Columbus Blue Jackets stracili czterobramkowe prowadzenie, ale mimo to zebrali siły i pokonali Anaheim Ducks

ANAHEIM, Kalifornia (AP) – Igor Chenakhov strzelił decydującego gola na początku trzeciej tercji, a Columbus Blue Jackets osiągnęli czterobramkowe prowadzenie, zanim w środowy wieczór odnieśli zwycięstwo 7:4 nad Anaheim Ducks.

Sean Kuraly strzelił swojego drugiego gola tego wieczoru 49 sekund po golu Czenachowa dla Columbusa, który zakończył swój trzymeczowy wyjazd do Kalifornii dwoma zwycięstwami. Boone Jenner zaliczył dwie asysty i strzelił gola przy pustej siatce na 32 sekundy przed końcem, zdobywając piątego gola w pięciu meczach.

Zach Werenski strzelił dwa gole w pierwszej kwarcie, a Johnny Gaudreau zakończył trwającą 17 meczów porażkę dla Jackets, którzy przerwali serię pięciu porażek z rzędu przeciwko Anaheim. Kuraly i Werenski rozegrali swój pierwszy w sezonie wielobramkowy mecz, ale Columbus stracił duże prowadzenie na początku drugiej kwarty w ciągu 11 minut.

„Przechodzenie przez taki okres było rozczarowujące” – powiedział Kuraly. „Myślę, że dużo łatwiej jest się uczyć, kiedy wygrywasz, więc mam nadzieję, że możemy to zabrać ze sobą”.

The Ducks prowadzili 4:0, zanim doprowadzili do remisu, a Mason McTavish strzelił dwa z czterech goli. Alex Killorn podwyższył na 4-4 po golu strzelonym 24 sekundy przed drugą przerwą, ale Ducks ponownie zawiedli w trzeciej tercji po czwartej porażce w sześciu meczach.

„Oddaliśmy krążki w trzeciej kwarcie, co kosztowało nas to stratę” – powiedział trener Anaheim Greg Cronin. „Ich ostatnie dwa gole padły. Co najmniej cztery z nich padły bezpośrednio z naszych kijów.

Daniel Tarasow z drużyny Columbus obronił 27 razy, mimo że opuścił boisko pod koniec drugiej tercji, gdy kolega z drużyny Adam Boqvist przypadkowo uderzył bramkarza w twarz ostrzem kija. Elvis Merzlikins stracił bramki już po dwóch oddanych strzałach, zanim Tarasow wrócił na trzecią kwartę.

READ  Yankees, Blue Jays są jednymi z zespołów zainteresowanych Freddiem Freemanem

„Byłem podekscytowany, to był pełen emocji moment (powrót)” – powiedział Tarasow, który miał szwy między prawym okiem a brwią. „Po prostu próbowałem wrócić w trzeciej tercji, pomóc chłopakom i obronić kilka bramek. … W drugiej kwarcie byliśmy dla nas naprawdę rozczarowujący. Było naprawdę źle. Wszyscy byli bardzo podekscytowani”.

Troy Terry strzelił fenomenalnego gola na otwarcie i dodał dwie asysty dla Ducks, którzy wrócili z czteromeczowej podróży, aby rozpocząć serię dziewięciu meczów, w których nie opuścili Kalifornii.

Blue Jackets zajmują ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej, ale mają cztery punkty przewagi nad Ducks, którzy zajmują 14. miejsce na Zachodzie i zbliżają się do szóstego z rzędu sezonu poza play-offami.

John Gibson obronił 20 strzałów, a debiutant Pavel Mentyukov zaliczył trzy asysty dla Ducks, którzy nie przegrali z Columbusem od grudnia 2021 roku.

Jackets objęli prowadzenie po 3,5 minucie, kiedy strzał Gaudreau trafił Gibsona bezpośrednio w maskę, a odbicie trafiło w nogę Werenskiego. Następnie Gaudreau strzelił gola w akcji 2 na 1, ominął Gibsona i strzelił swojego pierwszego gola od 29 grudnia.

Gaudreau, były król strzelców Calgary z 40 golami, prawie zakończył swoją suszę w każdym z dwóch ostatnich meczów Jackets, ale oba gole w San Jose i Los Angeles zostały zmarnowane przez interwencję bramkarza.

Pod koniec pierwszej połowy Werenski strzelił obok Gibsona zza siatki, podwajając swoją liczbę bramek w całym sezonie.

Coraly wykorzystał stratę Gibsona za siatką na początku drugiej sekundy, ale Terry zakończył suszę Ducks kilka minut później, pokonując większość zawodników Columbus, po czym oddał oszałamiający strzał w górny róg, zdobywając 17. bramkę. Następnie Mactavish strzelił gola, gdy Tarasow leżał na lodzie z powodu kija Boqvista.

McTavish ponownie strzelił gola w grze 4 na 4, a Killorn zremisował 47 sekund później.