DJI wprowadza na rynek Mavic 3 Classic, flagowy dron „stosunkowo przystępny cenowo” z kamerą Hasselblad

Chociaż zwykle ogłasza się nowe produkty, które są lepsze niż te, które wcześniej wyprodukowali, DJI zmienia rzeczy, wypuszczając tańszą i niedrogą wersję swojego high-endowego drona z zeszłego roku. Mavic 3 Classic to odpowiedź DJI dla wszystkich, którzy chcieli mieć najnowszą technologię dronów, ale nie mieli 2199 USD na drona. Przy bardziej konserwatywnym 1469 USD, Mavic 3 Classic zmniejsza drugi teleobiektyw swojego poprzednika, ale zachowuje wszystkie inne funkcje, które czynią go niesamowitym sprzętem. Klasyczny dron nagrywa 5.1K przy 50 klatkach na sekundę za pomocą aparatu Hasselblad 20MP 4/3 CMOS, który zapewnia niesamowite szczegóły z wiodącą w branży dokładnością kolorów i ma czas lotu wynoszący 46 minut, co daje wystarczająco dużo czasu, aby uchwycić praktycznie wszystko, od ujęć sportowych po z lotu ptaka poklatkowe miasta i inne krajobrazy.

Projektant: DJI

Dla większości ludzi, argumentowałbym za zdecydowaną większością, dwóch strzelców na dronie może wydawać się przesadą. Jednak Mavic 3 nadal przesuwał granice, używając Hasselblada 4/3 z teleobiektywem 1/2″. Być może zdając sobie sprawę, że linia Mavic (która została stworzona dla konsumentów, a nie profesjonalistów) mogła nieco zboczyć z kursu z Mavic 3, DJI zdecydowało się zmniejszyć drugą kamerę, aby zaoferować drona, który wciąż przewyższał inne, będąc stosunkowo niedrogim. Najbardziej wymagający konsumenci.

Mavic 3 Classic, jak słusznie sugeruje jego nazwa, przenosi serię Mavic z powrotem na pierwotną ścieżkę. Dron nigdzie nie idzie na żadne kompromisy – nadal wykonuje 12-bitowe zdjęcia w formacie RAW, ma możliwość nagrywania filmów 5.1K (5120 x 2700) z prędkością do 50 kl./s, a także kinowe i UHD 4K przy liczbie klatek na sekundę 120 lub Full HD można nagrywać z prędkością 200 klatek na sekundę. Kamera znajduje się na tej samej 3-osiowej osi, która rejestruje niezwykle wyraźne obrazy i stabilne wideo, a także zawiera zestaw czujników wizualnych do wykrywania i unikania przeszkód we wszystkich kierunkach, a także odbiornik AirSense ADS-B, który ostrzega użytkowników o pobliskich samolotach.

READ  Insider twierdzi, że FromSoftware jest zbyt zajęty, aby pracować nad ponownym uruchomieniem Bloodborne

Mavic 3 Classic korzysta również z tego samego standardu transmisji O3+ dla transmisji na żywo 1080p/60fps do zasięgu 15 km (9,3 mil), z możliwością przesyłania przechwyconego materiału przez WiFi 6 do smartfona, gdy dron wyląduje na ziemi. Oprócz standardowych funkcji, takich jak śledzenie celu, Mavic 3 Classic jest również wyposażony w nowy tryb tempomatu, który pozwala dostosować prędkość i kierunek, umożliwiając dronowi kontrolowanie lotu, dzięki czemu nie musisz się martwić o ręczne sterowanie. DJI ogłosił również nowy tryb Night Shots, który pozwala robić świetne filmy przy słabym oświetleniu z mniejszym hałasem.

Mavic 3 Classic zaczyna się od 1469 USD za sam dron lub 1599 USD za drona z kontrolerem RC-N1. Jeśli potrzebujesz wysokiej klasy kontrolera z wbudowanym 5,5-calowym ekranem i zainstalowaną fabrycznie aplikacją DJI Fly, pakiet będzie kosztować 1749 USD.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top