Damien Warner, mistrz dziesięcioboju, mianowany posiadaczem flagi Kanady podczas ceremonii zamknięcia

Damien Warner dodaje jedenaste wydarzenie w Tokio.

Pierwszy kanadyjski mistrz olimpijski w dziesięcioboju został wybrany na nosiciela flagi podczas niedzielnej ceremonii zamknięcia w Tokio. Relacja z ceremonii zamknięcia Tokio 2020 rozpocznie się w niedzielę o 6 rano ET w CBC-TV, CBCSports.ca i CBC Gem.

Warner postawił najlepszą drużynę olimpijską na drodze do złotego medalu, stając się pierwszą osobą, która przekroczyła barierę 9000 punktów w 10-osobowym konkursie na Igrzyskach. Jego końcowy wynik 9018 jest trzecim najlepszym wynikiem w historii.

„To ogromny zaszczyt w moim życiu zostać wybranym na nosiciela flagi podczas ceremonii zamknięcia tych gier” – powiedział Warner.

Pamiętam, jak poszedłem do Marni [McBean, chef de mission] I zadała mi pytanie. Zapytała mnie, czy chcę być nosicielem flagi, i dostałem gęsiej skórki na ramionach”.

31-letni Warner ukończył dziesięciobój w upalnym tokijskim upale, zdobywając przy tym najlepsze z trzech oddzielnych tytułów olimpijskich. Jego odległość skoku w dal wystarczyłaby do zdobycia brązowego medalu w konkursie indywidualnym, podczas gdy jego bieg na 100 m prawie zakwalifikowałby go do finału.

Znajdź transmisje na żywo, filmy, które musisz obejrzeć, najświeższe wiadomości i wiele więcej w jednym pakiecie idealnym na igrzyska olimpijskie. Podążanie za drużyną Kanady nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej ekscytujące.

Więcej z Tokio 2020

Oglądaj | Damien Warner wybrany na nosiciela flagi Kanady podczas ceremonii zamknięcia Tokio 2020:

Kanadyjczyk Damian Warner ustanowił rekord olimpijski w dziesięcioboju, zdobywając ponad 9000 punktów. Teraz został mianowany posiadaczem flagi tego kraju podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. 1:03

Zresetował także olimpijski znak dziesięcioboju dla 110-metrowych płotków.

„Kiedy przeszedłeś całą bitwę w dziesięcioboju i wreszcie osiągnąłeś wynik, którego oczekiwałeś, nie ma lepszego uczucia” – powiedział Warner po zdobyciu medalu. „To spełnienie marzeń ”.

READ  Trener Habsa, Dominique Ducharme, potwierdza, że ​​uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, w pojedynkę

„Nigdy nie byłem w takiej sytuacji, w której jedno z moich marzeń się spełniło. Nawet nie wiem, jak się teraz zachować”.

Pochodzący z Londynu, Ontario, zdobył ten zaszczyt na zatłoczonym boisku podczas igrzysk olimpijskich, na których Kanada zdobyła 23 medale – rekord kraju podczas nieprzerwanych letnich igrzysk.

Pływaczka Benny Oleksiak została najbardziej utytułowaną olimpijką w kraju, dodając trzy kolejne medale do swoich czterech na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016. Maggie McNeill wygrała jedyne złoto w Kanadzie w puli oraz dodała srebro i brąz, podczas gdy Kylie Maas rywalizowała w trzech meczach na podium.

Ale z powodu COVID-19 sportowcy zostali zmuszeni do opuszczenia wioski 48 godzin po zakończeniu zawodów, a pływanie zakończyło się około tydzień temu. Scenariusz taki jak 2016 – kiedy Oleksiak wyjechał z Brazylii, udał się do kanadyjskiej krainy czarów, a następnie wrócił, by nieść flagę na ceremonii zamknięcia – byłby niemożliwy w 2021 roku.

Warner, którego impreza zakończyła się w czwartek, mógł zostać wykluczony z pobytu w Tokio.

Oglądaj | Damian Warner zostaje pierwszym Kanadyjczykiem, który zdobył złoto w dziesięcioboju:

Warner ustanowił rekord olimpijski z 9018 punktami w dziesięcioboju po ukończeniu 1500 mw czasie 4:31.08 w Tokio 2020. 2:03

Kanadyjska drużyna piłki nożnej kobiet została pierwszą drużyną kobiet, która zdobyła złoty medal olimpijski, prowadzona przez kapitan Christine Sinclair i bramkarza Stephanie Lappe. Sinclair zapewnił sobie obowiązki na gali zamknięcia w Londynie 2012, kiedy drużyna zdobyła brąz.

Biegacz Andre de Grasse zdobył swoje pierwsze złoto olimpijskie, plus dwa inne brązy na dokładkę, co daje mu sześć do tej pory w karierze.

„To był zaszczyt oglądać i oglądać sportowców takich jak Benny [Oleksiak] Wróć do igrzysk i ponownie stań się mistrzem i dodaj więcej medali do jej kolekcji” – powiedział Warner. [Ahmed]Masz osiem pań [rowing], to masz [swimmer] Maggie McNeill z mojego rodzinnego Londynu, Ont. Uczestniczyła w swoich pierwszych meczach i wyszła z kompletem medali.

„Andre de Grasse był w wielu meczach tak jak ja i po prostu wykazał się wytrwałością, ciężką pracą i w końcu osiągniesz swój cel. I oczywiście kobieca drużyna piłkarska”.
READ  Nafciarze skupiają się na walce z głębokością do przodu i bramkarzem

Ostatecznie jednak wybór padł na Warnera, zwycięzcę jednej z najbardziej prestiżowych imprez programu olimpijskiego.

„Pamiętam, że kiedy dorastałem, siedziałem na kanapie, obserwując sportowców takich jak Donovan Bailey i Catriona Le Mai Doan z moją mamą i obserwując, jak bardzo wpłynęli na moje życie i zainspirowali mnie” – powiedział Warner.

“Nie mam wątpliwości, że ci sami sportowcy rywalizujący tutaj w tych Igrzyskach będą mieli taki sam wpływ na Kanadyjczyków na całym świecie. Dlatego jestem zaszczycony, że mogę ich reprezentować podczas ceremonii zamknięcia”.

Warner również wybrał wyjątkową kanadyjską drogę na szczyt podium.

Kiedy Western University zamknął obiekt treningowy, z którego Warner korzystał z powodu pandemii, on i trener Jar Lechon postanowili otworzyć z City of London olimpijskie lodowisko hokejowe – prawie 70-letnią Farquharson Arena.

Warner i Leyshon wyposażyli arenę w sprzęt potrzebny do dziesięcioboju, taki jak tor, skocznie i tor do rzutów.

Wszystko się opłaciło, gdy Kanadyjczyk podniósł swój brąz z 2016 roku do złota w Tokio.

Teraz poprowadzi drużynę Kanady na ceremonię zamknięcia jednej z najbardziej udanych letnich igrzysk olimpijskich w historii.

Oglądaj | Damien Warner otrzymuje swój złoty medal na Tokyo 2020:

Warner wspiął się na szczyt podium w piątek, aby odebrać swój złoty medal z dziesięcioboju. 6:00

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top