Auger-Aliassime zwiększył swoją zwycięską passę do 14 meczów dzięki bliskiemu zwycięstwu nad Ymir

PARYŻ – Felix Auger-Aliassime z Montrealu awansował do kończących sezon finałów ATP po raz pierwszy w swojej karierze, wygrywając przetarg 6-7 (6), 6-4, 7-6 (6) nad Szwedem Mikaelem Ymirem w drugim w środę w turnieju Paris Masters Tennis Championships.

Auger-Aliassime zdobył drugą szansę na punkt meczowy, aby zakończyć maraton, który trwał trzy i pół godziny. Z ośmiostawionym Kanadyjczykiem zaserwującym mecz, Ymir wykonał forhend tak długo, jak Auger-Aliassime zakończył miejsce w finałach ATP swoim 14. zwycięstwem z rzędu.

Kanadyjczyk trafił na swój bilet, gdy dwóch z czterech graczy goniących dwie ostatnie przegrało w meczach drugiej rundy. Hubert Hurkacz przegrał 7-5, 6-1 z Holger Ronem, a Taylor Fritz 7-5, 5-7, 6-4, co oznacza, że ​​nie mogą już dogonić na punkty Auger Eliasim i Andrey Rublev.

Finały ATP rozpoczną się 13 listopada w Turynie we Włoszech.

Później w środę Denis Shapovalov z Richmond Hill przegrał 7-6 (2), 2-6, 6-4 z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą, który był 14. rozstawionym w turnieju.

Auger-Aliasime po trudnym teście przeniósł się do Paryża. Szansę na uratowanie meczu miał już w dogrywce trzeciego seta. Ymir, który służył 6-5, został utrzymany przy życiu, kiedy oddał strzał nad rakietą Auger-Aliassime, aby zakończyć długi bieg.

Auger-Aliassime ustanowił swój drugi punkt meczowy, gdy Ymir trafił do siatki w następnym punkcie.

Ymir, który awansował do głównego remisu w kwalifikacjach, nie ułatwił tego wspaniałemu Auger-Aliassime.

Pochodzący z Montrealu, który wszedł do Paryża po zdobyciu mistrzostwa w zeszłym tygodniu w Szwajcarii w Bazylei, w środę miał 17 punktów break i uratował 14.

Ymir wyglądał na prawdopodobną wygraną, kiedy zdobył dużą przerwę w trzecim gemie drugiego seta i utrzymał następny, co dało mu prowadzenie 4-1 w drugim secie po wygraniu pierwszego seta.

Ale Auger-Aliassime był oportunistyczny, z dwoma z czterech przerw w meczu w drugim secie, co pozwoliło mu na kontratak i wymuszenie decydującego seta.

READ  Dziewczyna Cristiano Ronaldo, Georgina Rodriguez, wysyła wiadomość do trenera Portugalii Fernando Santosa, twierdząc, że to „wstyd”, że fanom odmówiono zobaczenia „najlepszego zawodnika na świecie” od samego początku w zwycięstwie przez nokaut

Ogier w ostatnim secie dwukrotnie przełamywał, ale Ymir walczył za każdym razem, by wymusić tiebreak.

Auger-Aliassime miał 11 asów do swoich dwóch zwycięzców i 45 zwycięzców do 34 przeciwnika.

Następnym razem zmierzy się z francuskim Kanadyjczykiem Gillesem Simonem.

Auger-Aliassime wszedł do turnieju mając trzy tytuły z rzędu: zwycięstwo ATP 250 we Florencji we Włoszech i Antwerpii w Belgii oraz zwycięstwo ATP 500 w Bazylei.

Swojego pierwszego tytułu na poziomie magisterskim szuka w Paryżu.

Shapovalov, zajmując 16 miejsce na świecie, zbliżał się do finału Erste Bank Open w zeszłym tygodniu w Wiedniu.

Strzelił 12 asów, zdobył 86 procent punktów za pierwszy serwis i przełamał tylko dwa razy. Jednak jedną z takich przerw była duża przerwa Carreno Busty w pierwszej połowie trzeciego seta, która okazała się kosztowna, ponieważ obaj gracze trzymali się swojego serwisu przez resztę drogi.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 2 listopada 2022 r.