Alex Jones musi zapłacić 45,2 miliona dolarów odszkodowania, zgodnie z zasadami sędziego w Teksasie

Alex Jones musi zapłacić 45,2 miliona dolarów odszkodowania, zgodnie z zasadami sędziego w Teksasie


Londyn
Biznes CNN

Alexa Jonesa Przegrała próbę zmniejszenia prawie 50 milionów dolarów nagrody przyznanej przez jury na początku tego roku w sprawie gospodarza Infowars. Fałszywe roszczenia o Masakra w szkole podstawowej Sandy Hook.

Sędzia z Teksasu Maya Guerra Gamble orzekła we wtorek, że Jones musi zapłacić 45,2 miliona dolarów odszkodowania karnego. Jury nagrodzone Rodzice Sandy Hook, Neil Heslin i Scarlett Lewis w sierpniu, pomimo ograniczenia stanu, który ograniczyłby tę kwotę. Jury orzekło również, że Jones musi zapłacić 4,1 miliona dolarów odszkodowania.

Wyrok dodaje do a Rosnąca lista O wyrokach i kosztach procesu poniesionych przez skazanego Jonesa 1,4 miliarda dolarów w Oddzielny stan Connecticut Został przywieziony przez osiem rodzin ofiar Sandy Hook i ratownika.

Jones bezpodstawnie powtórzył po masowej strzelaninie w 2012 roku, w której zginęło 26 osób, w tym 20 dzieci, że incydent został zainscenizowany, a rodziny i osoby udzielające pierwszej pomocy były „aktorami kryzysowymi”.

Prawo Teksasu, które nakazuje odszkodowanie karne, pozwala powodom na odzyskanie nawet dwukrotności odszkodowania za szkody gospodarcze plus do 750 000 USD. Ława przysięgłych nie jest informowana o tym ograniczeniu, a surowe wyroki są często łagodzone przez sędziów.

Ale sędzia Gamble orzekł, że przyzna pełną kwotę.

„Nie ma wątpliwości, że jest to rzadki przypadek i mam nadzieję, że pozostanie rzadkim przypadkiem, w którym oskarżony umyślnie wyrządził krzywdę psychiczną w tak niezwykły sposób, że ofiary nie miały innego wyjścia” – powiedział Justice Gamble.

Dodała, że ​​kwota musiałaby być na tyle wysoka, że ​​celowe ponowne wyrządzanie tego rodzaju szkód emocjonalnych byłoby „nieopłacalne”.

Adwokat Jonesa powiedział, że założyciel Infowars odwoła się od wtorkowej decyzji, agencji Reutera wspomniany.

Sędzia Gamble wyznaczył również termin rozprawy na 23 marca 2023 r. w sprawie kolejnego pozwu o zniesławienie przeciwko Jonesowi, wytoczonego przez ojca 6-letniego Noaha Posnera, który zginął w strzelaninie w Sandy Hook.

READ  Misja uratowania największej żaby na Ziemi

Nie było jasne, ile rodziny otrzymają od Jonesa, który powiedział, że ma mało pieniędzy na pokrycie szkód. Firma Jonesa Free Speech Systems, która prowadzi Infowars, Zgłoszony do ochrony przed upadłością w lipcu.

Na początku tego tygodnia Elon Musk powiedział, że nie przywróci konta Jonesa na Twitterze, chociaż inne zablokowane osoby, w tym były prezydent Donald Trump, mogły wrócić na platformę. Musk, który stracił pierwszego syna, gdy miał 10 tygodni, powiedział, że „nie ma litości” dla nikogo, kto „wykorzystuje śmierć niemowląt dla zysku, polityki lub sławy”.

Oliver Darcy i Brian Fong wnieśli wkład w raportowanie.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *