Zełenski mówi, że z Ukrainy do Rosji deportowano ponad 200 tys. dzieci

Ogólny widok podziemnego magazynu gazu ziemnego Astoria w dniu 12 maja w Rieden, Niemcy. Rosja ogłosiła sankcje wobec kilkudziesięciu zachodnich koncernów energetycznych, w tym Gazpromu Germania, którego Astra jest spółką zależną. (David Hecker/Getty Images)

Coraz bardziej agresywne działania Rosji wobec europejskich odbiorców gazu mają negatywny wpływ. Stan gazu ziemnego Od stycznia eksport spadł o ponad jedną czwartą. Jednak wyższe ceny sprawiły, że rosyjska kasa rozdęła się, ponieważ nadal ogranicza ona dostawy.

Moskiewski eksport gazu do krajów spoza Wspólnoty Niepodległych Państw, do których należy 11 krajów Azji Środkowej i Europy Wschodniej, spadł w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2022 roku o około 28%, wynika z raportu rosyjskiego państwowego giganta energetycznego Gazpromu (GZPFY) powiedział w środę.

Do tej pory Gazprom odciął co najmniej 20 miliardów metrów sześciennych rocznych dostaw gazu do swoich klientów w sześciu krajach europejskich – Polska i BułgariaA FinlandiaDania , Niemcy i Holandią – bo nie uiścili płatności w rublach, na żądanie prezydenta Władimira Putina wystąpił w marcu.

Według danych Międzynarodowej Agencji Energetycznej stanowi to prawie 13% całkowitego rocznego importu gazu do UE z Rosji.

Ale James Hackstep, szef analityki gazu w regionie EMEA w S&P Global Commodity Insights, powiedział CNN Business, że ceny gazu wzrosły do ​​średnio 96 euro za megawatogodzinę (1022 USD) w 2022 r. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W rezultacie „To mało prawdopodobne” [Russia] Zobaczysz znacznie niższe zwroty, dopóki nie zostaną wykonane dalsze cięcia” — powiedział Huckstep.

Przeczytaj całą historię:

Dlaczego Rosja nie ucierpi, nawet jeśli gaz zostanie odcięty od Europy?
READ  „Delta Plus”: Indie deklarują, że nowa alternatywa dla COVID-19 jest niepokojąca – krajowa

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top