Biuro szeryfa mówi, że doradca, który w swojej skardze karnej oskarżył Cuomo o nękanie

Biuro szeryfa hrabstwa Albany poinformowało w piątek, że kobieta, która oskarżyła gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo o obmacywanie piersi w rezydencji gubernatora w stanie, złożyła przeciwko niemu skargę karną.

Skarga, złożona w czwartek w urzędzie burmistrza, jest pierwszą znaną sprawą, w której kobieta składa formalne zawiadomienie do organów ścigania w sprawie rzekomego niewłaściwego postępowania Cuomo.

„Każdą skargę traktujemy bardzo poważnie” – powiedział w piątek szeryf hrabstwa Albany William Rice.

Szeryf hrabstwa Albany, Craig Apple, powiedział New York Post, że demokratyczny gubernator może zostać aresztowany, jeśli śledczy lub prokurator generalny hrabstwa stwierdzą, że popełnił przestępstwo.

„Ostatecznym rezultatem może być albo poparte dowodami i aresztowaniem, i to do prokuratora okręgowego będzie należało ściganie aresztowania” – powiedział gazecie, która jako pierwsza zgłosiła skargę. „Tylko z powodu tego, kim jesteśmy, nie będziemy się spieszyć ani odkładać”.

Apple nie odpowiedział na wiadomość telefoniczną od Associated Press.

Cuomo zaprzecza zarzutom

Asystent Cuomo, który złożył raport, oskarżył go o to, że wszedł pod jej koszulę i pieścił ją, gdy byli sami w rezydencji wykonawczej w zeszłym roku.

Kobieta powiedziała również śledczym w prokuraturze, że Cuomo pocierała pośladki, gdy pozowali do zdjęcia.

Biuro szeryfa nie dostarczyło od razu kopii skargi.

Adwokat Cuomo, Rita Glavin, nie odniosła się od razu do skargi kryminalnej podczas briefingu internetowego z dziennikarzami, ale powiedziała, że ​​zarzuty dotyczące kontaktu – które zostały również przedstawione w artykułach prasowych oraz w raporcie z biura prokuratora generalnego Nowego Jorku – zostały sfabrykowane .

Oglądaj | Cuomo zaprzecza ustaleniom dochodzenia w sprawie molestowania seksualnego:

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo zaprzeczył wynikom prawie pięciomiesięcznego śledztwa, które wykazało, że molestował seksualnie kilku obecnych i byłych pracowników. Cuomo powiedział, że w przypadku jednego ze skarżących jego działania zostały opisane niesprawiedliwie. (Źródło obrazu: AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez) 0:43

READ  USA ponownie badają chińskich naukowców w sprawie opłat za oszustwa wizowe | wiadomości o polityce

„Ma 63 lata”, powiedział Glavin. „Przeżył 40 lat w życiu publicznym i nagle został oskarżony o napaść seksualną na asystenta wykonawczego, którego tak naprawdę nie znał, i to nie zadziałało”. .

Rzeczniczka hrabstwa Albany Cecilia Walsh powiedziała w e-mailu, że prawnik hrabstwa Albany nie potwierdzi, że otrzymali skargę, mówiąc, że nie planują ujawnienia żadnych informacji, ponieważ „jest to sprawa w toku”.

niezależne dochodzenie

Wezwania Cuomo do rezygnacji lub postawienia w stan oskarżenia wzrosły w tym tygodniu po tym, jak niezależne dochodzenie nadzorowane przez biuro stanowego prokuratora generalnego wykazało, że Cuomo molestował seksualnie 11 kobiet i szukał zemsty na jednym ze swoich oskarżycieli.

Raport prokuratora generalnego opisuje serię przypadków, w których Cuomo rzekomo zachowywał się niewłaściwie w stosunku do doradcy opisanego jako asystent wykonawczy nr 1, którego kulminacją było spotkanie po omacku ​​w pałacu 16 listopada 2020 r.

Raport mówi, że Cuomo wciągnął ją na biust, gdy przygotowywała się do opuszczenia biura gubernatora. „Wpędzisz nas w kłopoty”, powiedział Cuomo, „nie obchodzi mnie to” i zamknął drzwi. Według raportu podniósł rękę nad jej bluzką i chwycił jej klatkę piersiową za jej stanik.

„Muszę ci powiedzieć, że byłam… w tej chwili w takim stanie szoku, że mogę ci powiedzieć, że pamiętam, jak spojrzałam w dół i zobaczyłam jego rękę i górną część mojej klatki piersiowej” – powiedziała badacze.

Odwróciła się od Cuomo i powiedziała: „Jesteś szalony”.

Cuomo stanowczo odmówił dotykania piersi kobiety, mówiąc: „Straciłbym rozum, robiąc coś takiego”.

Prokurator generalny stanu Nowy Jork Letitia James przemawia na konferencji prasowej we wtorek, ogłaszając, że dochodzenie wykazało, że Cuomo molestował seksualnie co najmniej 11 obecnych i byłych pracowników rządu. (Ted Shaffery/The Associated Press)

Dokumenty potwierdzają, że kobieta przebywała w rezydencji przez kilka godzin 16 listopada i miała co najmniej jedną interakcję z gubernatorem, ale Glavin powiedziała, że ​​również wysłała e-maile do personelu podczas pobytu w budynku, w których nie wspomniała o niczym niepokojącym. Stało się.

Marianne Wang, prawniczka dwóch pozostałych oskarżonych, powiedziała, że ​​adwokaci gubernatora ignorują wszelkie obawy, że Cuomo ukarze pracowników, jeśli złożą skargę.

„Fakt, że asystentka może próbować żyć lub zachowywać się „normalnie”, nawet po brutalnym nękaniu, jest zrozumiała dla wielu kobiet, które były nękane w pracy – powiedział Wang. „Te kobiety próbują przetrwać”.

Kobieta powiedziała śledczym, że początkowo planowała zabrać zarzuty nękania „do grobu”.

Wciśnij na worek

Prokuratorzy w kilku hrabstwach Nowego Jorku powiedzieli, że są zainteresowani zbadaniem zarzutów dotyczących niewłaściwego dotykania przez Cuomo, ale wszyscy stwierdzili, że potrzebują kobiet zaangażowanych w zarzuty, aby złożyły oficjalny raport.

Departament Policji Albany, główny organ ścigania w mieście, został poinformowany o zarzutach kobiety w związku ze spotkaniem w rezydencji kilka miesięcy temu i rozmawiał z jej adwokatem, ale nie wszczął wówczas śledztwa, ponieważ ona tego nie zrobiła. Przygotuj raport.

Dochodzenie karne ma miejsce, gdy prawodawcy zbliżają się do ewentualnego postępowania w sprawie impeachmentu w związku z zarzutami.

Prawnicy służący w zgromadzeniu stanowym wysłali Cuomo w czwartek list dający mu czas do 13 sierpnia, aby odpowiedzieć na zarzuty przeciwko niemu lub złożyć dokumenty na poparcie jego obrony.

Komisja Sądownictwa Zgromadzenia Stanowego planuje spotkać się w poniedziałek w celu omówienia możliwości procedury impeachmentu. Większość ustawodawców powiedziała już, że wolałaby proces impeachmentu, jeśli Cuomo nie zrezygnuje.

Glavin i adwokat reprezentujący biuro gubernatora, Paul Fishman, skrytykowali biuro prokuratora generalnego za nieprzedstawienie im swoich ustaleń na wczesnym etapie i twierdzili, że śledczy nie przyjrzeli się wystarczająco dokładnie wiarygodności oskarżonych. Żądali również możliwości obejrzenia transkrypcji przesłuchań, które świadkowie udzielili śledczym.

Rzecznik prokuratora generalnego Letitii James, Fabian Levy, powiedział, że biuro dostarczy transkrypcje wywiadu stowarzyszeniu i powiedział, że konta kobiet są „poparte licznymi dowodami”.

„Atak na to śledztwo i próba podważenia i upolitycznienia tego procesu odbiera tym kobietom odwagę” – powiedział Levy.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top