Boris Johnson „podżega do zła” demaskując ukraińskich żołnierzy szkolonych w Polsce | Boris Johnson

Były dowódca Wojska Polskiego został oskarżony Boris Johnson Przed powrotem ukraińskich żołnierzy na Ukrainę przeszkolono ich w Polsce w zakresie posługiwania się brytyjskimi rakietami przeciwlotniczymi.

Gen. Waltham Skripzak, były wiceminister obrony, również skarżył się, że premier z luźną wargą przesadnie zareagował na Rosjan i że jego wypowiedzi zagrażają bezpieczeństwu zaangażowanych żołnierzy.

mówi Polski tabloid FaktSkrzypczak Johnson ujawnił „tajemnicę wojskową” i „złe słowa na ustach” podczas wizyty w Indiach w zeszłym tygodniu, szczegółowo opisując ukraiński program szkoleniowy.

„Szkolenie wojskowe to sprawa dla wojska, aw takiej sytuacji jest to tajemnica. Niech człowiek panuje nad sobą i myśli, zanim powie takie rzeczy” – powiedział gazecie były generał, opisując swój ton jako irytujący w artykule z Piątek.

– Premier może o tym nie wiedzieć, ale takimi wypowiedziami zagraża sukcesowi całej operacji wojskowej i bezpieczeństwu żołnierzy – powiedział Skrzypczak. „Takie stwierdzenia podżegają do zła”.

Podczas wizyty Johnson to ujawnił Ukraińców uczono, jak używać standardowej broni NATO W Polsce i Anglii. „Mogę powiedzieć, że obecnie szkolimy Ukraińców w Polsce w zakresie obrony przeciwlotniczej, a de facto używamy pojazdów opancerzonych w Wielkiej Brytanii” – powiedział.

Wewnątrz sił brytyjskich Polska Ukraińskie wojsko jest szkolone do obsługi systemów rakietowych obrony przeciwlotniczej StarStreck. Rosyjskie helikoptery i samoloty potrzebują kilku tygodni, aby zatrzymać się w czołówce do celu.

Rosja jest zirytowana dostawami broni na Zachód Ukraina, Dwa miesiące po niesprowokowanej inwazji na kraj. Na początku tego tygodnia rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oskarżył NATO o „zaangażowanie się w wojnę z Rosją za pośrednictwem pełnomocnika i uzbrojenie tego pełnomocnika”.

Ławrow dodał, że broń dostarczana przez kraje zachodnie będzie „legalnym celem” i że siły rosyjskie zaatakowały już arsenały na zachodniej Ukrainie. Ale pomimo gróźb nie sądził, że Rosja będzie próbowała namierzyć ich w środku NATO Kraje obawiające się zemsty.

READ  Reprezentacje Polski i Serbii są obecne w Pucharze ATP, według Canberra Times

Zapisz się na pierwszą edycję naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – co tydzień o 7 rano

Państwa zachodnie zaprzeczają, jakoby NATO stało się stroną konfliktu. Zachodni urzędnik powiedział w środę: „Jest rosyjska historia, że ​​jest to wojna zastępcza między Rosją a NATO. Tak nie jest”. Dodał: „Mamy prawo do udzielenia wsparcia militarnego każdemu państwu, aby mogło skorzystać z jego prawa do samoobrony”.

Skrzypczak powiedział, że jest zaniepokojony tym, w jak wiele szczegółów Johnson był skłonny się poruszyć. „Kiedy pracujemy za granicą, trudno wyobrazić sobie polityka rozmawiającego w telewizji o naszych planach lub szkoleniu”.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top