„Będę walczyć wszystkim, co mam”: znakomita tenisistka Navratilova cierpi na raka gardła i piersi

Była tenisistka numer jeden na świecie Martina Navratilova ogłosiła w poniedziałek, że zdiagnozowano u niej raka gardła i piersi.

66-latek jest uważany za jednego z najlepszych graczy wszechczasów, zdobył łącznie 59 tytułów Wielkiego Szlema w grach pojedynczych i podwójnych.

„To podwójne uderzenie jest niebezpieczne, ale wciąż możliwe do naprawienia” – powiedziała Navratilova w oświadczeniu dla WTA.

„Mam nadzieję na pomyślny wynik. Jeszcze trochę będzie śmierdziało, ale będę walczył z całych sił.”

Urodzona w Czechach Navratilova, która została obywatelką Stanów Zjednoczonych w 1981 roku, zdiagnozowano raka piersi i pokonała go w 2010 roku.

Navratilova dodała, że ​​rak jest w pierwszym stadium i rokowania są dobre, a leczenie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Powiększenie węzłów chłonnych

Rak został po raz pierwszy wykryty na początku listopada podczas finałów WTA w Teksasie, kiedy Navratilova zauważyła guzek na szyi, który nie zniknął.

„Martina zauważyła powiększony węzeł chłonny na szyi podczas finałów WTA w Fort Worth” – powiedziała Mary Greenham, przedstawicielka Navratilovej. Kiedy to nie spadło, wykonano biopsję, a wyniki wróciły jako rak gardła I stopnia.

W tym samym czasie, gdy Martina przechodziła badania gardła, w jej piersi wykryto podejrzaną postać, którą później zdiagnozowano jako raka, zupełnie niezwiązanego z rakiem gardła.

„Oba rodzaje raka są we wczesnych stadiach i mają świetne wyniki”.

Greenham powiedział, że Navratilova, która jest obecnie prezenterką tenisową w telewizji i radiu, nie pojedzie do Melbourne na Australian Open w dniach 16-29 stycznia, ale ma nadzieję zdalnie przyczynić się do transmisji.

„Martina nie będzie relacjonować Australian Open na kanale Tennis Channel ze swojego studia, ale ma nadzieję, że od czasu do czasu dołączy do Zooma” – powiedział Greenham.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top