Chamath Palihapitiya „Bitcoin skutecznie zastąpił złoto”

Chamath Palihapitiya, założyciel Kapitału Społecznego, widzi, jak złoto ustępuje bitcoinowi.

Wywiad z Palihapitiya przeprowadził Scott Wapner z CNBC na konferencji Alpha Delivery w środę.

Palihapitiya odniósł się do złota, gdy został zapytany, czy chce przewidzieć cenę bitcoina. CNBC powiedział, że Palihapitiya przewidział do 200.000 dolarów za bitcoin na początku tego roku. Palihapitiya rozkaz podać numer podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

„Bardzo trudno jest mi przewidzieć cenę, ale mogę śmiało powiedzieć, że Bitcoin skutecznie zastąpił złoto” – powiedział Shamath.

Bitcoin zakończył dzień na poziomie 41 485 USD, o 41% więcej niż do tej pory. Złoto straciło około 10% w tym samym okresie po dzisiejszym spadku poniżej 1730 USD. Coinbase szacuje kapitalizację rynkową złota na 11 bilionów dolarów, a bitcoina na 1 bilion dolarów.

Pod koniec wywiadu Palihapitiya powiedział, że martwi się inflacją, ale szuka ochrony w nadmiernie rozwijających się firmach, które określa jako „… firmy, które każdego roku rosną o 50% lub więcej”. Wspomniane są również firmy cytowane przez Sofi, Opendoor Technologies i Clover Health.

Były prezes Facebooka jest inwestorem-miliardem, który ma 1,5 miliona obserwujących na Twitterze. Był jednym z kierowców na wzrost Gamesstop na Wall Street Bets na początku tego roku..

Palihapitiya nie jest całkowicie pozbawiona minerałów. Powiedział, że zainwestował w samochody elektryczne. Wyróżniał również akcje górnicze jako opcje generowania gotówki dla inwestorów.

Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

READ  Ontario zgłosiło najniższą liczbę nowych przypadków koronawirusa od 6 marca; Kolejne 18 zgonów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top