Raport NB COVID-19: tydzień bez nowych przypadków, hrabstwo przygotowuje się do osiągnięcia celu podwójnej dawki do 27 lipca

Nowy Brunszwik świętował tydzień w poniedziałek bez nowych przypadków COVID-19, a hrabstwo przygotowuje się do osiągnięcia celu dwóch dawek szczepień na sześć dni przed terminem, przed końcem miesiąca, zgodnie z jednym z narzędzi danych.

W niedzielę podano 4049 drugich dawek szczepionek COVID-19 Panel COVID-19 oferuje.

Ponad 353 600 mieszkańców Nowego Brunszwiku w wieku co najmniej 12 lat, czyli 51 procent kwalifikującej się populacji, otrzymało dwie dawki szczepionki przeciw COVID.

Wciąż jest jeszcze około 166 430 osób, które potrzebują drugiego strzału.

Chociaż niedzielne dawki stanowiły mniej niż połowę z 8977 zastrzyków podanych w sobotę, średnia siedmiodniowa wciąż wynosi 10 560, powiedział Oliver Dweck, programista z Fredericton, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy śledził dane dotyczące szczepionek w hrabstwie. .

Powiedział, że w obecnym tempie hrabstwo osiągnie swój cel pełnego zaszczepienia 75 procent kwalifikującej się populacji do 27 lipca.

cel pod Droga do zieleni Jest 2 sierpnia, Dzień Nowego Brunszwiku.

Po osiągnięciu progu hrabstwo zakończy obowiązkowy status nakazu w nagłych wypadkach i zniesie wszystkie ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego, pod warunkiem, że liczba hospitalizacji z powodu COVID pozostanie niska, a wszystkie okręgi zdrowia pozostaną na żółtym poziomie alertu COVID.

Osoby są uprawnione do drugiej dawki, gdy minęło co najmniej 28 dni od pierwszej dawki.

Od poniedziałku 68,2% osób kwalifikujących się do otrzymania drugiej dawki zrobiło to, powiedział Dweck.

Przy 481 pierwszych dawkach podanych w niedzielę, liczba mieszkańców New Brunswickers, którzy otrzymali przynajmniej jedną dawkę, wzrosła do 551.682, czyli 79,6 procent kwalifikującej się populacji. Panel COVID-19 oferuje.

W całym Nowym Brunszwiku pojawiają się coraz nowocześniejsze kliniki szczepień mobilnych, aby uczynić szczepienia wygodniejszymi. (Robert Krótki/CBC)

Powiat zakłada w tym tygodniu więcej mobilnych przychodni Moderna. Jeden biegający w Fredericton w poniedziałki w Kinsmen Club, 141 School St. , do 19:00

Inne kliniki to:

  • Fredericton – Klinika Marysville Walk-in, 231 Canada Street, we wtorki, od południa do 18:00
  • Hillsborough – Kiwanis Community Center, 47 Al-Faylaq Street, we wtorki od 11:00 do 18:00
  • Perth Andover – River Valley Civic Center, 11 School Street, czwartek, od południa do 18:00
  • Dorchester Dorchester Veterans Community Hall, 4955 Main Street, w czwartki w godz.
  • kamień gipsowy – Tobique Lions Community Center, 61 Everett Ln. piątek, między 10:30 a 16:00
  • Salisbury Salisbury Baptist Church, 3128 Main Street, piątek 10:00-16:00

Każda osoba w wieku powyżej 12 lat może otrzymać szczepionkę COVID-19. mogą Zarezerwuj wizytę online Za pośrednictwem Kliniki sieci Horizon lub sieci zdrowia Vitalité lub za pośrednictwem Uczestnicząca apteka.

Muszą przynieść swoją kartę Medicare, a podpisany formularz zgodyA dla tych, którzy otrzymali drugą dawkę, kopia rejestru szczepień, które otrzymali po przyjęciu pierwszej dawki.

Osoby, które zarezerwowały wizytę, ale mogły zaszczepić się wcześniej gdzie indziej, proszone są o anulowanie wizyty, której już nie potrzebują.

Internetowe rejestry szczepień

Departament Zdrowia New Brunswick ogłosił w poniedziałek, że spodziewa się, że do końca lipca będzie dostępny online rejestr szczepień przeciwko COVID-19.

Informacje będą dostępne za pośrednictwem portalu MyHealthNB, gdzie ludzie mogą obecnie się zalogować, aby uzyskać dostęp do wyników swoich badań przesiewowych COVID-19.

Dodała, że ​​ludzie powinni prowadzić papierową ewidencję szczepień otrzymanych po szczepieniu „jako oficjalny dowód szczepienia”.

„Przechowuj go w bezpiecznym miejscu, zachowaj kopię i zrób jej zdjęcie”.

Od poniedziałku osoby uczestniczące w szczepieniach zostaną poinstruowane, aby zarejestrować się na konto MyHealthNB, podało ministerstwo w komunikacie prasowym.

Dla osób, które zostały już zaszczepione i nie mają konta MyHealthNB, więcej szczegółów na temat procesu rejestracji zostanie udostępnionych w nadchodzących tygodniach.

5 aktywnych spraw

New Brunswick Public Health powiedział w poniedziałek, że ma pięć aktywnych przypadków COVID-19.

Jedna osoba w hrabstwie była hospitalizowana z powodu choroby układu oddechowego, ale nie jest na oddziale intensywnej terapii.

Od początku pandemii odnotowano 2336 potwierdzonych przypadków COVID-19 w Nowym Brunszwiku, z 2284 wyzdrowieniami i 46 zgonami związanymi z COVID.

Przeprowadzono 369 164 testów, w tym 675 w niedzielę.

Horizon nawołuje do „staranności” w przebraniu wśród personelu i lekarzy..

Sieć Horizon Health Network opublikowała notatkę w zeszłym tygodniu, wzywając wszystkich pracowników i lekarzy do ostrożności w ukrywaniu.

Ale rzecznik powiedział, że zgodność nie jest problemem, a notatka była tylko przypomnieniem.

„Po wprowadzeniu poprawionego procesu kontroli, z przyjemnością informujemy, że poprawiła się zgodność masek przy wejściu do Horizon” – napisała Erin Arsenault, pełniąca obowiązki dyrektora ds. zasobów ludzkich w wewnętrznej notatce otrzymanej przez CBC News.

„Ale potrzebujemy Twojej pomocy i nieustannej staranności, gdy poruszasz się po swoim miejscu pracy.

„Upewnij się, że zawsze nosisz maski: kiedy załatwiasz swoje sprawy w ciągu dnia, kiedy odpoczywasz na wakacjach, kiedy pracujesz z kolegami”.

Jedynym wyjątkiem, powiedział Arsino, jest sytuacja, gdy ludzie siedzą co najmniej dwa metry od wszystkich i jedzą.

Rzecznik Horizon powiedział, że Horizon nadal „bardzo przestrzega” zasad noszenia masek przez personel i lekarzy. (zdjęcia Shutterstock/Alliance)

Dr Jennifer Russell, dyrektor medyczny ds. Zdrowia, zauważyła, że ​​noszenie masek i fizyczne dystansowanie to dwa najważniejsze narzędzia w walce z COVID-19, zauważył Arsenault.

„Widzieliśmy, jak szybko może nastąpić epidemia COVID-19 i jak wiele osób jest dotkniętych tymi epidemiami”.

„Noszenie masek w obiektach skyline i właściwościach skyline jest Jest obowiązkowe,Zapamiętaj pogrubioną uwagę.

Wypełnienie kwestionariusza samokontroli przed wejściem i mycie rąk po wejściu jest również obowiązkowe, dodaje pogrubienie.

Według Margaret Melanson, wiceprezesa ds. wysokiej jakości opieki skoncentrowanej na pacjencie, Horizon nadal ma „bardzo wysoką zgodność” w zakresie noszenia masek przez personel i klinicystów.

„To przypomnienie miało tylko podkreślić, że – wraz z przejściem prowincji w fazę zieloną – nie zmniejszyliśmy jeszcze naszych środków ostrożności i musimy zachować czujność” – powiedziała w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

„Horizon jest bardzo dumny z zaangażowania naszych pracowników i lekarzy podczas pandemii COVID-19 w przestrzeganie protokołów zapobiegania i kontroli zakażeń (IPC), zapewnienie odpowiedniego stosowania środków ochrony osobistej (PPE) i przestrzeganie naszych bieżących wytycznych dotyczących masek. “

Co zrobić, jeśli masz objawy?

Osoby, które martwią się, że mogą mieć COVID-19, mogą Zrób test samooceny online.

Zdrowie publiczne mówi, że objawy choroby obejmowały wysoką temperaturę powyżej 38 stopni Celsjusza, nowy lub nasilający się kaszel, ból gardła, katar, ból głowy, pojawienie się nowego zmęczenia i trudności w oddychaniu.

U dzieci objawy obejmowały również fioletowe znaczenia na palcach rąk i nóg.

Osoby z jednym z tych objawów powinny pozostać w domu, zadzwonić do Tele-Care 811 lub swojego lekarza i postępować zgodnie z instrukcjami.

READ  Amerykańskie agencje badają wyciek do mediów danych podatkowych najbogatszych Amerykanów | Wiadomości o nierównościach

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top