Covid: Główny lekarz Bidena, Fauci, powiedział, że w USA pandemia się skończyła

Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny prezydenta USA Joe Bidena i dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, powiedział, że Stany Zjednoczone wyszły z fazy pandemii COVID-19.

„Z pewnością jesteśmy teraz, w tym kraju, poza fazą pandemii” – powiedział Fauci we wtorek PBS NewsHour.

„W szczególności nie mamy 900 000 nowych infekcji dziennie, dziesiątki, dziesiątki i dziesiątki tysięcy hospitalizacji i tysiące zgonów. Jesteśmy teraz na niskim poziomie. Więc jeśli mówisz, że jesteśmy poza epidemia i powiedzenie „scena w tym kraju?””.

Przypadki COVID-19 w Stanach Zjednoczonych dramatycznie spadły w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, gdy fala Omicron cofnęła się.

Ale dzienne przypadki są nadal dwa razy wyższe niż przez większość zeszłego lata.

W większości stanów ponownie rośnie liczba nowych przypadków, a w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła również liczba hospitalizacji.

Mniej osób umiera teraz na COVID-19 niż większość przypadków pandemii, ale przy ponad 400 zgonach dziennie, ostatnie dwa miesiące COVID-19 były bardziej śmiertelne niż ostatnie sezony grypowe.

Fauci powiedział, że chociaż koronawirus nie zostanie zwalczony, poziom wirusa w społeczności może pozostać bardzo niski, jeśli ludzie będą szczepić się z przerwami, prawdopodobnie co roku.

Na razie lokalni urzędnicy ds. zdrowia w Stanach Zjednoczonych nadal pracują nad pełnym zaszczepieniem i zwiększeniem liczby osób przeciwko COVID-19.

Fauci zauważył, że sytuacja COVID-19 w Stanach Zjednoczonych niekoniecznie odzwierciedla to, co dzieje się w pozostałej części świata.

„Epidemia oznacza, że ​​infekcja rozprzestrzenia się na całym świecie i szybko rozprzestrzenia się wśród ludzi” – powiedział Fauci. „Tak więc, jeśli spojrzysz na sytuację globalną, nie ma wątpliwości, że ta epidemia nadal trwa”.

W środę powiedziała, że ​​trzymanie się z dala od pandemii nie jest językiem, którego Laurie Tremmel Freeman, dyrektor naczelna National Association of County and City Health Offices, słyszała w rozmowach w lokalnych wydziałach zdrowia.

READ  Książę Harry mówi, że ostrzegł CEO Twittera przed zamieszkami w Kapitolu

Jednak nastąpiła niewielka zmiana w terenie, ponieważ lokalni urzędnicy ds. zdrowia ponownie skupili się na obszarach niezwiązanych z COVID, takich jak zdrowie matek, szczepienia dzieci, gruźlica, HIV i inne problemy związane ze zdrowiem publicznym.

„Myślę, że na poziomie wydziałów zdrowia na poziomie lokalnym dokonuje się subtelnych zmian, aby znormalizować reakcję na epidemię w sposób, który pozwala im powrócić do podstawowej pracy ich wydziałów zdrowia publicznego” – powiedział Freeman. „Ale te słowa, które zostały użyte w celu zakończenia pandemii, nie są obecnie dobrze rozpowszechniane w dziedzinie zdrowia publicznego”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top