Aktualizacja przychodów ze sklepu Apple App Store pokazuje spowolnienie wzrostu

Tim Cook na WWDC21 7 czerwca 2021 r.

źródło: jabłko

każdego stycznia, jabłko publikuje całkowitą kwotę pieniędzy, jaką programiści App Store zarobili od 2008 roku, punkt danych, który pozwala analitykom i inwestorom Apple zorientować się, ile pieniędzy zarabia App Store.

Tegoroczne ujawnienie wskazuje, że wzrost Apple App Store ustabilizował się.

We wtorek jabłko Powiedział Wypłacił programistom 320 miliardów dolarów 260 miliardów dolarów Od zeszłego roku skok o 60 miliardów dolarów. Deweloperzy otrzymują od 70% do 85% całej sprzedaży, w zależności od tego, czy kwalifikują się do zniżki od Apple.

Gdyby wszyscy programiści zapłacili Apple 30% zniżki, Apple App Store wygenerowałby ponad 85 miliardów dolarów w 2022 roku, na podstawie analizy CNBC. Gdyby prowizje Apple wynosiły wszystkie 15%, całkowite szacunki App Store spadłyby o około 70 miliardów dolarów.

To taki sam wolumen sprzedaży, jaki sugerował Apple punkt danych z zeszłego rokukiedy firma powiedziała, że ​​zapłaci programistom 60 miliardów dolarów w 2021 roku.

Jest to przybliżone oszacowanie, które może się różnić, ponieważ nie jest jasne, ilu programistów Zapłać 15% mniejwobec 30%, a także dlatego, że statystyki udostępniane przez Apple są zaokrąglone.

Apple powiedział, że próby ekstrapolacji wielkości biznesu App Store z zysków deweloperów są nietrafne, ponieważ prowizja waha się od 15% do 30%, a zdecydowana większość deweloperów płaci mniej prowizji w ramach programu App Store Small Business, który daje mniej prowizji. Niższa obniżka dla twórców aplikacji z dochodem brutto poniżej 1 miliona USD rocznie.

Apple powiedział w swoim komunikacie, że rok 2022 był „rekordowym” rokiem dla App Store, ujawniając 900 milionów subskrypcji, w porównaniu z 745 milionami w zeszłym roku. Statystyki Apple obejmują każdego, kto zarejestruje się w usłudze za pośrednictwem Apple App Store, a nie tylko usługi własne, takie jak Apple TV+ i muzyka.

READ  Ceny Xiaomi 12, 12 Pro i 12 X wyciekają z Europy

Ale wtorkowy punkt danych potwierdza, że ​​wzrost App Store zwolnił w zeszłym roku, co jest ważne dla inwestorów, ponieważ App Store jest główną częścią działalności usługowej Apple i jest motorem zysków dla firmy.

Działalność usługowa Apple wzrosła o 14% w roku fiskalnym 2022 do 78,1 mld USD, co oznacza wzrost o 14%. Było to jednak znaczące spowolnienie w porównaniu z 27-procentowym tempem wzrostu, jaki dywizja odnotowała w roku fiskalnym 2021.

Apple ma do czynienia z trudnymi porównaniami z wysokim wykorzystaniem aplikacji i sprzedażą w 2021 i 2020 r., ponieważ ludzie kupowali gry i oprogramowanie podczas pandemii Covid. Apple boryka się również z niepewnością konsumentów na całym świecie, ponieważ stopy procentowe rosną, a ekonomiści martwią się potencjalną recesją.

Analityk Morgan Stanley, Eric Woodring, śledzi spowolnienie wzrostu App Store. Według danych, przychody netto App Store spadały przez sześć kolejnych miesięcy od czerwca do listopada, po czym ponownie wzrosły w grudniu.

Woodring napisał w notatce w tym miesiącu, że sprzedaż aplikacji wzrośnie w 2023 r., ponieważ porównania rok do roku będą łatwiejsze, a wraz ze wzrostem cen aplikacji na rynkach międzynarodowych pod koniec ubiegłego roku, Apple zacznie na tym korzystać.

„Chociaż wzrost App Store pozostaje na najniższym poziomie w historii i zdajemy sobie sprawę, że globalny konsument nadal stoi przed wyzwaniami, zachęcamy do dalszej poprawy trajektorii wzrostu po osiągnięciu najniższego poziomu we wrześniu” – napisał Woodring.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top