Dinozaur odkryty w Australii Zidentyfikowany jako nowy gatunek, może być jednym z największych w swoim rodzaju

Według paleontologów gigantyczny dinozaur odkryty na australijskim odludziu został uznany za nowy gatunek i uznany za jednego z największych dinozaurów, jakie kiedykolwiek wędrowały po Ziemi.

Australotitan coprensis, część rodziny tytanozaurów, która żyła około 100 milionów lat temu, została nazwana i opisana 15 lat po odkryciu jego kości.

Szacuje się, że ma 5-6,5 metra (16-21 stóp) wysokości i 25-30 metrów (82-98 stóp) długości – co czyni go największym dinozaurem w Australii.

„Na podstawie porównania wielkości zachowanych kończyn, ten nowy tytanozaur jest oceniany jako jeden z pięciu największych największych na świecie” – powiedział Robin Mackenzie, dyrektor Muzeum Historii Naturalnej Iromanga.

Skamieniałe kości zostały znalezione na farmie rodziny MacKenzie w 2006 roku około 1000 kilometrów (620 mil) na zachód od Brisbane w basenie Eromanga i nazywane „Cooper”.

Początkowo utrzymywany w tajemnicy, podczas gdy naukowcy skrupulatnie wykopywali i badali kości, szkielet po raz pierwszy pojawił się publicznie w 2007 roku.

Potwierdzenie, że australotitan był nowym gatunkiem, było „bardzo długim i żmudnym zadaniem” – powiedział Scott Hocknall, paleontolog z Queensland Museum.

Szukaj, który opierał się na modelach skanujących kości 3D w celu porównania dinozaurów z ich krewnymi, został opublikowany w poniedziałkowym recenzowanym czasopiśmie PeerJ.

Hocknall powiedział, że na tym samym obszarze znaleziono wiele szkieletów dinozaurów, dodając, że potrzeba więcej pracy, ponieważ „takie odkrycia to tylko wierzchołek góry lodowej”.

READ  Nauka o Ziemi: Matterhorn w Alpach delikatnie porusza się tam iz powrotem mniej więcej raz na dwie sekundy.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *