Biały Dom mówi, że Biden jest „w porządku” po upadku z roweru podczas wycieczki na plażę Delaware

Amerykańscy agenci Secret Service pomagają prezydentowi USA Joe Bidenowi po tym, jak upadł, gdy próbował zejść z roweru, by powitać tłum na podjeździe pod Gordons Pond w Rehoboth Beach w stanie Del. Sobota, 18 czerwca 2022.Sarah Selbiger/The New York Times News Service

Prezydent USA Joe Biden upadł, gdy próbował zejść z roweru pod koniec sobotniej przejażdżki w Cape Henlopen State Park w pobliżu swojego domu na plaży w Delaware, ale nie odniósł obrażeń.

„Wszystko w porządku” – powiedział dziennikarzom, po tym jak agenci US Secret Service szybko mu pomogli. Moje stopy utknęły w klatkach na palce.

79-letni Biden i pierwsza dama Jill Biden kończyli swój poranny bieg, gdy prezydent zdecydował się przejechać na rowerze przed tłumem życzliwych ludzi stojących przy ścieżce rowerowej. Biden, który miał na sobie hełm, rozlał się, gdy próbował zejść, najwyraźniej przewracając się na prawy bok i przewracając się na plecy, zanim otrzymał pomoc.

Wódz szybko pozbierał się i przez kilka minut rozmawiał z ludźmi, którzy zebrali się, by popatrzeć na niego na rowerze. Według oświadczenia Białego Domu, Biden nie potrzebował pomocy medycznej i jest „w porządku”.

Późnym popołudniem Biden uczestniczył we mszy w katolickim kościele św. Edmunda w Rehoboth Beach. Kiedy pojawił się po nabożeństwie, przechodnie wiwatowali, a dziennikarze zadawali pytania o to, jak się czuje. Wódz uśmiechnął się i wykonał trzy skoki, wykonując ruch rękami jak skakanka.

Bidenowie spędzali długi weekend w swoim domu na plaży Rehoboth. W piątek obchodzili 45. rocznicę ślubu.

READ  Naukowcy ujawniają niszczycielską moc kłamstwa Trumpa w skradzionych wyborach Prawa głosu w USA

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top