Era Rajakovicia rozpoczyna się sukcesem od zwycięstwa Raptors nad Timberwolves – Sportsnet.ca

TORONTO – Jak zdefiniować sukces. Hmm.

W sporcie zawodowym wszystko powinno być proste: wygrać. Dlatego notują wyniki i dlatego ludzie, którzy mogą przyczynić się do zwycięstwa, zarabiają – teoretycznie – więcej niż ci, którzy tego nie robią.

Ponieważ jednak tylko jedna drużyna może wygrać ostatni mecz w sezonie, zabrać do domu trofeum i nazwać się mistrzem, definicja sukcesu nieuchronnie rozszerza się w zależności od okoliczności.

Nikt w Toronto Raptors nie mówił o mistrzostwach ani trofeach. To nie ten zespół, albo nie wydają się być tym zespołem. W ubiegłym roku wygrali 41 meczów i od czterech sezonów nie wygrali rundy play-off.

Zatem gdy kurtyna wreszcie podniosła się w sezonie 2023–24 i nadeszła era Darko Rajakovicia, określone cele w mniejszym stopniu dotyczyły szczegółów, a bardziej procesu, w miarę jak nowy trener będzie mógł wyczuć swój zespół i swoją rolę po meczu. przejmowanie. Od Nicka Nurse, który pomógł Toronto zdobyć pierwsze i jedyne mistrzostwo w 2019 roku.

[brightcove videoID=6339879092112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

„Dla mnie to udany sezon, tak naprawdę chodzi o poziom naszej gry, a dla nas o poprawę z tygodnia na tydzień” – powiedział Rajakovic, gdy jego zespół przygotowywał się do gościnia Minnesota Timberwolves. „Wkraczamy w sezon składający się z 82 meczów. Patrzymy na wielu graczy z ogromnym talentem w naszym zespole. Chodzi o naszą spójność i to, jak blisko będziemy pracować, jak będziemy się wspierać i jak będziemy się rozwijać w trakcie sezonu. Moim marzeniem jest, abyśmy grali naszą najlepszą koszykówkę.” Pod koniec roku, więc w miarę upływu sezonu nadal się rozwijamy.

OK, małe kroki. Raptors nie świętowali tak jak mistrzowska drużyna, ale w szatni rozległ się głośny ryk i lodowaty prysznic, aby uczcić pierwsze zwycięstwo pierwszorocznego trenera w NBA, zwycięstwo 97-94 nad przyjezdną Minnesotą Timberwolves .

Było co lubić — 34 punkty po szybkich przełamaniach, 14 z 35 mocnych startów z linii za trzy punkty i gra w defensywie całego zespołu, która ograniczyła Timberwolves do 34 procent celnych strzałów i 8 z 31 z rzutów wolnych. głęboko.

READ  Zdeno Chara kończy się za niecałe 4 godziny

Uważam, że nasi chłopcy wykonali naprawdę dobrą robotę, układając plan gry, naprawdę dobrą robotę [Minnesota star Anthony] „Zwłaszcza Edwardsa” – powiedział Rajakovic. „Myślałem, że walczyli o każdą własność”.

Prawdopodobnie jest to cel jak każdy inny: twarda rywalizacja, a przyjdą dobre rzeczy. Nadal jest centrum Raptors Jacob Poeltl próbował mocniej określić ideę sukcesu:

„Chcemy dostać się do play-offów i chcemy narobić hałasu podczas play-offów” – powiedział Poeltl, weteran z ośmioletnim stażem, który pomógł Toronto osiągnąć bilans 15-9 w meczach, które rozpoczął po tym, jak został przejęty w ostatecznym terminie wymiany. Miniony sezon sam w sobie był źródłem optymizmu. „Chcemy pokazać, że możemy być jedną z tych drużyn, która ma niskie oczekiwania, co może niektórych zdenerwować, ale także zebrać nową grupę i naprawdę pokazać, że potrafimy grać we właściwy sposób i możemy się rozwijać w systemie.”

Ale nawet wtedy Poeltl zabezpiecza się:

„To może nie być łatwy początek sezonu, ponieważ mamy dwie nowe części, nowy sztab trenerski i zupełnie nowy system, więc jeśli pokażemy, jaki mamy potencjał i zaczniemy coś budować, będziemy to mieć”. Dużo sukcesów w nadchodzących latach i myślę, że to może być udany sezon.

No cóż, zacznijmy od udanej nocy? Toronto Raptors są niepokonani i nawet jeśli ich pierwsze zwycięstwo będzie pozbawione wdzięków estetycznych, będzie dobrze wyglądać w rankingach.

Raptors byli prowadzeni przez jedną ze swoich nowych twarzy, a najcenniejszy zawodnik Pucharu Świata w koszykówce FIBA ​​Dennis Schroder poprowadził swój nowy zespół z 22 punktami i siedmioma asystami, trafiając 8 z 17 celnych strzałów w 32 minuty, co było pierwszym osiągnięciem Raptors. Raptor zdobędzie 20 lub więcej punktów w swoim pierwszym występie w klubie od czasów Kawhiego Leonarda. Otrzymał pomoc od starych fachowców, gdy OG Anunoby zakończył mecz z 20 punktami na 13 strzałów i był głównym czynnikiem, który przyczynił się do utrzymania Edwardsa przy trafieniach 8 z 26 w drodze do zdobycia 26 punktów, z czego 10 padło w pierwszych minutach meczu . Pierwszy kwartał.

READ  Felix Auger-Aliassime przeżywa Juana Pablo Varelasa, wygrywa swój pierwszy turniej Rolanda Garrosa | ATP .okrągły

„Byłam z nim trochę luźna. [early]powiedział Anunoby, który stara się kontynuować swoje typy w defensywie z poprzedniego sezonu. „To świetny zawodnik, a ja dałem mu dużo przestrzeni… Czuł się bardzo komfortowo. Tak właśnie robią wielcy gracze, gdy czują się komfortowo, uderzają piłkę. Więc po prostu postaraj się mu to utrudnić. Po prostu bądź z nim fizycznie i zmusić go do podejmowania odważnych decyzji.

Pascal Siakam nie trafił w bramkę 5 z 17 celnych strzałów, ale w ostatnich pięciu minutach trafił parę trójek, co pomogło utrzymać Timberwolves w defensywie. Podobnie wynik 6 z 16 Scotty’ego Barnesa nie był zbyt ładny, ale zanotował osiem zbiórek, pięć asyst, pięć bloków i dwa przechwyty.

[brightcove videoID=6339876373112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Toronto uderzało zaledwie w 40 procentach z podłogi i przez większą część wieczoru agresywnie walczyło na połowie kortu, a środkowy Timberwolves Rudy Gobert utrudniał grę na obręczy. Naprawienie przewinienia na połowie kortu jest kolejnym na liście rzeczy do zrobienia.

„Myślę, że nadal musimy grać szybciej” – powiedział Rajakovic, któremu podoba się szybkość, jaką charakteryzuje się jego zespół w przejściach, ale chce też większej szybkości na połowie kortu, gdzie często wydaje się, że sprawy utknęły w martwym punkcie. „Mam przez to na myśli to, że były momenty, w których wychodziliśmy poza połowę kortu, a potem nie przeszliśmy do ataku odpowiednio wcześnie i odpowiednio szybko. To coś, nad czym wciąż pracujemy. To jeden z W takich sytuacjach nie możemy po prostu oznaczać się nawzajem. Musimy umieć atakować, prowadzić, przełamywać obronę i znajdować otwartych zawodników. [There were] Momenty, w których byliśmy naprawdę dobrzy, i momenty, w których nie wykonaliśmy dzisiaj świetnej roboty.

A więc tak, Raptors strzelani z boiska 18 z 50 w pierwszych dwóch kwartach wyglądali znajomo, mimo że do przerwy prowadzili 53-51. Jednak po zmaganiach na tym froncie w okresie przedsezonowym radzili sobie wystarczająco dobrze z piłką (pięć strat) i nawet po odejściu Nurse, który zaczął przyjmować agresywną defensywę, Toronto było w stanie zdenerwować Minnesotę – popularnego faworyta w Konferencji Zachodniej – Dużo problemów, przez co goście podnieśli się z ziemi o 33 proc.

Innym skutkiem kadencji Nurse jako głównego trenera była gra w dość wąskiej rotacji ośmiu zawodników i poleganie na swoich starterach bardziej niż jakikolwiek inny trener w lidze. Rajakovic zobowiązał się do stosowania 10-osobowego systemu rotacyjnego częściowo po to, aby zapewnić świeżość swoim kluczowym zawodnikom, ale także, jak twierdzi, dlatego, że wierzy, że ma głęboki skład. To tylko jeden mecz, ale być może Rajakovic widzi wyraźniej, skąd pochodzi Nurse. Po tym jak gracze rozpoczynający w połowie trzeciej kwarty podwyższyli prowadzenie Toronto do 10, zespół rezerwowy odrobił straty, a Minnesota zakończyła trzecią kwartę serią 14-3. Malachi Flynn – czwartoroczny obrońca, który nigdy nie potrafił przełamać straty pielęgniarki – miał -11 punktów w ciągu pięciu minut w trzeciej kwarcie i -14 w ciągu 10 minut gry, gdy Timberwolves objęli prowadzenie 74-73 w czwartej kwarcie .

Rookie Gradey Dick zadebiutował w NBA, ale zagrał tylko dwie minuty. W rotacji brakuje Chrisa Bouchera, który przez ostatnie dwa sezony grał w podstawowym składzie.

W końcu Raptors zyskali wystarczająco dużo miejsca na oddech, gdy Rajakovic znalazł mocny skład na koniec spotkania, w którym na środku znajdował się Precious Achiuwa w miejsce Poeltla, a Toronto oddało wystarczającą liczbę strzałów.

Było to zwycięstwo, pierwsze, o którym nikt nie wie, ale z pewnością stanowiło udany początek sezonu.