Akcje wyprzedzają komentarze Powella, gdy rynki próbują wrócić

Akcje amerykańskie wzrosły we wtorek, ponieważ wskaźniki próbowały powrócić po intensywnej wyprzedaży w zeszłym tygodniu w związku z obawami o utrzymujący się poziom inflacji i możliwość spowolnienia gospodarczego.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, w wypowiedzi na wtorkowej konferencji Wall Street Journal wskazał, że bank centralny nie zawaha się podnieść stóp procentowych powyżej poziomu neutralnego, jeśli będzie to konieczne, aby powstrzymać wyższe stopy. Indeksy spadły nieco poza sesyjne maksima, ponieważ inwestorzy wyważyli komentarze.

S&P 500 wzrósł o około 1% po zrównaniu niektórych wcześniejszych zysków. Indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 200 punktów, a ciężki Nasdaq Composite zyskał 1,6% w wyniku odbicia akcji spółek technologicznych. Ruchy nastąpiły po sześciu kolejnych tygodniach spadków indeksu S&P 500, najdłuższej serii spadków od ponad dekady, oraz siedmiu kolejnych tygodniach spadków indeksu Dow Jones Industrial Average, który jest najszerszą tygodniową passą spadków od 2001 roku.

Niepewność co do tempa i skali cyklu podwyżek stóp Fed zwiększyła presję na rynkach, która utrzymywała się przez cały rok. Jak dotąd w 2022 r. indeks S&P 500 spadł o około 17% w porównaniu z rekordowym poziomem z 3 stycznia, podczas gdy Dow spadł o około 13% w tym samym okresie, a Nasdaq pogrążył się głębiej w bessy – ponad 20% poniżej ceny standardowego zamknięcia w listopadzie.

„Rynki napędzają gospodarkę” – powiedział Yahoo Finance David Palin, dyrektor ds. inwestycji w Citi Private Bank. „Fakt, że rynki są w tym momencie niskie, oznacza, że ​​konsumenci spowalniają, a światowa gospodarka zwalnia”.

Giełdy poniosły w ostatnich miesiącach „poważne szkody techniczne”, a indeks S&P 500 spadł poniżej ważnego poziomu 4 000 w zeszły poniedziałek, zanim w zeszły czwartek przetestował poziomy bessy w pobliżu 3850, zauważył John Lynch, dyrektor ds. inwestycji w Wealth Management. notatka e-mail.

„To ciekawe, że komentarze prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome’a ​​Powella, sugerujące potencjalne problemy gospodarcze w celu spełnienia celów banku centralnego w zakresie obniżenia inflacji, mogły być katalizatorem rajdu na indeksie S&P 500, który rozpoczął się w czwartek po południu i trwa do zamknięcia. „, napisał Lynch. Piątek”. „Jednak ostrzegamy inwestorów, że naprawa poważnych uszkodzeń technicznych, których doznał w ciągu ostatnich kilku miesięcy, potrwa dłużej niż kilka dobrych dni”.

READ  Ropa skacze w górę wraz z eskalacją rządów OPEC+, wzrost kontraktów terminowych w USA: Zamykanie rynków

Inwestorzy będą mieli więcej do rozważenia ze strony Fed w nadchodzących dniach, w tym wypowiedzi Powella zaplanowane na wtorek po południu oraz wypowiedzi innych urzędników banku centralnego, które mają się odbyć do piątku.

„Niewygodna prawda jest taka, że ​​Fed będzie musiał podnieść stopy procentowe szybciej i do wyższego poziomu, niż wielu się spodziewało”, powiedział Chris Zacarelli, dyrektor ds. inwestycji w niezależnym doradcy Alliance, w niedawnym e-mailu. „W tym roku nastąpią co najmniej cztery podwyżki stóp o 50 punktów bazowych, a nie trzy lub mniej, i nadal będziemy bacznie obserwować ryzykowne aktywa”.

9:44 ET: Sprzedaż detaliczna wzrosła w kwietniu o 0,9%, podkreślając siłę amerykańskich konsumentów

Sprzedaż detaliczna w USA rosła w kwietniu w solidnym tempie, co wskazuje na utrzymującą się dobrą koniunkturę w amerykańskiej gospodarce, przy wydatkach konsumentów wciąż rosnących pomimo wciąż rosnącej inflacji.

Departament Handlu poinformował we wtorek, że sprzedaż detaliczna w USA wzrosła w kwietniu o 0,9%, dzięki zwiększonej sprzedaży samochodów, elektroniki i restauracji. Według danych Bloomberg Consensus ekonomiści spodziewali się wzrostu o 1,0%.

„Chęć wydawania pieniędzy jest silna wśród amerykańskich konsumentów” – powiedział w notatce Jimmy Cox, partner zarządzający Harris Financial Group. „Amerykanie złamali ograniczenia Covid i nie wrócą. Liczby takie jak te podważają wszelkie prognozy recesji w 2022 roku w Stanach Zjednoczonych”.

9:30 ET: Akcje próbowały wrócić po intensywnej wyprzedaży w zeszłym tygodniu

Oto, gdzie we wtorek handluje się głównymi indeksami na otwartym rynku:

READ  ExxonMobil podnosi szacunki dotyczące zasobów po 3 nowych odkryciach w Gujanie

7:16 AM ET: Zarobki Walmart w pierwszym kwartale przekroczyły szacunki, a sprzedaż rośnie bardziej niż oczekiwano

Walmart (WMT) Raportowane mieszane wyniki za pierwszy kwartałSilne wydatki konsumenckie pomogły wesprzeć gigantyczną sprzedaż detaliczną, podczas gdy zyski nie spełniły oczekiwań.

Akcje spadły o ponad 6% w obrocie przed wprowadzeniem na rynek.

Według szacunków Bloomberga, największy na świecie sprzedawca detaliczny odnotował skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,30 USD w porównaniu z oczekiwanymi przez analityków 1,48 USD. Przychody wyniosły 141,57 mld USD wobec oczekiwanych 139,09 USD.

Walmart odnotował spowolnienie wzrostu sprzedaży w porównaniu ze szczytowym tempem pandemii w kraju, kiedy wzrost zapasów spiżarni i kontrole bodźców pomogły poprawić wyniki. Jednak firma utrzymała wzrost przychodów, ponieważ popyt na asortyment produktów firmy pozostał odporny, nawet pomimo wzrostu cen konsumpcyjnych w całym kraju.

„Wyniki końcowe były nieoczekiwane i odzwierciedlały niezwykłe środowisko” – powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Walmart, Doug McMillon. „Poziomy inflacji w USA, szczególnie w sektorze żywności i paliw, wywarły większą presję na mieszankę marż i koszty operacyjne, niż się spodziewaliśmy. Dostosowujemy i zrównoważymy potrzeby naszych klientów w zakresie wartości z potrzebą napędzania wzrostu zysków w naszej przyszłości”.

7:11 ET: Kontrakty terminowe na akcje rosną, gdy inwestorzy trawią zyski detaliczne

Oto najważniejsze ruchy we wczesnym handlu przed wtorkowym otwarciem:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F.): +63,00 (+1,57%) do 4067,75

 • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +406,00 (+1,26%) do 32565,00

 • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +232,74 (+1,90%) do 12477,50

 • surowe (CL = F.): + 0,68 USD (+0,60%) do 114,88 USD

 • Poszedł (GC = F.): + 11,50 USD (+0,63%) do 1825,50 USD za uncję

 • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): 0,00 punktów bazowych, aby wyprodukować 2,8770%

07:03 ET: akcje Home Depot wzrosły o 4% po dobrych wynikach kwartalnych

Akcje Home DepotHD) odbił się na początku handlu we wtorek po firmie Ujawnione wyniki finansowe za I kwartał Pokonała szacunki analityków i podniosła całoroczną prognozę.

READ  7 kontrolerów ruchu lotniczego w Moncton zachowa pracę po tym, jak Nav Canada cofnie swoją decyzję

Firma ogłosiła dochód netto w wysokości 4,23 miliarda USD, czyli 4,09 USD na akcję, w ciągu trzech miesięcy zakończonych 31 marca, w porównaniu do 4,15 miliarda USD, czyli 3,86 USD na akcję, w tym samym okresie ubiegłego roku. Home Depot odnotował również sprzedaż netto w wysokości 38,9 miliarda dolarów w pierwszym kwartale roku podatkowego 2022, co stanowi wzrost o 1,4 miliarda dolarów lub 3,8% w porównaniu z rokiem poprzednim. Według szacunków Bloomberga analitycy spodziewali się skorygowanych zysków w wysokości 3,71 USD na akcję przy przychodach w wysokości 36,83 mld USD.

„Dobre wyniki w tym kwartale są jeszcze bardziej imponujące, ponieważ porównywaliśmy z historycznym wzrostem w zeszłym roku i mieliśmy wolniejszy początek wiosny tego roku” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny i prezes Ted Decker.

Firma podniosła również swoje prognozy na cały rok, spodziewając się wzrostu sprzedaży na poziomie 3% i wzrostu zysku na akcję w postaci średniej jednocyfrowej.

18:17 ET Poniedziałek: Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły po niewielkim ożywieniu na rynkach

Oto, gdzie kontrakty terminowe na akcje znajdowały się w rozszerzonym obrocie przed poniedziałkową sesją wieczorną:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F.): -1,00 (-0,02%) do 4003,75

 • Kontrakty terminowe DowYM = F.): -4,00 (-0,01%) do 32155,00

 • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +4,50 (+0,04%) do 12249,25

 • surowe (CL = F.):- 0,51 USD (-0,45%) do 113,69 USD

 • Poszedł (GC = F.): + 10,20 USD (+0,56%) do 1824,20 USD za uncję

 • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): -5,8 punktów bazowych, aby wyprodukować 2,8770%

NOWY JORK, NY – 12 maja: Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) 12 maja 2022 r. w Nowym Jorku. Indeks Dow Jones Industrial Average spadł podczas porannych transakcji, ponieważ inwestorzy nadal byli zaniepokojeni inflacją i innymi problemami globalnymi. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze Umieść tweeta

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotI InstagramI youtubeI FacebookI FlipboardI LinkedIn

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top