Ekspert mówi, że samiec orka zamieszkujący na południu mógł umrzeć na raka

Ekspert mówi, że zagrożony wyginięciem orka z południa mógł ponieść więcej strat, ponieważ jedna orka została uznana za martwą.

W ostatnim tygodniu lipca widziano orkę K-21, a zdjęcia pokazały, że zanika, powiedział Andrew Treats, dyrektor Jednostki Badań Ssaków Morskich na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej.

Zagrożona populacja południowa składa się z trzech oddzielnych strąków: K, J i L, które w większości podróżują u wybrzeży Kolumbii Brytyjskiej, Waszyngtonu i Oregonu.

„Nigdy nie widziałem orka, któremu zapadła się płetwa grzbietowa. Zapadła się całkowicie. I ostrą głowę orzecha ziemnego” – powiedział Triets w wywiadzie.

„Wydawało się, że osiągnął etap, w którym było bardzo prawdopodobne, że nie będzie żył długo. Wydawało się bardzo mało prawdopodobne, że nadal będzie żył”.

Eksperci twierdzą, że nie są pewni, dlaczego orki nie pojawią się w tym roku wzdłuż wybrzeża wyspy Vancouver. Istnieją dwie pływające teorie: brak łososia Chinook i zmiana przywództwa wielorybów. 2:10

Stary samiec według standardów orki.

K-21, znany również jako Cappuccino, miał 35 lat i wyróżniał się szeroką płetwą grzbietową oraz jasną, otwartą łatą siodła, która wyróżniała go nawet z dużej odległości. .

Dodała, że ​​cappuccino jest najstarszym mężczyzną w populacji południa od śmierci L41 w 2019 r. Szacuje się, że średnia długość życia mężczyzn z południa wynosi od 18 do 30 lat.

„Był zdecydowanie starym człowiekiem według standardów orki”.

Podczas gdy orki są pod silnym stresem z powodu kilku czynników, w tym hałasu z misek i braku łososia, Trets powiedział, że domniemana śmierć cappuccino nie jest spowodowana brakiem pożywienia.

„Powiedziałbym, że najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem w jego przypadku jest to, że ma raka i jest w ostatnim stadium” – powiedział. „To stacja”.

Żadnych drapieżników

Powiedział, że orki znajdują się na szczycie łańcucha pokarmowego, co oznacza, że ​​nie mają drapieżników i zwykle umierają z przyczyn naturalnych, a jednym z nich jest rak.

READ  NASA planuje rozbić Międzynarodową Stację Kosmiczną w oceanie

„I ta rzecz z wielorybem, która gubi się zbyt daleko, co oznacza, że ​​spala całą tkankę tłuszczową, więc kiedy umrze, nie będzie unosić się na wodzie, tylko zatonie” – powiedział.

„Jest bardzo mała szansa, że ​​ciało zostanie odzyskane, dopóki nie wykonasz odpowiedniej autopsji w celu ustalenia przyczyny śmierci”.

W ciągu ostatnich dwóch lat grupa orek urodziła pięć cieląt.

śmierć w rodzinie

Treats powiedział, że naukowcy czekają na dłuższy powrót strąków do wód przybrzeżnych Kolumbii Brytyjskiej, prawdopodobnie we wrześniu i październiku, aby ocenić ich stan zdrowia.

Po potwierdzeniu śmierci cappuccino populacja orek żyjących na południu spadnie do 74.

„Wiele osób jest bardzo przywiązanych do tego zwierzęcia i zna je od 35 lat” – powiedział Triets.

„Więc to jest jak śmierć w rodzinie dotykająca tych, którzy dobrze znają zwierzęta, a nikt nie lubi myśleć o ich cierpieniu”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top