Taylor Fritz Hubert Hurcox Puchar Stanów Zjednoczonych Polski

Zrównoważony Taylor Fritz pokonał Polaka Huberta Hurcoxa w sobotniej pierwszej 10-osobowej bitwie, aby wysłać Stany Zjednoczone do inauguracyjnego finału United Cup, gdzie zmierzą się z Włochami lub Grecją.

Zwycięstwo 7-6 (7/5), 7-6 (7/5) na Ken Rosewall Arena w Sydney przesunęło go o jedno miejsce w tyle.

Fritz wyrównał już mecz z Amerykaninem na 2-0 po tym, jak Jessica Pegula pokonała numer jeden na świecie Ikę Svitek 6-2, 6-2 w piątek.

Zwycięstwo Fritza dało im prowadzenie nie do pokonania, zanim Madison Keys pokonała Magdę Lynette 6:4, 6:2 i 4:0.

„Wspaniale było dzisiaj wygrać i sprawić, że wygraliśmy, ale nie mam wątpliwości, że gdybym przegrał, wygrałby inny zespół” – powiedział Fritz.

„Różnica w dogrywce polegała na tym, że dobrze serwowałem i kilka zwrotów na boisku, zdobyłem kilka solidnych punktów i nic mu nie dałem.

„Jestem bardzo podekscytowany przejściem do finału i myślę, że byliśmy faworytami przez cały tydzień” – powiedział.

Fritz zdobył pierwsze break pointy meczu przy stanie 4:4, ale chudy Polak obronił oba punkty po zwiększeniu presji na zagrywce Hurcoxa.

Hurcox odwróciła sytuację i zdobyła dwa sety przy stanie 5:4, ale ona również została odrzucona i doszło do tie-breaku, w którym Amerykanka kopała głęboko, gdy Polak się wycofywał.

W drugim secie szli ramię w ramię, a Hurcox w pewnym momencie uderzył rakietą w ziemię, gdy jego frustracja rosła.

To było z powrotem do tie-breaku, gdzie dwa niewymuszone błędy słupka dały Fritzowi meczowy punkt. Nie popełnił błędu i Hurcox ponownie wystrzelił swoją rakietę.

Keys utrzymał swoją niepokonaną passę w turnieju, grając w grapplingu z Lynette.

Po wyeliminowaniu pierwszego seta przegrała drugą partię, ale ostatecznie była zbyt silna dla 48. w rankingu Lynette.

„Czuję, że dobrze grałem na tych kortach, rozegrałem już wiele meczów i bycie tak wygodnym, jak to tylko możliwe, zdecydowanie mi dzisiaj pomogło”, powiedział świat nr 11.

READ  Polska jest drugą najpopularniejszą lokalizacją centrów usług na świecie wśród globalnych firm

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy się w finale i jesteśmy dumni z mojego zespołu”.

Włochy pokonały Grecję 2:0 w drugim dniu półfinału.

Martina Trevisan pokonała numer 6 na świecie Marię Zachary 6:3, 6:7 (4/7), 7:5, 6:3, 6:7 (4/7), 7:5 w ponad trzy godziny. Kolega Trevisana, Lorenzo Musetti, pokonał greckiego nastolatka Stefanosa Sakellaridisa 6:1, 6:1.

Czwarty na świecie Stefanos Tsitsipas zmierzy się w sobotni wieczór z niebezpiecznym, 16. w rankingu Włochem Matteo Berettinim.

Despina Papamichail spotka wtedy Lucię Bronzetti.

Jeśli Grecja wyrówna, postawi Tsitsipasa i Zachary’ego przeciwko Camili Rosatello i Musetti w mieszanym meczu deblowym.