Lokalny start-up wygrywa bezpłatny wynajem powierzchni biurowej w centrum miasta na dwa lata

Edmonton –

Lokalny startup wkrótce zdobędzie klucze do śródmiejskiej powierzchni biurowej, wygrywając ją w konkursie na dwa lata bez czynszu.

W 2021 roku CEO CommAlert Group zdecydował, że skoro jego pracownicy pracują w domu i nie planują powrotu do biura, odda w pełni umeblowaną przestrzeń grupie, która jej potrzebowała.

„Startup naprawdę musi mieć oko na swoje koszty, a ogromnym kosztem jest przestrzeń” – powiedział Tim Carwell. „Zaczęło się w moim salonie dawno temu”.

Powierzchnia biurowa w centrum Edmonton pozostała na dwuletniej dzierżawie. Ponad 70 firm zgłosiło chęć spędzenia tego czasu w tej przestrzeni bez płacenia czynszu lub Internetu.

„Z psychologicznego punktu widzenia, kiedy jesteś w centrum finansowym i wyglądasz przez okna i widzisz swoją przestrzeń, to tak, jakbyś to zrobił” – powiedział Carwell. „To wyjątkowe, być wśród rówieśników w pracy i wykonywać dobrą robotę”.

Wśród kilkudziesięciu, którzy wzięli udział w konkursie, pięciu finalistów znalazło się:

  • SYNTETYKI RUNwith Szeroko wykorzystują syntetyczne modelowanie na żywo, aby pomóc decydentom przygotować się na sytuacje i reagować na nie
  • epizod Platforma społecznościowa, która pozwala ludziom ubiegać się o pracę poprzez zaplanowane wideo i wcześniej nagrane rozmowy kwalifikacyjne
  • Usługi leczenia Tamaca Zespół pracowników służby zdrowia podróżuje do społeczności Rdzennych Narodów, aby pomagać dzieciom i młodzieży.
  • Dobry Inicjatywa Boyle Street Ventures, która zatrudnia osoby, które napotykają bariery na formalnym rynku pracy
  • ASPECC Organizacja non-profit, która edukuje opinię publiczną na temat integracji LGBTQ2S+, zdrowia seksualnego, zgody i zdrowych relacji

„To zdumiewające, jak wiele różnorodnych i dynamicznych firm jest w Edmonton, o których nawet nie wiemy” – powiedział Carwell.

Każda grupa została przeszkolona, ​​jak przeprowadzić prezentację, a następnie miała 30 minut na przedstawienie jurorom prezentacji w stylu Dragon’s Den.

„To, co ich rozdzieli, to nie tylko wiedza, ale pasja i historia, dlaczego, dlaczego mieliby to robić?” powiedział Carwell.

READ  Rekonstrukcja twarzy trzech starożytnych egipskich mumii stworzonych po analizie DNA

Zwycięzcą konkursu został RUNWITHIT Synthetics.

„Mamy naprawdę wspaniałe możliwości, to po prostu wspaniały prezent” – powiedziała Myrna Bitner, założycielka i dyrektor generalna RUNWITHIT Synthetics. „Nie mogę wymyślić lepszego sposobu reprezentowania Edmonton na świecie, omawiając to, co się tutaj wydarzyło”.

Carwell dodał, że ma nadzieję, że konkurencja zainspiruje innych liderów biznesu do pomocy małym firmom.

„Czasami to wszystko, czego potrzeba, tylko te małe wkłady społeczności, które mają znaczenie dla tak wielu” – powiedział Bitner.

Carwell planuje przekazać klucze do biura firmie RUNWITHIT Synthetics i oprowadzić ją po obiekcie i regionie w przyszłym tygodniu.

Pliki z CTV News Edmonton Touria Izri

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top