Dos Santos prowadzi Brazylię nad Stanami Zjednoczonymi podekscytowany zwycięstwem w Men’s GLOBL JAM Championship

Brazylijska drużyna mężczyzn do lat 23 pokonała Stany Zjednoczone 77-73 i zdobyła złoty medal na inauguracyjnym międzynarodowym pokazie koszykówki GLOBL Jam w Matami Sports Centre w Toronto w niedzielę.

Brazylia prowadziła z 30 punktami i 11 asystami Yago Dos Santosa, który po zwycięstwie został wybrany Graczem Turnieju. Dos Santos strzelił 6 na 15 z ziemi, 5 na 11 zza łuku i 13 na 15 z linii rzutów wolnych, próbując więcej rzutów wolnych (15) z całych Stanów Zjednoczonych jako zespół ( 7 za 9 FTA). Caio Pacheco dodał 12 punktów, a Marcio Santos 11 punktów i 10 zbiórek dla Brazylii.

Stany Zjednoczone prowadziły z 13 punktami Galena Bridgesa i 13 z Keyonte George, który prawie remisował na 11 sekund przed końcem, gdy jego trzypunktowa próba była w połowie, zanim odbiła się i spadła z krawędzi. Dantoan Grimes i Jordan Turner dodali po 11 punktów drużynie Baylor University, która służyła jako drużyna USA podczas imprezy.

Brazylia zdobyła 40 procent w zwycięstwie, w porównaniu do 35 procent dla Stanów Zjednoczonych w meczu, który był bardzo wyrównany z 14 zmianami z przodu i 12 remisami. Żadna z drużyn nie awansowała o więcej niż sześć punktów i obie drużyny miały problemy z wywalczeniem punktów na tablicy na czwarte miejsce z pucharem na linii.

[brightcove videoID=6309358852112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Po trzypunktowym meczu Jorge’a zremisował w meczu 67 z wynikiem 5:06, Stany Zjednoczone wyszły bezbramkowo z ziemi przez cztery minuty, gdy Dos Santos zdobył pięć punktów z rzędu, aby dać Brazylii pięć punktów do przodu przed gniewnym pchnięciem ze strony United Państwa. Trzy punkty Grimesa i strzał Bridgesa doprowadziły do ​​remisu przy 72, a pozostało 1:07.

Na 31 sekund przed końcem dos Santos podał idealne podanie do Roana Mirandy, aby rzucić piłkę i dać Brazylii przewagę o jeden punkt. Po tym, jak Grimes wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych dla Stanów Zjednoczonych, dos Santos odbił się od defensywy i wykonał jeden z dwóch rzutów wolnych, co dało Brazylii trzykrotnie przewagę. Jorge w ostatniej minucie podjął dwie z trzech prób wyrównania meczu przy 73, ale obie były szerokie i Dos Santos przypieczętował zwycięstwo na linii pięć sekund przed końcem.

[brightcove videoID=6309361122112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Obie drużyny podniosły to od początku do końca, nie chcąc oddać ani cala. Wynik remisowy z 23 punktami po 10 minutach otwarcia, a Brazylia awansowała o cztery punkty w połowie.

READ  Podsumowanie NFL: Miami Dolphins pokonał Buffalo Bills pomimo odmowy kopnięcia piłki | NFL

Stany Zjednoczone rozpoczęły drugą połowę z przewagą 10-2, aby zdobyć cztery punkty, po czym Brazylia wykonała trzy rzuty z rzędu, aby odzyskać prowadzenie, mając 5:32 do końca meczu. Po tym, jak drużyny wymieniły kosze na zakończenie kwarty, zajęły czwarte miejsce i zremisowały z 58 punktami, tworząc walkę do mety.

Kiedy zabrzmiał ostatni dzwonek i Brazylia odniosła zwycięstwo, cała drużyna wyszła na boisko, aby świętować z kolegami z drużyny. Po zwycięstwie członkowie brazylijskiej drużyny wycięli siatkę do koszykówki w Matami Sports Center, a następnie wylali wodę na trenera Thiago Splittera, po czym głośno odśpiewali hymn narodowy na cześć.