Conor Hellebwick zaliczył 50 przystanków, Mark Shevell strzelił dwa gole w wygranym przez Winnipeg Jets meczu z New York Rangers

NOWY JORK (AP) — Mark Chifley strzelił dwa gole, a Connor Helbwick obronił 50 rzutów obronnych, gdy Winnipeg Jets pokonało New York Rangers 4: 1 w poniedziałek wieczorem.

Kyle Connor i Pierre-Luc Dubois również strzelili bramki dla Jets, którzy w ciągu ostatnich dziewięciu wizyt w Madison Square Garden osiągnęli bilans 6-3-0. Connor, Josh Morrissey i Mason Appleton mieli asysty dla Winnipeg, które straciło dwa gole z rzędu i otworzyło czteromeczową wycieczkę.

„Potrzebowaliśmy tego dzisiejszego zwycięstwa” – powiedział Dubois. „Wyniki są ważniejsze niż cokolwiek innego”.

Hellebuyck, który grał kolejne noce po przegranej 4-2 w New Jersey w niedzielę, zatrzymał wszystkie 20 strzałów, z którymi miał do czynienia w pierwszej tercji i 30 kolejnych w pozostałej części, aby poprawić do 26-16-1.

„To była dobra, czysta gra, dobra gra zespołowa” – powiedział Helbwick. „Przyjmiemy wygraną w jakikolwiek sposób”.

Vincent Troschek strzelił gola dla Rangersów, którzy przegrali w lidze po raz pierwszy od 19 stycznia, kiedy przegrali u siebie z Bostonem 0:4. Nowy Jork miał bilans 8-0-2 w swoich poprzednich 10 meczach. Igor Shesterkin zakończył z 17 wślizgami.

„Od czasu do czasu wpadasz na bramkarza, który stoi na głowie” – powiedział Troschek o znakomitym występie Hellebuycka. – Uchylasz przed nim kapelusza.

Dubois otworzył wynik w grze przewagi o 5:12 pierwszego, blokując strzał Morrisseya obok Shesterkina, zdobywając jego 24. bramkę.

Schiffley prowadził 2:0 na 3:28 przed końcem pierwszej części meczu, wyprzedzając Shesterkina.

Rangersi pokonali Jets 20:9 do przerwy i prowadzili 51:21. Hellebuyck zanotował dwie imponujące interwencje w trzeciej tercji przez napastnika Rangers, Chrisa Kreidera, w tym Sterlinga w rękawiczce na nieco ponad osiem minut przed końcem.

„To było wspaniałe dziś wieczorem”, powiedział trener Jets Rick Bowness. „Potrzebowaliśmy interwencji we właściwym czasie i udało nam się to zrobić”.

READ  Pięciu pretendentów z lukami prawnymi pozostałymi po terminie handlu MLB

W drugiej, Rangersom nie udało się wykorzystać dwóch okazji do gry w przewadze, zanim Jets powiększyli swoje prowadzenie do 3-0, kiedy Connor strzelił swojego 26. gola na 6:04.

„Oni wykorzystali swoje szanse, a my nie postawiliśmy swojego na prowadzenie. To był tylko jeden z tych meczów” – powiedział kapitan Rangers Jacob Trueba, który grał sześć sezonów w Winnipeg, zanim przeniósł się do Rangers w czerwcu 2019 roku.

Morrissey, który również asystował przy bramce Connora, jest drugi w Jets z 58 punktami i trzeci pod względem punktacji wśród obrońców NHL za Erikiem Carlsonem z San Jose i Rasmusem Dahlenem z Buffalo.

27-letni Morrissey pobił także rekord wszech czasów Dustina Baya Foglina pod względem punktów w jednym sezonie (56) przez obrońcę z asystą przy bramce Dubois. Obecna historia franczyzy Jets obejmuje 11 lat jako Atlanta Thrashers, zanim zespół przeniósł się do Winnipeg na kampanię 2011-12.

„Robienie tego tutaj, w Madison Square Garden, jest wyjątkowe” – powiedział Morrissey. „To dla nas praca, mieć tutaj świetny zespół i świetnych graczy”.

Troschek zakończył próbę wykluczenia Hellebuycka w 11. minucie swoim 16. golem. Jedyną asystę zanotował Władimir Tarasenko.

Chifley strzelił swojego drugiego gola w meczu i był liderem zespołu 34 w sezonie kopnięciem bekhendowym, po czym puścił bramkę 4:31 w trzeciej. Shevell strzelił również dwa gole w poprzednim meczu między tymi dwoma zespołami w tym sezonie, wygrywając 4: 1 nad Jets w Winnipeg 14 października.

„Oddaliśmy 50 strzałów. W sumie zagraliśmy dobry mecz w hokeja i nie wygraliśmy” – powiedział trener Rangers Gerard Gallant. Hellebuyck był fantastyczny. Trzeba docenić drugą drużynę.

Przyszedł ponownie

Napastnik Tyler Mott – pozyskany przez Rangersów z Ottawy w niedzielę – grał na linii obrony z Jake’em Lechichinem i Barclayem Goudreau.

Statystyka

Pomimo przegranej Rangersi od 5 grudnia nadal mają bilans 22-5-4… Rangersi mają bilans 19-6-4 przeciwko Konferencji Zachodniej i 9-4-1 przeciwko rozgrywającym. … Jets mają bilans 11-13-0 przeciwko przeciwnikom z Konferencji Wschodniej. Winnipeg nie odnotowało zwycięskiego rekordu przeciwko Wschodowi od sezonu 2018-19.

READ  Gary Bateman spotyka się z Joelem Quenneville'em, aby przeanalizować stan po zakończeniu play-offów

Następny

Jets: Na New York Islanders, aby zakończyć czteromeczową wycieczkę w środę wieczorem.

Rangers: W Detroit w czwartek wieczorem, aby otworzyć dysk dwóch gier.