Deszcz meteorów w Vancouver: jak wyświetlić szczyty 2 dwóch ekranów

Jeden znany jest z wytwarzania „kul ognistych”, podczas gdy drugi ma jasne gwiazdy ze „stałymi ścieżkami”.

Obserwatorzy gwiazd, radujcie się!

Listopad to dobry miesiąc na trzymanie głowy pochylonej ku niebu – pod warunkiem, że nie pada deszcz kotów i psów.

Nie tylko obserwatorzy nieba w Vancouver będą mieli okazję zobaczyć wierzchołki dwóch deszczów meteorów w tym miesiącu, ale mogą również zobaczyć pełne zaćmienie Księżyca i koniec trzeciego deszczu meteorów.

Deszcz meteorów Orionidów rozpoczął się 26 września i potrwa do 22 listopada. Deszcz średniej mocy osiągnął szczyt od 20 do 21 października, wytwarzając około 10 do 20 meteorów. W wyjątkowych latach mogą produkować nawet od 50 do 75 na godzinę.

Deszcz meteorów z północnych Taurydów rozpoczyna się już 13 października i trwa do około 2 grudnia. Szczyt osiągnie około 12 listopada do 13 listopada.

W poprzednim wywiadzie Jennifer MacDonald, astronom z HR MacMillan Space Center, powiedziała: Vancouver jest niesamowity? Chociaż deszcze meteorów mają wolniejsze tempo (około pięć pojawia się na godzinę), są one wykonane z „cięższego materiału”, który „nieznacznie zwiększa potencjał ognistych kul”.

Może to być również ważny rok dla północnych Torres. AMS zauważa: „Wydaje się, że te kule ognia mają siedmioletnią częstotliwość. Zarówno 2008, jak i 2015 r. Wytworzyły wielką aktywność kuli ognia. 2022 może być kolejną okazją. „

Niestety, podczas szczytowych opadów księżyc będzie w 88 procentach pełny, co może utrudnić obserwację.

Czym jest kula ognia?

The Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne Opisuje kulę ognia jako „bardzo jasny meteor”, tak samo jasny jak „Wenus na porannym lub wieczornym niebie”. Ponadto niektórzy ludzie zgłaszali, że widzieli jasne kolory, ponieważ jasność jest „wystarczająco chłodna, aby mieścić się w zakresie ludzkiego widzenia kolorów”. Niektórzy z nich donosili nawet, że słyszeli „dudniące łomoty, elektryczne dźwięki”, choć bardzo rzadko.

READ  Aspirujący astronauci stawiają kroki podczas pięciodniowego obozu kosmicznego

MacDonald powiedział, że aby zobaczyć deszcz Taurydów, obserwatorzy nieba muszą szukać konstelacji Byka. „Znajdź pas Oriona, a następnie udaj się na północny wschód i znajdź jasnoczerwoną gwiazdę, Aldebaran”.

Prysznic Orionidów można zobaczyć w dowolnym miejscu na Ziemi i jest uważany za „prysznic o średniej sile”. Space.com Zauważa, że ​​„Jeśli znajdziesz kształt Oriona, łowcy, wtedy radioaktywny meteor (lub punkt pochodzenia) znajdzie się w pobliżu miecza Oriona, nieco na północ od jego lewego ramienia (gwiazda Betelgeuse).” Meteory, które powstają w kaloryferze prysznicowym, będą miały jednak krótsze ogony, dlatego najlepiej jest patrzeć od nich nieco dalej.

Deszcz meteorów Leonida na niebie w Vancouver

Po całkowitym zaćmieniu Księżyca i szczycie północnych Taurydów Vancouver będzie miało szansę złapać epilog innego meteoru w mieście: Leonidów.

Deszcz meteorów Leonidów rozpoczyna się 3 listopada i trwa do 2 grudnia i słynie z produkcji Pięć „burz meteorowych” w ciągu ostatnich 200 lat. Chociaż jeden z nich nie jest spodziewany w 2022 r., Według Amerykańskiego Towarzystwa Meteorologicznego mogą wystąpić „dobre wyniki” do 100 meteorów na godzinę.

Rodzina Leonidów słynie również z produkcji „jasnych meteorów o wysokim procencie ciągłych pociągów”.

Szczytowe opady deszczu można obserwować od 17 do 18 listopada.

2022 deszcz meteorytów wskazówki dotyczące wędkowania w metrze w vancouver

Aby w pełni cieszyć się widokiem, oto kilka wskazówek dotyczących polowania na meteory:

  • Jeśli to możliwe, trzymaj się z dala od świateł miejskich, które mogą utrudniać dostrzeżenie słabych meteorów. Aby zwiększyć swoje szanse na zobaczenie spadających gwiazd, wyrusz na poszukiwanie ciemnego nieba na wsi.
  • Jeśli musisz użyć latarki, umieść czerwony filtr na górze latarki (czerwony balon zmieści się w chuście). Białe światło jest bardzo oślepiające i może wpływać na widzenie w nocy.
  • Noś ciepłe ubrania. Nadal warto zabrać ze sobą ciepłe (nawet zimowe) ubrania.
  • Usiądź i zrelaksuj się w rozkładanym fotelu lub połóż się na kocu. Nie tylko wygodniej jest patrzeć, jak gwiazdy leżą, ale w ten sposób zobaczysz także więcej.
  • Napełnij termos gorącą czekoladą lub kawą – przyda Ci się, jeśli zaczniesz dawać się ponieść emocjom lub zmarzniesz!
  • bądź cierpliwy. Może minąć trochę czasu, zanim zobaczysz swoją pierwszą gwiazdkę. Nie poddawaj się tak szybko… warto poczekać!

Dowiedz się, jak wyświetlać rzadkie przedmioty”Beaver Moon „całkowite zaćmienie Księżyca”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top