zmierzą się o miejsce w ćwierćfinale o godz. Roland Garros Nie zabraknie podstawowych uczuć.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top