Aktualizacje wiadomości na żywo z giełdy: 29 grudnia 2021 r.

Akcje amerykańskie wzrosły w środę rano, mimo że wahały się powyżej linii płaskiej po S&P 500 Robienie przerwy poprzedniego dnia handlowego, aby zamknąć zmienną sesję na minusie, ponieważ indeks zatrzymał czterodniowy wzrost w kierunku najwyższego w historii poziomu 70.

Indeksy Dow, S&P i Nasdaq nieznacznie wzrosły po tym, jak kontrakty futures wskazywały na mieszane otwarcie.

Rynki zamknęły się we wtorek mieszając się po wahaniach akcji wszystkich trzech głównych indeksów, gdy inwestorzy rozważyli rosnącą liczbę przypadków koronawirusa na całym świecie. Po osiągnięciu najwyższego poziomu w ciągu dnia, S&P 500 zmienił kurs w południe, by spaść, podczas gdy Dow Jones przedłużył swoją pięciodniową passę. Nasdaq upadł, ciągnięty w dół przez trwającą wyprzedaż akcji spółek technologicznych.

Chief Information Officer, Main Street Asset Management, Erin Gibbs Yahoo Finance Live powiedział Wycofanie się z wariantu Omicron jest podobne do tych, które miały miejsce, gdy szczep delta po raz pierwszy obrał swój kurs i prawdopodobnie zobaczysz ten sam stopniowy, ale rosnący powrót do zdrowia.

„Zachęcamy naszych klientów do pozostania na rynkach, a nie do wychodzenia, ponieważ kiedy te ożywienia mają miejsce i kiedy zmieniają się sentymenty, dzieje się to tak szybko, że często po powrocie na rynek już przeoczyliśmy” – powiedziała.

Według Bloomberga, globalne przypadki COVID-19 osiągnęły w tym tygodniu rekordowy poziom, z ponad 1,44 miliona infekcji zgłoszonych na całym świecie od poniedziałku. Infekcje wysoce zakaźnym wariantem Omicron – który rozprzestrzenia się 70 razy szybciej niż poprzednie szczepy – obejmowały wiele nowo wykrytych przypadków, chociaż badania pokazują, że choroba wywołana przez ten szczep jest mniej poważna lub prowadzi do hospitalizacji.

Centra Kontroli Chorób (CDC) złagodziły również swoje wytyczne dotyczące kwarantanny po ekspozycji na wirusa, zmniejszając o połowę zalecenia dotyczące izolacji w przypadku pozytywnego testu z 10 do pięciu dni.

READ  Eksport Chin wzrósł we wrześniu o 28%; Nadwyżka ze Stanami Zjednoczonymi rośnie

Grudzień był niestabilnym miesiącem dla inwestorów, którzy rozważali wpływ stresu na gospodarkę, ale ostatnie wydarzenia sugerujące, że Omicron może spowodować łagodniejszą chorobę, pomogły rynkom otrząsnąć się z wcześniejszych obaw.

„Odwrotnie, złe wieści o firmie Omicron mogą być dobrą wiadomością dla rynków, ponieważ dają Rezerwie Federalnej impuls do kontynuowania tej bardzo luźnej polityki monetarnej” – powiedział. Dyrektor generalny Opimas LLC, Octavio Marenzi, powiedział Yahoo Finance Live. „Wiele dobrych wiadomości dla realnej gospodarki może w rzeczywistości być bardzo złe dla rynków”.

Wtorek, Wzrost cen domów w USA zwolnił trzeci miesiąc z rzędu, ale ogólnie nadal rósł. Krajowy indeks cen mieszkań Standard & Poor’s CoreLogic Case-Shiller. W październiku odnotował roczny wzrost o 19,1%, w porównaniu z 19,7% z września. 20-City Composite odnotowało roczny wzrost o 18,4%, w porównaniu z 19,1% w poprzednim miesiącu.

Ceny domów nadal rosną w tempie dwucyfrowym – dwa do trzech razy szybciej niż w zeszłym roku – we wszystkich obszarach metropolitalnych, powiedziała Selma Heep, zastępca głównego ekonomisty CoreLogic, w oświadczeniu przed wynikami.

„Niestety tempo wzrostu cen mieszkań ograniczy liczbę młodych nabywców, którzy nie zgromadzili jeszcze wystarczających zysków kapitałowych, a oczekiwany wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych w przyszłym roku stworzy kolejne wyzwania” – powiedziała. Miej oko na ciągłe przyspieszenie cen mieszkań”.

Oczekuje się, że reszta tygodnia pozostanie spokojna ze względu na zwykle niskie wolumeny obrotów na koniec roku i lekki kalendarz danych gospodarczych i publikacji zysków, chociaż inwestorzy będą zmierzać w czwartek na nowy odczyt początkowych liczby bezrobotnych, ponieważ nadal to robią . Oceń postęp ożywienia gospodarczego.

10:19 ET: Bitcoin czeka najgorszy miesiąc od maja

Bitcoin (BTC-USDCofnięcia sprawiły, że grudzień był najgorszym miesiącem od maja. Token nieznacznie wzrósł o 0,74% do 47 893,30 $ od 10:48 ET, ale nadal spadał poniżej ogólnego rekordu.

Według danych Bloomberga waluta cyfrowa spadła poniżej bacznie obserwowanego poziomu 50 000 USD, przedłużając spadek z najwyższego poziomu wszech czasów do piątego tygodnia. Indeks Bloomberg Galaxy Crypto spadł we wtorek o 4,9% do najniższego poziomu od początku października, podczas gdy inne kryptowaluty również spadły.

READ  Raport NB COVID-19: 2 nowe przypadki związane z podróżami, prawie 57% kwalifikującej się populacji przyjmuje podwójną dawkę

10:05 ET: Oczekiwanie na wskazówkę dotyczącą sprzedaży domów o uspokojeniu rynku mieszkaniowego

Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (NAR) Wskaźnik sprzedaży domów w toku spadł o 2,2% w listopadzie od poprzedniego miesiąca poniżej oczekiwań analityków. Indeks, który śledzi liczbę mieszkań, które zostaną sprzedane w ramach umowy, jest wiodącym wskaźnikiem kondycji rynku mieszkaniowego.

Konsensus Bloomberga przewiduje wzrost odczytu o 0,8%. Sprzedaż w toku spadła o 2,7% w porównaniu z tym samym miesiącem rok temu.

„Tym razem było mniej oczekujących na sprzedaż domów, co przypiszę niższej podaży mieszkań, ale także niechęci kupujących do cen domów” – powiedział w oświadczeniu główny ekonomista NAR Lawrence Yun.

9:30 ET: Akcje nieco w górę po zmienności kontraktów terminowych

Oto główne ruchy na początku handlu:

9:05 ET: Deficyt w handlu towarami w USA wzrósł do rekordowego poziomu

ten Deficyt w handlu towarami w USA rozrósł się do rekordowego poziomu w listopadzie wraz ze wzrostem importu i spadkiem eksportu.

Departament Handlu poinformował, że deficyt w handlu towarami wzrósł w zeszłym miesiącu o 17,5% do 97,8 mld USD z 83,2 mld USD w październiku. Nowa liczba jest uzupełnieniem poprzedniego rekordowego deficytu w wysokości 97 miliardów dolarów odnotowanego we wrześniu. Eksport towarów spadł o 2,1%, a import wzrósł o 4,7%.

Tymczasem raport wykazał, że zapasy hurtowe wzrosły w zeszłym miesiącu o 1,2%. Zapasy detaliczne wzrosły o 2,0%, a zapasy detaliczne, wyłączając samochody, które liczone są do PKB, wzrosły o 1,3%.

READ  Czy Izrael może kryminalizować lody Bena i Jerry'ego w Stanach Zjednoczonych? | Wiadomości na temat bojkotu, zbycia i sankcji

7:00 ET: Kontrakty w Dow, S&P i Nasdaq pozostają wyciszone

Rynki futures były w większości płaskie przed dzisiejszym otwarciem:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): +4,50 pkt (+0,09%) do 4783,00

 • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +15,00 pkt (+0,04%) do 36297.00

 • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +37,50 pkt (+0,23%) do 16525,00

 • surowy (CL = F.): – 0,40 USD (-0,53%) do 75,58 USD za baryłkę

 • złoto (GC = F.): – 14,20 USD (-0,78%) do 1796 USD za uncję

 • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): -1,2 punktu bazowego do produkcji 1,493%

18:00 ET Wtorek: kontrakty terminowe na akcje otwarte bez zmian

Oto jak poruszają się rynki przed handlem nocnym:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): +3,75 pkt (+0,08%) do 4782,25

 • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +8,00 punktów (+0,02%) do 36290,00

 • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +30,75 pkt (+0,19%) do 16,518,75

 • surowy (CL = F.): + 0,09 USD (+0,12%) do 76,07 USD za baryłkę

 • złoto (GC = F.): – 4,00 USD (-0,22%) do 1806,90 USD za uncję

 • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): -1,6 punktu bazowego do produkcji 1,484%

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze Umieść tweeta

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na Świergoti Instagrami youtubei Portal społecznościowy Facebooki Flipboard, I LinkedIn

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top