Oszołomił Rangersów bramką w ostatniej sekundzie, aby kontynuować swoją zwycięską passę u siebie do piątej

NOWY JORK – Obrońca Ryan Lindgren ledwo pokonał trzecią połowę gwizdka, aby zapewnić New York Rangers zwycięstwo 5:4 nad Buffalo Sabres w niedzielny wieczór i przedłużyć zwycięską passę u siebie do pięciu meczów.

Lindgren zaskoczył bramkarza Cypressa Aarona Dale’a, wykorzystując podanie od Miki Zibanijad i trafiając do siatki, aby strzelić swojego drugiego gola w sezonie 19:59. Adam Fox podał dysk Zibanijadowi po rzucie rożnym, gdy minęły ostatnie sekundy.

Turnieje Lindgrena odbyły się po tym, jak obie drużyny strzeliły po trzy gole w szalonym drugim okresie, w tym cztery w 82-sekundowym okresie.

– W drugim meczu było niedbale, ale znaleźliśmy sposób na zdobycie dwóch punktów na koniec. Wrzucaliśmy krążki do siatki – powiedział trener Rangers Gerard Gallant.

Gol Lindgrena – zaledwie czwarty w jego karierze – wywołał szaleństwo wśród fanów w Madison Square Garden, ponieważ dogrywka w meczu z Sabre wyglądała na niepewną.

„Wyglądało na to, że była walka w zakręcie, a krążek trafił do Foxy’ego, który pchnął go do Miki i oczywiście jest to świetna gra”, powiedział 23-letni Lindgren. To była wielka wygrana. ”

Chris Kreider, Jacob Tropa, Cabo Kaku i Canandre Miller wszyscy strzelili dla Rangers. Alexander Georgiev wykonał 14 ciosów i został zastąpiony przez Igora Shesterkina, który wykonał cztery interwencje w trzeciej.

– To tylko decyzja trenera – powiedział Gallant o zmianie bramkarzy. Chesterkin wygrał, aby awansować do 9-3-2 w tym sezonie.

Cyprys przegrał osiem z ostatnich 10 meczów. Rasmus Asplund, Vinny Hinostrosa, Taj Thompson i Rasmus Dahlin strzelili 31 rzutów obronnych dla Buffalo i Dale’a.

„Świetna atmosfera, świetna energia w budynku i dużo rozpędu” – powiedział trener Sabres Don Granato. „Wykonaliśmy dobrą robotę na około dwie sekundy przed końcem. Nie zareagowaliśmy wystarczająco dobrze i to jest rozczarowujące”.

READ  Sieci nie chciały rozwiązać status quo z Kyrie Irving

Asplund otworzył wynik na 15:53 ​​od pierwszego z zamiarem zagrania władzy. Kreider zremisował z Rangersami, zdobywając trzynastą bramkę tego zespołu w tym sezonie, wyprzedzając Dale’a na mniej niż minutę przed końcem.

Hinostrosa awansowała z samodzielnym golem w 2:26 minucie. Rangersi zremisowali Tropę w konkursie o 8:03, wyprzedzając Dale’a o 8:03 tego okresu.

Kaku następnie strzelił swojego trzeciego gola w ostatnich czterech meczach na osiem minut przed końcem meczu, dając Rangersowi prowadzenie 3-2, które trwało niecałą minutę, zanim Thompson wyrównał mecz swoją szóstą bramką lidera.

Następnie Dahlin pokonał Georgieva strzałem z punktu po 15 sekundach, aby dać Buffalo prowadzenie 4-3. Miller kontynuował strzelanie kolejnym golem wyrównującym po 17 sekundach od Dahlina.

„Staliśmy się twardsi na trzecim miejscu. Musimy być twardsi” – dodał Granato.

Rangers przegrali w czwartek 2-1 w Toronto. Ich zaplanowana na sobotę wizyta w Ottawie została przełożona z powodu wybuchu epidemii Covid-19 wśród senatorów.

Gallant powiedział, że zwycięski gol Lindgrena był bardzo satysfakcjonujący ze względu na jego wkład w defensywę do wschodzącej drużyny Rangers, która jest trzecia w lidze stołecznej po 18 meczach.

Gallant dodał: „Świetna gra, sprytna gra przez niego. Oszczędza strzały. Robi dla nas wszystko na zapleczu. Kiedy ma szansę strzelić tak wielkiego gola, jest to świetne dla naszego zespołu”.

Uwagi: Artemi Panarin miał trzy asysty dla Rangers, pozostawiając 30-letniemu napastnikowi osiem z jego 500 punktów w karierze. …Cybers napastnik Victor Olofsson zagrał po raz pierwszy od 31 października, kiedy doznał kontuzji w meczu z Los Angeles. Obrońca Cypru, Henry Jukiharjo, pozostał na uboczu. Nie grał od czasu kontuzji kostki od krążka podczas otwarcia sezonu przeciwko Montrealowi 14 października. Cypress podrapał bramkarza Craiga Andersona, obrońcę Christiana Wollanena i napastnika Arto Rutsalanena.