Masywny MacBook Pro Snub firmy Apple

Być może przegapiłeś niesamowity moment jabłka Historia. Po raz pierwszy w XXI wieku Apple nie wydało nowej wersji prochowiec za kwadrans wakacji. co się teraz dzieje?

Przez większość tych dwóch dekad firma Apple była zobowiązana do cykli produkcyjnych producentów chipów, a Intel rozwijał swój chipset Core, sygnalizując nowe interakcje z komputerami Mac – w szczególności linie MacBook Pro i MacBook Air – bardziej niezawodnie niż Apple. Jedną z zalet Apple Silicon było dostosowanie sprzętu i oprogramowania platformy, tak jak było to możliwe w przypadku platform iPhone i iPad.

Nawet z własnym kamieniem szlifierskim Intela, Apple organizowało regularne październikowe wydarzenia, zwykle dla MacBooka Pro i MacBooka Air, ze spokojną chwilą pod koniec listopada dla rodziny stacjonarnych komputerów Mac — to zadziałało. Ta dyskusja zmieniła debatę dotyczącą nie tylko platformy Mac, ale szerszej branży komputerów osobistych, nawet jeśli zmiany odgrywają rolę w nadrabianiu zaległości w stosunku do innych innowacji na platformie Windows.

Nie tak w tym roku. Portfolio Apple miało w sumie zero komputerów Mac w ciągu ostatnich trzech kluczowych miesięcy.

To nie tak, że niczego się nie spodziewano; Wszystko wskazywało na to, że profesjonalne 14-calowe i 16-calowe modele MacBooka Pro zostaną zaktualizowane. Po wypuszczeniu w czerwcu Apple Silicon M2, który jest kompatybilny z popularnym M2 MacBook Air i 13-calowym MacBookiem Pro, większe modele MacBook Pro z chipsetami M2 Pro i M2 Max mają zostać wprowadzone na rynek w czwartym kwartale. Ci, którzy czekają na aktualizację, będą musieli czekać lub kupić słabsze warianty m1.

Nie pojawił się też Apple Silicon Mac Pro. Być może jest to bardziej irytujące, Biorąc pod uwagę zamiar Apple podany na WWDC 2020, cała linia produktów zostanie przeniesiona na Apple Silicon do końca 2022 roku.. Podczas gdy Apple nie powinno zwoływać konferencji prasowej, aby ogłosić brak wydarzenia, kierownictwo wyższego szczebla udzieliło w ubiegłym roku wystarczającej liczby wywiadów, które są rejestrowane i mogą uspokoić opinię publiczną Mac o planach, które uległy zmianie.

Pytanie jest teraz dwojakie. Jak długo będziemy musieli czekać na te opóźnione produkty i jak duży skok technologiczny zrobią? Porównując M1 MacBook Air do M2 MacBook Air, uzyskasz dwudziestoprocentowy wzrost wydajności i około dwudziestoprocentową premię cenową.

Oczekuje się, że nadchodzące laptopy MacBook Pro nie będą cechować się żadnymi większymi skokami technologicznymi, a jedynie częstymi skokami prędkości procesora, większą przepustowością pamięci i szybszymi portami we/wy. Apple promuje historię platformy Mac każdego roku od ponad dwudziestu lat.

Czy to nadal prawda?

Teraz przeczytaj najnowsze nagłówki dotyczące komputerów Mac, iPhone’ów i iPadów w cotygodniowej kolumnie Apple Loop magazynu Forbes…

READ  Nvidia i Microsoft wprowadziły model AI o wartości 530 miliardów zmiennych • Rejestr

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top