Elon Musk: Twitter zablokuje oszustów na kontach

Warszawa –


Elon Musk napisał na Twitterze w niedzielę Twitter na stałe zawiesi każde konto na platformie mediów społecznościowych, które podszywa się pod inną osobę.

Nowy właściciel platformy wydał ostrzeżenie po tym, jak niektóre gwiazdy zmieniły swoje nazwy wyświetlane na Twitterze – a nie nazwy kont – i napisał na Twitterze jako „Elon Musk” w odpowiedzi na decyzję miliardera o oferowaniu zweryfikowanych kont wszystkim przybyszom za 8 USD, jednocześnie zwalniając go … duża część siły roboczej.

„Od teraz każde zaangażowanie na Twitterze, które polega na podszywaniu się bez identyfikowania „parodii”, zostanie trwale zawieszone” – napisał Musk. Podczas gdy Twitter wcześniej wydawał ostrzeżenia przed zawieszeniem, teraz, gdy rozpoczął „powszechną weryfikację, nie będzie ostrzeżenia”.

W rzeczywistości najbogatszy człowiek na świecie powiedział, że „jakakolwiek zmiana nazwiska” spowoduje tymczasową utratę zweryfikowanego znacznika wyboru.

Konto komik Kathy Griffin zostało zawieszone w niedzielę po tym, jak zmieniła swój pseudonim na Musk. Powiedziała reporterowi Bloomberga, że ​​użyła również jego zdjęcia profilowego.

„Wydaje mi się, że nie wszyscy moderatorzy treści są porzuceni? Lol”, Griffin następnie żartował z Mastodon, alternatywnej platformy mediów społecznościowych, na której utworzyła konto w zeszłym tygodniu.

Podobnie aktorka Valerie Bertinelli zadedykowała imię Musk na ekranie – w sobotę publikując serię tweetów wspierających kandydatów Demokratów, zanim wróci do swojego prawdziwego nazwiska. „Ok – Doki. Dobrze się bawiłem i myślę, że się do tego doszedłem” – napisała później na Twitterze.

Przed sztuczką Bertinelli zauważył pierwotne przeznaczenie niebieskiego znacznika wyboru. przyznawane bezpłatnie osobom, których tożsamość potwierdzili pracownicy Twittera; Z dziennikarzami reprezentującymi duży odsetek odbiorców. „Oznacza to po prostu, że twoja tożsamość została zweryfikowana. Oszuści będą mieli trudności z podszywaniem się pod ciebie”, zauważył Bertinelli.

READ  Łańcuchy dostaw wciąż są w nieładzie — a zmienna delta pogarsza sytuację

„To już nie obowiązuje. Powodzenia! ” dodała.

Twierdzi, że zweryfikowane konta za 8 dolarów są sposobem Muska na demokratyzację usługi. W sobotę aktualizacja Twittera dla urządzeń iOS wymienionych w App Store firmy Apple powiedziała, że ​​użytkownicy, którzy „zarejestrują się teraz” w nowym „Twitter Blue with Verification”, mogą otrzymać niebieski haczyk obok swojej nazwy „tak jak gwiazdy, firmy i politycy. śledzić.”

Powiedział, że usługa będzie dostępna najpierw w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii, jednak nie była dostępna w niedzielę i nie było żadnych wskazówek, kiedy zacznie działać. Pracownica Twittera, Esther Crawford, powiedziała agencji Associated Press, że będzie to „wkrótce, ale jeszcze się nie zaczęło”.

Twitter w niedzielę nie odpowiedział na e-mail z prośbą o komentarz w sprawie zweryfikowanych kont i komentarz Griffina.

Musk napisał później na Twitterze: „Twitter musi stać się najdokładniejszym źródłem informacji na całym świecie. To jest nasza misja”.

Jeśli firma pozbawi istniejących, zatwierdzonych użytkowników niebieskich czeków – czego nie ma – może to zaostrzyć dezinformację na platformie podczas wtorkowych wyborów śródokresowych.

Podobnie jak Griffin, niektórzy użytkownicy Twittera rozpoczęli już migrację z platformy – Counter Social to kolejna popularna alternatywa – po zwolnieniach, które rozpoczęły się w piątek, a które podobno dotknęły około połowy 7500 pracowników Twittera. Obawiają się, że upadek moderacji i weryfikacji spowoduje powstanie ogólnodostępnej dezinformacji o tym, jaki był główny kanał zaufanej komunikacji w Internecie z agencji publicznych i innych instytucji.

Kilka firm wstrzymało reklamy na platformie, obawiając się, że pod Muskiem będzie to trudniejsze.

Yoel Roth, szef bezpieczeństwa i uczciwości Twittera, starał się rozwiać takie obawy w piątkowym tweecie. Powiedział, że moderatorzy treści firmy z pierwszej linii byli grupą najmniej dotkniętą zwolnieniami.

READ  Duże zmiany w kanadyjskim rynku nieruchomości po oskarżeniu wybitnych deweloperów o oszustwo

Musk napisał pod koniec piątku na Twitterze, że nie ma innego wyjścia, jak tylko zwolnić miejsca pracy, „kiedy firma traci ponad 4 miliony dolarów dziennie”. Nie podał szczegółów dziennych strat Twittera i powiedział, że pracownikom, którzy stracili pracę, zaoferowano trzymiesięczną rekompensatę.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top