Płomienie nie mogą przegapić dużego obrazu po rękawicy ze Wschodniego Wybrzeża

Dowody są niepodważalne, Calgary Flames wciąż nie należą do elity ligi o oczko lub dwa.

Nie ma tam żadnych wiadomości.

Również bezbłędnie, ponieważ zespół właśnie zakończył żmudną podróż, przegrywając z trzema z pięciu najlepszych drużyn w lidze.

Fani mogą cieszyć się z tego, że we wszystkich trzech kwestiach Flames znalazł sposób na utrzymanie gry blisko, przez różne okresy, pomimo swojej widocznej wyższości.

Jednak wszystkie trzy mecze umknęły im w trzeciej grze i zakończyły się przekonującą porażką, która sprawiła, że ​​Pantery strzeliły pięć bramek bez odpowiedzi; stopień pioruna czwarty z rzędu; Hurricane’y publikują ciągły kwadrant.

Niektórzy mogą nazwać je potknięciami, inni mogą uznać je za nieuniknione.

Tak czy inaczej, dodali do skromnej interpunkcji na miarę gier z kijami, w których Flames wygrał 16:6.

Nie na to liczyli lub nie to sobie wyobrażali, stawiając czoła potworom na Wschodzie.

Tak więc, gdy został zapytany o piątkową porażkę 6-3 z Karoliną, Daryl Sutter uznał, że to dobry moment, aby przypomnieć ludziom, jak niskie są oczekiwania wobec tej grupy na jesień.

„Tego lata wrzuciłem wszystkich pod autobus – jeszcze tego nie rób” – powiedział Sutter o letnich uczuciach w Calgary, gdzie wielu obawiało się, że klub wkrótce się odbuduje.

„Pamiętaj, co powiedzieliśmy, starałem się być „uczciwym, ciężko pracującym zespołem, który próbuje przejść do play-offów”. „

„Więc to właśnie próbujemy zrobić”.

Z tym obiektywem wykonują świetną robotę.

„Zagraliśmy 22 mecze uliczne i 11 meczów u siebie” – powiedział Sutter, którego klub ma przewagę 13-7-2 nad Domem.

„Tak więc, aby być tam, gdzie jesteśmy, możemy mieć szczęście, że jesteśmy tam, gdzie jesteśmy”.

To bardzo potrzebna perspektywa, ponieważ zespół 17-10-6, który spędził 19 dni na uboczu z powodu COVID-19, będzie musiał spędzić kolejne sześć dni, czekając na szansę powrotu na właściwe tory.

READ  Supergwiazda Ian Garry twierdził, że niesie UFC 292 na moich plecach

Nie ma wątpliwości, że gracze zasługują na uznanie za prowadzenie działalności w pełnym słońcu z imponującym pierwszym okresem, w którym zdominowali gospodarzy 21-10.

Było to miłe stwierdzenie, biorąc pod uwagę ich harmonogram i fakt, że Sutter drastycznie zmienił swoje linie i jednostki gry, decydując się na rozpoczęcie Dana Vladara w kolejne wieczory.

Trener przyznał później, że junior Jacob Markstrom był uważany przez sztab szkoleniowy za chłopca, co doprowadziło Vladar do debiutu.

Alkanes odpowiedział po wczesnej bramce Blake’a Colemana strzałem Jespera Fasta, po którym w drugiej połowie strzelił jeszcze trzy gole w Carolinas, a Flames prowadził 18:7.

Po tym, jak Matthew Tkachuk strzelił później bramkę w drugiej połowie, aby doprowadzić do 4-2, Jonny Goudreau wykończył długie podanie w ucieczce Erica Godbransona w połowie trzeciej, dając jednego gola, którego niewielu się spodziewało.

„Mieliśmy trochę rozpędu i naprawdę tam byliśmy” – powiedział Goudreau, którego klub nie był w stanie pokonać Fredrika Andersena, zanim Brady Skji i Andrei Svichnikov zasolili mecz w ostatnich dwóch minutach.

„Byliśmy tam przez wiele (trzech) meczów i pozwoliliśmy, aby mecze się prześlizgnęły. To nie może się zdarzyć”.

Sutter był dumny ze swojej drużyny za kontynuowanie walki i rozpoczęcie tego, co uważał za najlepszy odcinek drogi, jaką jego klub grał od świąt Bożego Narodzenia. (Wyjazd rozpoczął się zwycięstwami w Seattle i Chicago.)

Wracając do załamania przedświątecznego i Covid w czterech meczach, Flames przegrali teraz siedem z ostatnich dziewięciu meczów, bez szans na odrobienie straty przynajmniej do czwartku, kiedy Flames mają gościć Ottawę.

Potem będą musieli poczekać kolejne pięć dni, zanim ponownie napotkają lamparty.

Dwa mecze w 11 dni to nie to, czego ten zespół potrzebuje w tej chwili.

„Zrobiliśmy kilka dobrych rzeczy, ale wciąż wracamy do domu z pustymi rękami – to najtrudniejsza część” – powiedział Goodbranson, który, podobnie jak Flames, był w tym roku mile zaskoczony.

READ  Gushue przygotowuje się do Mistrzostw Świata po zdobyciu piątego Briera

„Przegraliśmy trzy razy z rzędu – niewiele zrobiliśmy w tym roku. Jeśli coś zabierzemy z (wycieczki), musimy przerwać tę małą passę, zebrać się razem i znaleźć sposób na wygranie meczu To jest dla nas obszar, na którym się teraz skupiamy.”

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, była to pierwsza porażka organizacyjna Flames w sezonie z przeciwnikami z Metropolitan Division, która była przeciwko nim 8:1-2.

Była to również pierwsza porażka Calgary w drugiej połowie kolejnych meczów, która spadła na 3-1-1.

To dobra drużyna hokejowa, która w tym sezonie przeszła długą drogę w krótkim czasie.

Jasne, mieli nadzieję, że zrobią trochę lepiej przeciwko klasie ligowej.

Ale ponieważ pozostało 30 meczów u siebie i tylko 19 w drodze, Sutter nie pomylił się, przypominając ludziom, że być może oczekiwania wymknęły się spod kontroli po nieoczekiwanym początku.