Dyrektor generalny Rogers, Joe Natale, przejął Tony Staffieri

Firma ogłosiła we wtorek późnym wieczorem, że dyrektor generalny Rogers Communications, Joe Natale, zostanie zastąpiony w kanadyjskiej firmie telekomunikacyjnej przez Tony’ego Staveriego na stanowisku tymczasowego prezesa i dyrektora generalnego.

Prezes firmy Edward Rogers podziękował Natalie za „przywództwo i wkład”.

Edward powiedział w oświadczeniu, odnosząc się do umowy firmy z Shaw Communications.

Przeprowadzka, która została po raz pierwszy zgłoszona przez Globe and Mail we wtorek wieczorem, postawiła członków rodziny Rogers przeciwko sobie. Dzieje się to w momencie, gdy firma próbuje dokończyć Nabycie Shaw Communications Inc. o wartości 26 miliardów dolarów

Siostra Edwarda Melinda powiedziała, że ​​ona, jej siostra Marta i jej matka Loretta głosowały przeciwko zastąpieniu Natalie.

„Joe jest światowej klasy pionierem w dziedzinie komunikacji i, jak zawsze mówiliśmy, wierzymy, że jest odpowiednią osobą do kierowania RCI jako dyrektor generalny” – powiedziała Melinda w osobnym oświadczeniu.

Kontynuowała, mówiąc, że decyzja „stwarza znaczną niepewność dla RCI, jej pracowników, klientów, fanów sportu i akcjonariuszy, nie wspominając o transakcji z Shaw”.

„To tylko kolejny przykład, w którym Edward postawił swoje pragnienie nieograniczonej kontroli nad RCI przed podstawowymi zasadami dobrego zarządzania i odpowiedzialnym nadzorem nad spółką”.

Rodzina Rogers jest skłócona o przyszłość

Edward był synem założyciela firmy Teda Rogersa. Sam został odsunięty ze stanowiska Prezesa Zarządu w październiku Po tym, jak Natal otrzymał spisek przeciwko niemu i zaalarmował radę.

Staveri, który był dyrektorem finansowym firmy, odszedł nagle, gdy spisek się nie powiódł.

Ale Edward wykorzystał swoją władzę jako szef funduszu do głosowania, który kontroluje 97 procent akcji firmy z prawem głosu, aby zwolnić pięciu członków zarządu, zastępując ich starannie dobranymi opcjami. i powtarzam się.

było wtedy Ogłoszono prawowite krzesło przez British Columbia Court 5 listopada. Sprawę rozpatrywano w Kolumbii Brytyjskiej, ponieważ tam właśnie powstała firma.

READ  Najfajniejsze bańki mieszkaniowe w Kanadzie: Dlaczego Bank of Canada ogranicza luzowanie ilościowe

Kiedy sąd w Kolumbii Brytyjskiej orzekł na korzyść Edwarda, rodzina poprosiła sędziego o opóźnienie wykonania ich orzeczenia, aby mogli się odwołać, ponieważ obawiali się, że Edward wykorzysta swoje zwycięstwo w sądzie do natychmiastowych zmian w zespole zarządzającym, który wniesie jakiekolwiek sporne odwołanie .

Prawnicy Edwarda zapewnili sędziego, że nie ma takiego zamiaru, więc odrzuciła podanie o miejsce zamieszkania.

W oświadczeniu na temat wygranego sądu Edward zauważył, że przyszłość Natalie w firmie jest bezpieczna. „Pan Natalie pozostaje dyrektorem generalnym i dyrektorem Rogers Communications i ma poparcie zarządu” – powiedział 5 listopada.

Według członka zarządu, Roberta Gemmella, zarząd „pracował pilnie iw dobrej wierze”, aby utrzymać Natalie w pracy, zamykając umowę z Shaw.

„Niestety nie można osiągnąć wspólnie uzgodnionego porozumienia” – powiedział Gemmell we wtorkowym oświadczeniu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top