Co najmniej 146 zginęło w tłumie Halloween w Seulu, mówią urzędnicy

Co najmniej 146 osób zginęło, a 150 zostało rannych, gdy zostali zmiażdżeni przez duży tłum przepychający się na wąskiej uliczce podczas obchodów Halloween w Seulu, poinformowali przedstawiciele Korei Południowej.

Choi Seong-beom, szef straży pożarnej Yongsan w Seulu, powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych w stolicy może wzrosnąć, a nieokreślona liczba rannych była w stanie krytycznym po panice w Itaewon w sobotę wieczorem.

Urzędnicy twierdzą, że uważa się, że ludzie zostali zmiażdżeni na śmierć po tym, jak w wąskiej uliczce w pobliżu hotelu Hamilton, głównego miejsca imprez w Seulu, zaczął się zbliżać duży tłum.

Nadchodzi więcej

To pilna aktualizacja. Wcześniejszą wersję tej historii można przeczytać poniżej.


Co najmniej 120 osób zginęło, a 100 zostało rannych, gdy zostali zmiażdżeni przez duży tłum przepychający się na wąskiej uliczce podczas obchodów Halloween w Seulu, poinformowali przedstawiciele Korei Południowej.

Choi Seong-beom, szef straży pożarnej Yongsan w Seulu, powiedział, że liczba ofiar śmiertelnych w stolicy może wzrosnąć, a nieokreślona liczba rannych jest w stanie krytycznym.

Powiedział, że 74 zmarłych wysłano do szpitali, a ciała pozostałych 46, którzy pozostali na ulicach, zabrano do pobliskiej siłowni, aby pracownicy mogli je zidentyfikować.

Urzędnicy twierdzą, że uważa się, że ludzie zostali zmiażdżeni na śmierć po tym, jak w wąskiej uliczce w pobliżu hotelu Hamilton, głównego miejsca imprez w Seulu, zaczął się zbliżać duży tłum.

Ponad 800 pracowników służb ratunkowych i policjantów z całego kraju, w tym cały dostępny personel w Seulu, zostało wysłanych na ulice, aby leczyć rannych.

Ratownicy przybywają na miejsce zdarzenia w Seulu w niedzielę. Ponad 800 pracowników służb ratunkowych i policjantów z całego kraju, w tym cały dostępny personel w Seulu, zostało wysłanych na ulice, aby leczyć rannych. (Kim Hong Ji / Reuters)

Narodowa Agencja Pożarna powiedziała osobno w oświadczeniu, że urzędnicy nadal próbują określić dokładną liczbę pacjentów w nagłych wypadkach.

Nagrania telewizyjne i zdjęcia ukazywały karetki pogotowia ustawione na ulicach wśród ciężkiej obecności policji i ratowników transportujących rannych na noszach. Widziano również ratowników i pieszych wykonujących resuscytację krążeniowo-oddechową ludzi leżących na ulicach.

W jednej sekcji widziano sanitariuszy sprawdzających stan kilkunastu osób, które leżały nieruchomo pod niebieskimi kocami.

Policja, która ogranicza ruch w pobliskich obszarach, aby przyspieszyć transport rannych do szpitali w całym mieście, potwierdziła, że ​​dziesiątki osób wykonywało resuscytację na ulicach Itaewon. Rząd metropolitalny Seulu wysłał alarmowe wiadomości tekstowe wzywające mieszkańców tego obszaru do szybkiego powrotu do domu.

Aleja została w niedzielę odgrodzona przez władze w Seulu. Urzędnicy twierdzą, że uważa się, że ludzie zostali zmiażdżeni na śmierć po tym, jak duży tłum zaczął nacierać w wąskiej uliczce w pobliżu hotelu Hamilton, głównego miejsca imprezowego w stolicy Korei Południowej. (Kim Hong Ji / Reuters)

Niektóre doniesienia lokalnych mediów mówiły wcześniej, że panika nastąpiła po tym, jak duża liczba osób rzuciła się do baru w Itaewon po wysłuchaniu wizyty niezidentyfikowanej gwiazdy.

Prezydent Korei Południowej Yoon Seok-yeol wydał oświadczenie wzywające urzędników do zapewnienia szybkiego leczenia rannych i dokonania przeglądu bezpieczeństwa miejsc obchodów. Polecił również Ministerstwu Zdrowia szybkie rozmieszczenie zespołów pomocy medycznej w przypadku katastrof oraz zabezpieczenie łóżek w pobliskim szpitalu w celu leczenia rannych.

Lokalne media podały, że około 100 000 osób przybyło na ulice Itaewon na obchody Halloween, największe od początku epidemii po złagodzeniu ograniczeń COVID-19 w ostatnich miesiącach.

Zrzut ekranu uzyskany z filmu w mediach społecznościowych pokazuje tłum ludzi podczas obchodów Halloween w Seulu w niedzielę. Lokalne media podały, że obecnych było około 100 000 osób – największa frekwencja od początku pandemii COVID-19. (@DABAKLUSA/Reuters)

READ  Elon Musk mówi, że SpaceX nie może płacić za usługę kosmiczną Starlink na Ukrainie „w nieskończoność”

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top