Aktualizacja: CF Montreal rozwiązał Sandro Grande dzień po tym, jak został mianowany głównym trenerem

Aktualizacja: CF Montreal rozwiązał Sandro Grande dzień po tym, jak został mianowany głównym trenerem

„Zdajemy sobie sprawę, że nominacja była pomyłką i żałujemy wszelkich reperkusji, jakie ta decyzja może mieć” – dodał.

Treść artykułu

Sandro Grande został zwolniony z funkcji trenera drużyny rezerw klubu z Montrealu dzień po tym, jak zespół ogłosił jego nominację.

Reklama 2

Treść artykułu

Biuro premiera François Legaulta, lidera Partii Quebecu, ministra sportu prowincji i innych osób potępiło nominację ze względu na historię antysuwerennościowych wypowiedzi trenera i jego wyraźną zachętę do zamachu na premier-elekt Pauline Marois w 2012 roku .

Treść artykułu

„Zdajemy sobie sprawę, że powołanie Sandro Grandiego było błędem i żałujemy wszelkich reperkusji, które mogły wyniknąć z tej decyzji” – powiedział Gabriel Jervis, prezes i dyrektor generalny CF.

Ioan Sofis, attache prasowy Lego, powiedział we wtorek rano: „W przeszłości pan Grandy wyrażał niedopuszczalne i raniące słowa. Jego kandydatura jest wyrazem braku szacunku i wysyła złą wiadomość. To poważny brak osądu ze strony CF Montrealu”.

READ  Trevor Zegras kradnie show blind

Reklama 3

Treść artykułu

Burmistrz Montrealu Valerie Plante napisała we wtorek rano na Twitterze, że CF Montreal „podjęło niezbędną decyzję. … W naszym społeczeństwie nie ma miejsca na nienawiść, rasizm i mizoginię i mam nadzieję, że klub nadal będzie ucieleśniał montrealskie wartości szacunku i integracji.

W poniedziałek lider PQ Paul St. Pierre Plamondon powiedział w poniedziałek, że żałuje nominacji Grandiego w świetle jego wcześniejszych komentarzy, w tym tweeta o próbie zabójstwa Marois..

„Jedynym błędem strzelca zeszłej nocy było nie trafienie w cel!!! Marois!!! Następnym razem kolego!! Miejmy nadzieję!”, Konto Grande na Twitterze przeczytało dzień po strzelaninie 4 września 2012 r. Podczas ceremonii zwycięstwa PQ w Metropolis, gdzie Richard Henry Payne zastrzelił dwie osoby, zabijając jedną, i podłożył ogień przed lokalem.

Reklama 4

Treść artykułu

Wielki Powiedział wtedy, że jego konto zostało zhakowanei zachował tę historię, Według La Presse. Ale były gracz przyznał, że nazwał separatystów z Quebecu „szczękami wieśniaków na północy” i „całkiem głupimi”.

St-Pierre Plamondon szybko wydał oświadczenie, w którym nazwał zatrudnienie „nie do przyjęcia”.

Reklama 5

Treść artykułu

Minister sportu Quebecu, Isabelle Charest, wyraziła zaniepokojenie konsekwencjami zatrudnienia Grande.

„Chociaż staramy się dokonać znaczącej zmiany w kulturze tego sportu, CF Montreal nie ma ogromnego rozeznania w tym zatrudnieniu” – napisała na swoim koncie na Twitterze. Komentarze Sandro Grande są niedopuszczalne i nie mają miejsca w naszej społeczności.

„Istnieje powód, aby zastanawiać się, jakie przesłanie jest wysyłane do młodych ludzi, zwłaszcza tych, za których odpowiedzialny będzie pan Grande. Aby nastąpiła prawdziwa zmiana, wszyscy musimy pracować w tym samym kierunku”.

Komentarze Grande pojawiły się trzy lata po tym, jak Montreal Impact wypuścił Grande po tym, jak złapał kolegę z drużyny Mauro Bello za gardło podczas treningu w 2009 roku.

Jeśli chodzi o jego niedawną nominację, powiedział Grande V Oświadczenie wydane przez zespół: „Jestem niezwykle wdzięczny i szczęśliwy, że mam możliwość powrotu do klubu, który kochałem od dzieciństwa. Kilka lat temu popełniłem kilka poważnych błędów i szczerze przepraszam tych, których moje poprzednie komentarze w jakikolwiek sposób uraziły. Ja Wiele się od nich nauczyłem i wiem, że dołączam do organizacji, w której kluczowe są wartości integracji i różnorodności. Uważam, że ważne jest, aby wykorzystywać nasze osobiste doświadczenia do ciągłego doskonalenia i korygowania błędów z przeszłości”.

Reklama 6

Treść artykułu

St. Pierre Plamondon powiedział, że wiedział o przeprosinach, ale „były one niewystarczające i nie wspomniały o grupie, na którą były skierowane (władcy), ani o osobie, którą miał nadzieję zabić (P. Marois)”.

„Jednej nocy nie popełnił ani jednego powszechnego błędu ani nie tweetował za dużo”, powiedział Grandy, „przy kilku okazjach wygłaszał kiczowate i kryminalne oświadczenia wymierzone w ponad dwa miliony niezależnych mieszkańców Quebecu”.

Reklama 7

Treść artykułu

CFM ogłosił również, że Patrick Violat będzie asystentem trenera Grande. już teraz, Violat przejmie obowiązki dyrektora technicznego drużyny rezerw, zamiast Grande.

Grandy jest trenerem FC Laval od października 2021 roku, a wcześniej był trenerem Etoile de l’Est w latach 2011-2019 i prowadził programy piłkarskie w Collège Montmorency w latach 2017-2021. -USL Montreal Impact w latach 2004, 2005, 2008 i 2009.

Violat jest głównym trenerem Regionalnego Związku Piłki Nożnej Concordia od 2019 roku, a wcześniej był głównym trenerem Regionalnego Związku Piłki Nożnej Lac St. Louis i służył jako asystent trenera drużyn piłkarskich na Uniwersytecie McGill.

Zespół, dawniej CF Montreal U23, będzie teraz nosił nazwę CF Montreal Reserve. Gra w Premier League of Quebec Soccer (PLSQ).

    Reklama 1

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderacja komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się na stronie. Prosimy o merytoryczne i pełne szacunku komentarze. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — teraz otrzymasz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja wątku komentarzy, który obserwujesz, lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. Odwiedź nasze Wytyczne dla społeczności, aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat dostosowywania ustawień poczty e-mail.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *