Apple opisuje, jak działa dźwięk przestrzenny na Apple TV z systemem tvOS 15

Chociaż nie przyciągnął takiej uwagi jak iOS 15 i macOS Monterey, tvOS 15 został również ogłoszony na WWDC 2021 z kilkoma nowymi funkcjami dla użytkowników Apple TV, w tym po raz pierwszy obsługą dźwięku przestrzennego z kompatybilnymi słuchawkami AirPods. Początkowo szczegóły były niejasne, ale teraz firma w końcu wyjaśniła, jak ta funkcja będzie działać na tvOS 15.

Dźwięk przestrzenny został po raz pierwszy wprowadzony w zeszłym roku w systemie iOS 14 dla użytkowników AirPods Pro i AirPods Max. Po włączeniu tej opcji słuchawki wykrywają ruch głowy użytkownika, aby zapewnić wciągający dźwięk 360 stopni dzięki technologiom Dolby.

Przynajmniej na iOS, Spatial Audio z funkcją śledzenia głowy wykorzystuje specjalne czujniki do wykrywania pozycji iPhone’a lub iPada, a także AirPods, aby stworzyć wrażenie, że dźwięk dochodzi z urządzenia, ale nigdy nie zostało to zaimplementowane na Macu lub Apple TV z powodu braku takich czujników. Jednak w przypadku tvOS 15 (a także macOS Monterey) Apple pracował nad nowym sposobem włączenia tej funkcji.

Jak powiedział Apple EngadżetSystem analizuje teraz kierunek, w którym patrzy użytkownik, rozpoczynając wideo w oparciu o czujniki AirPods. Jeśli użytkownik wstanie i podejdzie, system przeliczy pozycję, aby ponownie włączyć dźwięk przestrzenny.

Kiedy usiądziesz, aby obejrzeć film lub program telewizyjny, wbudowana funkcja śledzenia głowy zostanie zainstalowana po wykryciu, że przez chwilę patrzyłeś w tym samym kierunku. Gdy wstaniesz i będziesz spacerować, zostanie ponownie aktywowany.

tvOS 15 ułatwia również podłączenie AirPods do Apple TV, ponieważ teraz rozpoznaje pobliskie słuchawki i wyświetla wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz je sparować z telewizorem. W Centrum sterowania tvOS 15 dostępny jest również nowy przełącznik, aby łatwo uzyskać dostęp do ustawień AirPods i innych słuchawek Bluetooth bez konieczności otwierania aplikacji Ustawienia.

READ  Mustang GT zmierzy się z Genesis G70 w serii wyścigów dragowych

Aktualizacja jest już dostępna dla programistów, a publiczna beta będzie dostępna w lipcu. Ostateczna wersja systemu tvOS 15 ma pojawić się jesienią tego roku.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

https://www.youtube.com/watch?v=X8jTLOVnyYM

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top