Aspiracje Flamesa dotyczące play-offów osłabły po porażce u siebie – Sportsnet.ca

CALGARY – Coraz trudniej uwierzyć, że Calgary Flames mogą znacznie dłużej utrzymać się w fazie play-off.

Jeśli chcą udowodnić, że jest inaczej, z pewnością mają zabawny sposób, aby to pokazać.

Po wtorkowej zmianie prowadzenia 3:1 na Faceplant 4:3 przeciwko jednemu z najbliższych rywali w fazie play-off, Flames po raz kolejny popadli w poślizg po trzech porażkach w kluczowym momencie sezonu.

„Jesteśmy teraz w trudnej sytuacji i musimy zatamować krwawienie na własnym boisku” – powiedział trener Ryan Houska.

„Przegraliśmy trzy mecze z rzędu u siebie.

„Więc nie jest to rzecz akceptowalna.

„Mamy przed sobą jeszcze dwa mecze u siebie przed przerwą na All-Star i musimy się upewnić, że będą to najważniejsze mecze”.

Czasami najbardziej niepokojący jest sposób, w jaki przegrywasz.

[brightcove videoID=6345451225112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Pomiędzy strasznie powolnym początkiem a katastrofalną końcówką, Flames prowadzili 3:1 z klubem Blues, który rozpoczął mecz z jednopunktową przewagą po zaciętym wyścigu o dziką kartę.

Aby to osiągnąć, Mackenzie Weegar, Noah Hanifin i Jegor Sharangovich połączyli siły z ekscytującym Jacobem Markstromem, aby zapewnić graczom komfort tuż przed drugą przerwą.

Wydaje się, że jest to bardzo wygodne.

Na trzy minuty przed końcem Flames przygotowywali się do rozpoczęcia gry w przewadze, w wyniku której Elias Lindholm wyrównał w meczu z Weegarem.

Kiedy jednak doświadczony blueliner nie trafił w ruch Pugha na niebieskiej linii, Brayden Schenn z łatwością przejął krążek i poprowadził go wzdłuż lodowiska, co było jego pierwszym krótkim występem w karierze.

Gra powróciła.

„To strzał w dziesiątkę – zagraj według mnie” – Weegar powiedział o czwartej ucieczce, z której jego zespół zrezygnował w noc pełną problemów ze świadomością Flames.

„Jako starszy chłopak i lider – nawet młodszy – niedopuszczalne jest rozgrywanie takiej gry w przewadze, mając niewiele czasu na grę.

READ  Getzlaf zapowiada odejście z NHL po sezonie 2021-22

„To będzie zupełnie inny mecz w trzeciej kwarcie”.

[brightcove videoID=6345448979112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Zamiast tego sytuacja była ustalona dla Jordana Kyrou, który wyrównał wynik na początku trzeciej kwarty, a Brandon Saad zwyciężył na 48 sekund przed końcem po strzale zza niebieskiej linii, który odbił się od Jordana Oesterle i trafił w słupek.

Nic takiego nie dotyczyło Markstroma, którego klub mógł stracić trzema lub więcej bramkami w ciągu pierwszych 10 minut.

Zespoły, które mogą walczyć o miejsca w play-offach, nie są gospodarzami drużyny, z którą walczą, otwierając się powoli i zasypując swoją grę błędami mentalnymi.

„Chcieliśmy zagrać w określony sposób, a przez pierwsze dziesięć minut zagraliśmy odwrotnie” – powiedział Houska, przyznając, że od początku był zdenerwowany.

„Było kilka zagrań, w których moim zdaniem nie zachowaliśmy wystarczającego opanowania, gdy było ono potrzebne w dalszej części meczu.

„Kiedy doszliśmy do stanu 3-1, zrobiliśmy kilka dobrych rzeczy, a potem strzeliliśmy im bramki.

Dodał: „Gol zdobyty w osłabieniu był trudny, a trzeci gol był jeszcze trudniejszy”.

Niekonsekwencja Huski sprowadziła ich z powrotem do 0,500 dzięki rozpoczęciu 1:3 w sześciu meczach u siebie, które zakończyły się występem Johnny's Blue Jackets w mieście w czwartek i bez Bedarda Blackhawks tutaj w sobotę.

„To dla nas ważne mecze” – powiedział Hanifin.

Musimy wygrać te dwa mecze przed przerwą, aby zająć lepszą pozycję przed wyjazdem po przerwie.

Po przerwie czeka nas podróż na wschód przez Boston i trzy drużyny z okolic Nowego Jorku.

Do tego czasu trójstronny remis Flames, zajmujący piąte miejsce w wyścigu o dziką kartę, mógł z łatwością zapewnić im ósme miejsce, przed jedynie Ducks, Falcons i Sharks.

[brightcove videoID=6345458549112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

„To trudne, wiedzieliśmy, jaka jest stawka dzisiejszego wieczoru, a to sprawia, że ​​sytuacja, w której się teraz znajdujemy, jest jeszcze trudniejsza” – powiedział Weegar, którego klub wskoczył w rankingi przeciwko St. Louis, tracąc cztery punkty do kwalifikującego się do play-off Nashville. Z trzema drużynami, które mają przełożone mecze.