Kanadyjska nastolatka Madeleine Chisas zdobywa swój pierwszy krajowy tytuł w łyżwiarstwie figurowym

Chwilę po zdobyciu pierwszego tytułu w łyżwiarstwie figurowym w Kanadzie, nastolatka Madeleine Chisas została zapytana o swój cel na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

„Moim największym celem jest uniknięcie COVID” – powiedział Chizas. „To mój największy cel, przez następne trzy tygodnie zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zachować zdrowie”.

Jazda na łyżwach na Madama Butterfly Pucciniego, ubrana w zakurzony błękit – z haftowaną maską COVID-19, którą nosiła, aby rozgrzać się do gry – 18-latka z Oakville w Ontario nie była bezbłędna w sobotnie darmowe łyżwy. Jednak dzięki 12 punktom w krótkim programie w piątek, jej suma 198,24 punktów wystarczyła do zdobycia złotego medalu i nie wyrwała jej miejsca w kanadyjskiej drużynie olimpijskiej.

Brązowi medaliści świata, Piper Gill i Paul Poirier, zdobyli złoto i zapewnili sobie drugą podróż na olimpiadę swoim bezbłędnym programem do „Długiej i krętej drogi”. Jill i Bowerer z Toronto z Unionville w Ontario zdobyli w sumie 219,24 punkty.

Oglądaj | Tancerze na lodzie Jill i Poirier zdobyli kanadyjski tytuł:

Jill & Poirier zdobyły tytuł Canadian Ice Dance

Piper Gill i Paul Poirier wygrali przekonującą różnicą 12,59 punktów w krajowych mistrzostwach w łyżwiarstwie figurowym. 7:43

Gilles i Poirier dokonali poważnych zmian w swoim programie od czasu zdobycia srebrnego medalu na ich ostatnich zawodach we Francji w listopadzie ubiegłego roku.

„Byliśmy trochę nerwowi rywalizując z Nationals” – powiedział Giles. „Wprowadziliśmy wiele zmian od czasu serii Grand Prix. Po prostu trochę przetestowaliśmy wody. Rodzaj: Pamiętaj, aby zrobić to, pamiętaj, aby zrobić to. Na razie nic na autopilocie”.

„Ale cieszę się, że mieliśmy okazję wprowadzić ten program i budować na nim. Kiedy dojdziemy do igrzysk olimpijskich, powinno to być [top] wygląd zewnętrzny. Więc jesteśmy szczęśliwi”.

Oglądaj | Schizas zdobył tytuł kobiet w przekonujący sposób:

Madeleine Chisas zdobywa tytuł kanadyjskiej kobiety w łyżwiarstwie figurowym

Madeleine Chisas z Oakville, Ontario, zdobyła pierwsze miejsce na łyżwach z wynikiem 126,19 w konkursie Women’s Free Program podczas Mistrzostw Kanady w Łyżwiarstwie Figurowym Skate Canada w Ottawie. 8:34

READ  Blue Jays na czele z 3 debiutantami w grze MLB All-Star

Tancerze zakwalifikowali się do finału Grand Prix w zeszłym miesiącu, ale został odwołany, ponieważ przypadki COVID-19 zaczęły rosnąć na całym świecie w wariancie Omicron.

Odwołanie było pozytywnym aspektem, ponieważ dało im czas na przepracowanie swojego programu, dodając małe zmiany, które mają nadzieję pomóc im wspiąć się na podium w Pekinie.

– To wzruszająca uczta – powiedział Pourier. „Każdego dnia podczas treningu wprowadzamy drobne poprawki, poprawiamy się. Nie ma punktu końcowego, jakiś produkt końcowy, to zawsze ewolucja”.

Laurence Fournier-Boudry i Nikolaj Sorensen zdobyli srebro w tańcu na lodzie (206.65), a Marjorie Lagoy i Zachary Laga zdobyli brąz (192.67).

Moore Towers z St. Catharines w Ontario i Marinaro z Sarni w Ontario zdobyli 212,54 punktów, aby wygrać turniej par. Drugie miejsce zajęli Evelyn Walsh i Trinant Michaud z wynikiem 186,52, a brąz zdobyli Diana Stellato i Maxime Deschamps (178,60).

OBEJRZYJ l Moore-Towers i Marinaro nazwani kanadyjską parą:

Moore-Towers i Marinaro zdobywają kanadyjski tytuł debla

Kirsten Moore-Towers i Michael Marinaro wysadzili boisko, wygrywając 26,02 punktami na Krajowych Mistrzostwach w Łyżwiarstwie Figurowym. 7:56

Dla Schiza Pekin ledwo znajdował się na jej radarze, dopóki nie zajął 13. miejsca na Mistrzostwach Świata zeszłej wiosny.

„Jestem bardzo logiczną osobą” – powiedziała. „Realistycznie jedna osoba pojechałaby na igrzyska olimpijskie, a moje szanse były bardzo małe. Oczywiście teraz, gdy zdobyłem kanadyjski tytuł, igrzyska olimpijskie są na moim radarze, ale nigdy nie lubię wyprzedzać siebie zbyt daleko. Myślę, że przez chwilę na raz i myślę, że to sprawia, że ​​lepiej się zakwalifikować.

„W pewnym sensie nie sądzę, żeby ludzie oczekiwali, że będę to ja” – dodała. „Jestem z mniejszego klubu [Milton Skating Club], mniejsza społeczność. Nie mam trenerów, którzy wcześniej to robili. Mamy naprawdę świetne relacje i właśnie zdobyłem swój pierwszy tytuł krajowy.

Veronique Mallet z Sept Iles w Kuwejcie zdobyła srebro 170,65, a trzecie miejsce zajęła dwukrotna medalistka olimpijska i światowa brązowa Gabrielle Dallmann (167,50).
READ  Enarson, Gauchio wyprzedza Włochy w Mistrzostwach Świata Mixed Krilling Duos

Ze względu na obawy dotyczące bezpieczeństwa i ograniczenia tłumu w hrabstwie z powodu niedawnego wzrostu COVID-19, wydarzenie odbywa się przed wszystkimi fanami na TD Place Arena.

Epidemia rzuciła cień na sport w ostatnich tygodniach przed Pekinem.

Stephen Gogolev, srebrny medalista Mistrzostw 2019, wycofał się w piątek po tym, jak po wylądowaniu w Ottawie przetestował pozytywne wyniki testu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR).

Łyżwiarze duetu Vanessa James i Eric Radford, którzy zarazili się wirusem podczas wakacji, wycofali się przed bezpłatnym programem w sobotę. Nadal kwalifikują się do wyznaczenia do drużyny olimpijskiej.

Turniej ma po części wyłonić drużynę łyżwiarstwa figurowego na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, które zostaną ogłoszone w niedzielę. Kanada ma jedną koję w jedynkach kobiet, dwie w parach i jedynkach mężczyzn oraz trzy w tańcu na lodzie.

Na późniejszą sobotę zaplanowano bezpłatne programy dla singli i par.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top