Co mogę poddać recyklingowi w Kolumbii Brytyjskiej?

Co mogę poddać recyklingowi w Kolumbii Brytyjskiej?

Kolumbijczycy z Wielkiej Brytanii mogą teraz poddać recyklingowi wszystko, od folii aluminiowej po plastikowe talerze i sztućce.

Liczba przedmiotów, które mieszkańcy Kolumbii Brytyjskiej mogą wrzucić do niebieskiego kosza na śmieci, wzrosła w tym tygodniu po tym, jak rząd Kolumbii Brytyjskiej rozszerzył swój program recyklingu o wszystko, od plastikowych talerzy, sztućców i wieszaków na ubrania po folię aluminiową.

Zgodnie ze strategią Ministerstwa Środowiska i Zmian Klimatu ostatnie zmiany mają na celu zlikwidowanie luk w zwolnieniach federalnych i są niezależne od krajowego zakazu produkcji i importu tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, który wszedł w życie 20 grudnia 2022 r.

„Rozszerzona lista materiałów pozwoli na recykling większej liczby materiałów, chroniąc je przed składowaniem odpadów i zanieczyszczając środowisko”, powiedziała Tamara Burns, dyrektor generalny Recycle BC, w pisemnym oświadczeniu.

W 2020 roku ogłoszono zmiany regulacyjne dopuszczające jednorazowe tworzywa sztuczne i opakowania w wojewódzkim systemie recyklingu, co daje branży dwa lata na przygotowanie się.

W komunikacie prasowym ministerstwo poinformowało, że najnowsze zmiany w ramach planu działania CleanBC Plastics wchodzą w życie natychmiast. Nowo zaakceptowane pozycje z niebieskim pudełkiem obejmują:

 • Plastikowe talerze, miski i kubki.
 • plastikowe sztućce, słomki i mieszadełka;
 • plastikowe pojemniki do przechowywania żywności;
 • plastikowe wieszaki (które są dołączone do ubrań);
 • papierowe talerze, miski i kubki (z cienką plastikową wkładką);
 • dyspensery do taśmy plastikowej
 • folia aluminiowa;
 • Naczynia do pieczenia i talerze z folii aluminiowej; i
 • Metalowe puszki do przechowywania (smukły rozmiar).

Liczba przedmiotów, które można teraz poddać recyklingowi w BC, wzrosła daleko poza niebieski kwadrat. Osoby odwiedzające wyznaczone punkty recyklingu w hrabstwie będą teraz mogły poddać recyklingowi plastikowe torby na kanapki, torby do zamrażania, folię plastikową, folię bąbelkową, a nawet torby plastikowe, które są rozdawane mieszkańcom w celu wyrzucenia surowców wtórnych na chodnik.

Inne pozycje przyjęte teraz do magazynu to:

 • Miski i kubki z pianki.
 • Miękkie opakowanie na poduszkę.
 • oraz plastikowe torby na zakupy wielokrotnego użytku.

BC planuje rozszerzyć programy odpowiedzialności za produkt, które przenoszą koszty zbiórki i recyklingu na producentów, dystrybutorów i sprzedawców detalicznych w całym cyklu życia ich produktów.

Każdego roku w Kolumbii Brytyjskiej programy te przechwytują prawie 315 000 ton plastiku, od opakowań i elektroniki po pojemniki na napoje.

W nadchodzących latach Kolumbijczycy Brytyjscy będą mieli możliwość recyklingu materacy, jednorazowych kanistrów na paliwo kempingowe, gaśnic, akumulatorów do samochodów elektrycznych i ostrych przedmiotów medycznych, takich jak strzykawki. Pięcioletni plan działania.

Pełną listę tego, co można poddać recyklingowi w Kolumbii Brytyjskiej, można znaleźć na stronie Strona Recyklingu BC.

READ  Prezes Tesli Jerome Guillen odchodzi z firmy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *