NHL odkłada trzy kolejne mecze z powodu obaw związanych z COVID-19

NHL przełożyło trzy kolejne mecze w poniedziałek, ponieważ liga nadal zmaga się z problemami z COVID-19.

Wśród przełożonych jest środowy mecz pomiędzy Chicago Blackhawks i Winnipeg Jets, a także dwa mecze u siebie pomiędzy Dallas Stars i Colorado Avalanche.

Nie ogłoszono żadnych dat makijażu dla tych gier. Łączna liczba gier, które zostały przełożone, wynosi teraz 67.

Liga ogłosiła późną niedzielę, że mecz Columbus Bluejackets w Chicago Blackhawks we wtorek, Pittsburgh Penguins w środę przeciwko Toronto Maple Leafs i Boston Bruins w Ottawie zostały przełożone z powodu obaw związanych z koronawirusem.

NHL twierdzi, że nadal mają zostać rozegrane trzy kolejne mecze zaplanowane na wtorek, w tym Montreal Canadiens na Tampa Bay Lightning, ponieważ liga próbuje powrócić z przerwy, która rozpoczęła się 22 grudnia.

Liga poinformowała także o wprowadzeniu składów taksówek, a także o poprawkach CBA potwierdzonych wcześniej w niedzielnych doniesieniach.

Każda drużyna będzie mogła mieć oddział taksówek składający się z maksymalnie sześciu graczy i wezwać osoby niepełnoletnie, jeśli brak COVID-19 spowoduje, że ktokolwiek zagra bez pełnego składu. Zespoły taksówek, które były używane podczas skróconego sezonu 2021, mają działać przynajmniej do przerwy All-Star na początku lutego.

Zgodnie z nowymi przepisami każda drużyna, która wstydzi się posiadania 12 napastników, sześciu obrońców i dwóch bramkarzy, może wprowadzić zawodnika NHL bez rozgrywania meczu z mniej niż 18 zawodnikami. Wezwania w nagłych wypadkach mogą być również skierowane do graczy, których limit pensji przekroczył 1 milion USD, w porównaniu z poprzednim limitem wynoszącym 850 000 USD.

Gracze z oddziału taksówek będą liczeni jako przebywający w Pałacu na potrzeby kapeluszy. Mogą tam przebywać maksymalnie 20 dni.

Celem zmian jest utrzymanie sezonu NHL. Wszystkie 14 meczów pierwotnie zaplanowanych na poniedziałek zostało wcześniej przełożonych, aby umożliwić analizę testów COVID-19 przez zawodników, trenerów i personel w niedzielę po powrocie do obiektów zespołu.

READ  Murray postawił na ustępstwa senatorów

NHL rozpoczął swoją coroczną przerwę świąteczną dwa dni wcześniej niż oczekiwano w zeszłym tygodniu w związku z szybkim wzrostem pozytywnych wyników testów COVID-19 wśród graczy. W tym czasie ponad jedna czwarta z 32 drużyn ligowych została zamknięta z powodu wybuchu epidemii.

Ze względu na siedem drużyn z siedzibą w Kanadzie, NHL nie może śledzić postępów NFL, nie testując w pełni graczy, którzy są w pełni zaszczepieni i bezobjawowi. Lamoreello powiedział, że urzędnicy ligi robią wszystko, co w ich mocy, bez jakiejkolwiek kontroli nad zasadami i ograniczeniami ustanowionymi przez kanadyjskie rządy federalne i rządy prowincji.

– Z plikami z The Associated Press.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top