David Kampf z Maple Leafs wraca na trening po uderzeniu w głowę

David Kampf wrócił do treningów z Toronto Maple Leafs w czwartek, dzień po tym, jak został zmuszony do opuszczenia meczu z Los Angeles Kings po kontuzji głowy i będzie to ostateczna decyzja, by zagrać w piątek.

– To był dla niego dobry dzień – powiedział trener Maple Leafs, Sheldon Keefe. Powiedział po tej praktyce. – Więc zobaczymy, jak będzie jutro, kiedy wstanie i przyjdzie na lodowisko. Myślę, że nazwał to decyzją w czasie meczu, ale to był dla niego bardzo pozytywny dzień.

Kampf trenował serię z Nickiem Ritchie i Waynem Simmondsem, który został przeniesiony do trzeciej serii z Ondrejem Kase, który nie wziął udziału w treningu z powodu tego, co Keefe nazwał dniem konserwacji. Kluczowy strażnik Jack Campbell nie brał udziału w treningu po rozpoczęciu meczu z Kings poprzedniego wieczoru, a Maple Leafs zwrócą się do Josepha Walla przeciwko San Jose Sharks.

Kontuzja głowy Kampfa miała miejsce zaledwie 1 minutę 35 sekund po rozpoczęciu środowego meczu. Po tym, jak napastnik Kings, Rasmus Kopari, przegapił pierwszorzędną okazję w strefie ataku Kings, wykonał zamach nad siatką i znalazł się blisko dolnej części lewego przedniego koła, sprawdzając główkę Kampfa.

– Oczywiście wyglądało to na bezpośredni kontakt z jego głową – powiedział trener Maple Leafs Sheldon Keefe po wygranym meczu 6:2. „Więc nie znoszę tego widzieć. Nie wiem, ile jest w tym zamiaru. Po prostu wydawało mi się, że to zbieg okoliczności”.

Po otrzymaniu wezwania z boku głowy, Kampf upadł ciężko na lód na lewe ramię. Kobari został oskarżony o drobne potknięcie z powodu kolizji. Kampf opuścił mecz i nie wrócił, a zespół określił jego odejście jako „powody ostrożności”.

26-latek strzelił trzy gole i trzy asysty w 20 meczach dla Maple Leafs w tym sezonie, grając w przerwie na trzeciej linii. Podpisał dwuletni kontrakt o wartości 3 milionów dolarów z klubem w ostatnim sezonie poza sezonem, po rozegraniu pierwszych czterech sezonów swojej kariery w NHL z Chicago Blackhawks.

READ  Michael Bisping krytykuje ocenę Conora McGregora przez Johna Kavanaugha na UFC 264: „Jeśli to prawda, Conor powinien cię natychmiast zwolnić”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top