Bramka TJ Watta doprowadziła Pittsburgh Steelers do zwycięstwa nad Cleveland Browns

PITTSBURGH (AP) – TJ Watt i Alex Highsmith wiedzieli, co nadchodzi. Może Cleveland Browns też powinni to zrobić. To samo pojawia się zawsze, gdy drużyna odwiedza Pittsburgh w sezonie zasadniczym.

Strata. To jest bolesne na wiele sposobów.

Gwiazdy drużyny Steelers połączyły siły i zdobyły gola w połowie czwartej kwarty, aby w poniedziałkowy wieczór zapewnić sobie nieprawdopodobne zwycięstwo 26-22.

Steelers przedłużyli passę zwycięstw u siebie w sezonie zasadniczym przeciwko rywalom z AFC North do 20 zwycięstw, przyćmionych poważną kontuzją lewego kolana, w której wystąpił Cleveland grający na pozycji obrońcy Nicka Chubba.

Czterokrotny gracz Pro Bowler w NFL zakończył dwa mecze w drugiej kwarcie po niezręcznym zgięciu kolana po uderzeniu nisko przez zabezpieczającą drużynę Steelers Minkah Fitzpatrick. Przed powrotem do Cleveland udał się do szpitala na wszelki wypadek.

„Współczujemy Nickowi jako osobie” – powiedział trener Browns Kevin Stefański. „Jest świetnym piłkarzem, jak wiemy, i jeszcze lepszą osobą. Będziemy go wspierać na każdym kroku”.

Nawet gdy lider odsunął się na bok, Browns utrzymywali trzypunktową przewagę, mając 20 punktów na drugim miejscu i 9 na 7:06 przed końcem, gdy Watt i Highsmith poszli do pracy. Dwóch długoletnich kolegów z drużyny wyczuło, że zbliża się podanie w akcji, więc nieco rozszerzyli swoją postawę, próbując uzyskać lepszy kąt ataku z obręczy.

Highsmith, który rozpoczął wieczór uderzeniem z 30 jardów z 6 po swoim pierwszym ofensywnym snapie, minął lewego napastnika Brownsa Jedricka Wellsa i wytrącił piłkę z rąk Deshauna Watsona, gdy rozgrywający z Cleveland pobiegł w jego prawą stronę. Czwarta i ostatnia strata Browna trafiła w ręce Watta, który przebiegł nietknięty przez linię bramkową, po czym zaczął świętować.

– Plusk – powiedział Watt. „Myślę, że właśnie o tym mówimy, to tworzenie ataku defensywnego”.

Zespół Browns, który od dwudziestu lat regularnie występuje w Pittsburghu, eksplodował, jeśli nie liczyć oszałamiającej porażki w pierwszej rundzie play-offów w 2020 roku.

READ  Kapitan Luton Tom Lockyer upadł podczas meczu i został zniesiony na noszach

Cleveland miał nadzieję, że zwycięstwo będzie początkiem czegoś. Zamiast tego było więcej tego samego. Przez ostatnie dwa lata Brownom nie udało się awansować do fazy play-off i muszą teraz znaleźć sposób, aby ruszyć do przodu bez jednego ze swoich niekwestionowanych liderów.

Jerome Ford, zmiennik Chubba, przebiegł 106 jardów i złapał podanie po przyziemieniu z odległości 3 jardów, ale błędy Clevelanda kosztowały ich szansę na zwycięstwo w Pittsburghu w sezonie zasadniczym po raz pierwszy od 2003 roku.

Watson trafił 22 z 40 na 235 jardów, dokonując przyłożenia i przechwytu. Został również dwukrotnie ukarany flagą za niesportowe zachowanie, ponieważ podczas biegu złapał Steelera za maskę. Sankcje przerwały dwa obiecujące dążenia.

Browns zostali ukarani ośmiokrotnie za 81 jardów i czterokrotnie wykorzystali rzut karny, z czego dwa z nich zakończyły się radością członka jednego z najlepszych tandemów w NFL w strefie końcowej.

Steelers uniknęli pierwszego wyniku 0:2 od 2019 roku, chociaż ich ofensywa nadal słabnie. Kenny Pickett trafił 15 z 30 podań na 222 jardy, z czego jedna trzecia padła po przyziemieniu z 71 jardów wykonanym przez George’a Pickensa w drugiej kwarcie, co na krótko ożywiło kibiców na stadionie Acrisure.

Wciąż wyglądało na to, że Cleveland był w dobrej sytuacji, gdy Ford przebiegł 69 jardów, a Pierre Strong wykonał skok na jeden metr, dzięki czemu Browns prowadzili 22-19 w połowie trzeciej kwarty.

Przez większą część drugiej połowy akcja Pittsburgha nie przyniosła prawie żadnego skutku, co doprowadziło do wiwatów kibiców na cześć zwolnienia koordynatora Matta Canada.

Thor Highsmith rzucił się na krawędź, a Watt obronił bramkę dla Steelers, dzięki czemu stali się drugą drużyną od 1991 roku, która wygrała mecz, w którym przegrywała w czwartej kwarcie, mimo ujemnego wyniku w kwarcie.

READ  Aspiracje Flamesa dotyczące play-offów osłabły po porażce u siebie – Sportsnet.ca

„Nie będziemy przepraszać za zwycięstwo” – powiedział trener Pittsburgha Mike Tomlin.

Być może, ale jest nad czym pracować. Steelers potrzebowali wielu przyłożeń w defensywie – po raz pierwszy w meczu od pokonania Tennessee 23-7 w 2010 roku – aby przetrwać.

Nie powtarza się to co tydzień. Pittsburgh będzie się tym martwić później. Poniedziałkowy wieczór polegał na znalezieniu sposobu, tak jak Steelers zawsze znajdują sposób na własnym boisku, gdy Browns znajdują się po drugiej stronie boiska.

„To coś wyjątkowego wyjść i dać taki występ, jaki zrobiliśmy” – powiedział Highsmith. „Ale daleko nam było do doskonałości. Musieliśmy być znacznie lepsi”.

Kontuzje

Brown: DE Za’Darius Smith zakończył trzecią kwartę z nieujawnioną kontuzją. … CB Greg Newsome doznał kontuzji prawego łokcia w trzeciej kwarcie.

Steelers: Strzelec WR/KR Olszewski w pierwszej połowie wszedł do protokołu w związku ze wstrząsem mózgu i już nie wrócił. … Fitzpatrick odszedł w trzeciej kwarcie z powodu kontuzji klatki piersiowej. … ILB Elandon Roberts odszedł w trzeciej kwarcie z powodu kontuzji szyi.

Następny

Browns: W najbliższą niedzielę gospodarze Tennessee (1:1).

Steelers: W przyszłą niedzielę w Las Vegas (1:1) spróbują pokonać Raiders na wyjeździe po raz pierwszy od 1995 roku.