Włochy wygrały wyścig na 20 km, a Polak Tomala wygrał 50 km

Antonella Palmisano zdobyła w piątek złoty medal Włoch w 20-kilometrowym wyścigu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a David Tomala zdobył tytuł dla Polski w trudnym 50-kilometrowym wyścigu, który odbył się w upale i wilgoci w Sapporo.

20 km dla mężczyzn

Palmisano, która w piątek skończyła 30 lat, została pierwszą Włoszką, która zdobyła złoty medal olimpijski w lekkiej atletyce od 1984 roku w Los Angeles.

Antonella Palmisano z Włoch wygrała bieg kobiet na 20 km na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 6 sierpnia 2021 r. w Sapporo w północnej Japonii. (Kioto)

Podobnie jak Massimo Stano, który poprzedniego dnia zdobył złoty medal na 20 km, wydawała się mieć nieskończoną wytrzymałość, gdy zwiększyła prędkość do 16 km, spychając innych piechurów na drugie miejsce.

„Dzisiaj jest mój dzień. Świetny sposób na uczczenie moich urodzin” – powiedział Palmisano. „Złoty medal Massimo dał mi dodatkową siłę. Podczas odliczania do Igrzysk byliśmy tak pewni, że możemy to zrobić oboje”.

Palmisano Sapporo, zajmując 20. miejsce na świecie i jedno okrążenie za trzema najlepszymi miejscami dla chińskich pieszych, przekroczył park Otori w 1 godzinę, 29 minut i 12 sekund. Kolumbijska Sandra Lorena Arenas zdobyła srebrny medal 25 sekund później, 1:29:37, a mistrz Rio de Janeiro z Chin Liu Hong zdobył brąz z czasem 1:29:57.

Wśród Japonek najlepsza była Nanako Fuji, która zajęła 13. miejsce, za nią znalazła się Kumiko Okada na 15. i Kaori Kawaso na 40.

W rozegranych wcześniej 50 km mężczyzn Tomala przedarł się przez grupę około 20 spacerowiczów na dystansie 30 km i nie oglądał się za siebie, kończąc w 3 godziny, 50 minut, 8 sekund. Jonathan Hilbert z Niemiec zdobył srebro, a Evan Dunfi z Kanady zdobył brąz.

Polak David Tomala wygrywa bieg na 50 km mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 6 sierpnia 2021 r. w Sapporo w północnej Japonii. (Kioto) == Kioto

„To był dla mnie wspaniały dzień. Nie mogę w to uwierzyć. Całe życie pracowałem odkąd skończyłem 15 lat, kiedy po raz pierwszy pomyślałem o treningu i chcę zdobyć złoty medal” – powiedział Tomala. Miejsce 37. na świecie.

READ  BGNG przygotowuje się do wiercenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

„To dopiero drugie 50-kilometrowy (wyścig) w moim życiu. Wygrałem go. To szaleństwo, prawda?”

31-latek był niemal bezbłędnym zawodnikiem w warunkach karnych, kiedy podniósł polską flagę, przejeżdżając przez fort.

Na szóstym miejscu Macedora jest najwyżej finiszerem Japonii w wyścigu Kavano. Hiroki Arai po raz drugi zdobył medal olimpijski po zdobyciu brązowego medalu w Rio.

Hilbert finiszował 36 sekund przed Tomalą w 3:50:44. Dunfi, który rywalizował z Arai na Igrzyskach w Rio, zdobył pierwszy kanadyjski medal olimpijski w wyścigu na 50 km i zakończył sezon z najlepszym czasem 3:50:59. Chodzić.

Inni japońscy zawodnicy, Hayato Katsuki i Satoshi Maruo, zajęli odpowiednio 30. i 32. miejsce.

Macadora Guano (R) z Japonii krzyczy z wyraźnym wyczerpaniem po przekroczeniu linii mety w biegu na 50 km mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 6 sierpnia 2021 r. w Sapporo w północnej Japonii. (Kioto) == Kioto

Guano, który jest rekordzistą Japonii podczas tej imprezy, odzyskał spokój po ataku serca w pewnym momencie i upadł, ale wypadł z walki o medale w ostatnich chwilach trudnego wyścigu, gdy uderzył w letni upał.

Spośród 59 zawodników 12 nie ukończyło wyścigu, w tym dwóch zostało zdyskwalifikowanych.

Według Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, Maruo, który w tym roku zajął trzecie miejsce na świecie z najszybszym czasem na świecie, ostatnio startował na 50 km na igrzyskach olimpijskich. Impreza piesza.

„Kiedy szedłem, to był ostatni raz, kiedy Japonia powinna wygrać złoto. Żałuję, że nie udało mi się tego osiągnąć” – powiedział.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zrezygnował z 50-kilometrowej imprezy, aby promować równość płci, ponieważ nie ma nikogo równego kobietom.


Powiązany zasięg:

Igrzyska Olimpijskie: Japonia wygrywa srebro i brąz w biegu na 20 km mężczyzn


Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top