Akcje rosną, ponieważ inwestorzy zwracają uwagę na dane o inflacji, odnotowując największy skok od 1982 r.

Akcje wzrosły w środę, ponieważ inwestorzy oczekiwali na nowy raport o inflacji, który pokazał kolejny wzrost tempa podwyżek cen od dziesięcioleci w okresie ożywienia gospodarki. Jednak stało się to dzień po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, potwierdził, że bank centralny będzie interweniował w razie potrzeby, aby ograniczyć rosnące ceny.

ten Grudniowy wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) opublikowany przez Biuro Statystyki Pracy Na koniec 2021 r. ceny wzrosły o 7,0% rok do roku, co oznacza najszybszy wzrost od 1982 r. Jest to zgodne z konsensusowymi szacunkami opartymi na danych Bloomberga i przyspieszyło z już wysokiego 6,8% wzrostu w listopadzie. W ujęciu miesięcznym ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,5%, czyli nieco więcej niż oczekiwany wzrost o 0,4%, co oznacza 18. kolejny miesiąc wzrostu cen.

Wyłączając ceny żywności i energii, tak zwana podstawowa miara cen konsumpcyjnych wzrosła w grudniu o 5,5% w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając najszybsze tempo od 1991 roku.

Środowe ruchy rynkowe nastąpiły po odbiciu we wtorek, ponieważ rynki znalazły przynajmniej chwilową ulgę w zapewnieniach prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, że ​​bank centralny będzie interweniował w razie potrzeby, aby stłumić podwyżki cen. w Przesłuchanie renominacyjne Powella przed Senacką Komisją BankowąSzef banku centralnego powtórzył, że Fed użyje swoich narzędzi politycznych do obniżenia inflacji.

„Jeśli zobaczymy, że inflacja utrzymuje się na wysokim poziomie, dłużej niż oczekiwano, i jeśli z czasem będziemy musieli bardziej podnosić stopy procentowe, to tak zrobimy” – powiedział podczas sesji Powell.

Bank centralny The Telegraph wcześniej przewidywał trzy podwyżki stóp W tym roku podniesienie stóp procentowych z ich obecnych poziomów bliskich zera. Jednak niektórzy starsi Przewidywane spółki z Wall Street Fed podniesie stopy procentowe czterokrotnie w obecnej sytuacji inflacyjnej.

Ale chociaż Powell podwoił cel Fedu, jakim jest ograniczenie inflacji i wykorzystanie podwyżek stóp jako narzędzia do jego osiągnięcia, niewiele ujawnił na temat planu Fedu, aby zacząć zmniejszać swój bilans o wartości 9 bilionów dolarów. Protokół z grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej w zeszłym tygodniu sugerował, że urzędnicy banku centralnego zaczęli dyskutować o wycofaniu bilansu Fed po prawie dwóch latach zakupów aktywów, aby wesprzeć rynki podczas pandemii. Powell powtórzył na swoim przesłuchaniu, że spodziewa się, że proces zmiany budżetu rozpocznie się w tym roku.

READ  Republikanie z Izby Reprezentantów wzywają Bidena do zniesienia ograniczeń budżetowych na amerykański przemysł naftowy

„Myślę, że największym komentarzem w umysłach większości inwestorów, z którymi rozmawiamy na całym świecie, byłby „błąd polityczny”, że Fed może być zbyt agresywny”. Yahoo Finance Live powiedział we wtorek. „Pan Powell w zasadzie dzisiaj w południe i powiedział, że to będzie proces… jeśli chodzi o to, jak długo to potrwa, i myślę, że to uspokaja inwestorów”.

Chociaż oczekiwania dotyczące wyższych kosztów finansowania zewnętrznego i zaostrzonych warunków finansowych wywołały zmienność na giełdach amerykańskich i technologicznych, zwłaszcza w ostatnich sesjach, wtorkowa sesja przyniosła odwrócenie trendu, w którym zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite osiągnął zdecydowanie lepsze wyniki.

„Twierdziłbym, że problem z technologią nie jest problemem ekspozycji na trochę dodatkowego czasu, ponieważ wzrost jest poza zasięgiem, ale raczej problemem oceny” Yahoo Finance Live powiedział we wtorek. „I rzeczywiście, te akcje spółek technologicznych z dużymi, większymi kapitalizacjami mogły być nieco za drogie pod koniec zeszłego roku i na początku 2022 roku. Ale nie wykluczaj całkowicie dobrych historii wzrostu, ponieważ jest to największa ochrona przed inflacją. To wzrost dywidendy i wzrost dywidendy”.

11:40 ET: Dane finansowe ustanowiły nowy rekord, ponieważ oczekiwania rosną wraz z wyższymi stopami

S&P 500 Fundusz Handlu Sektora Finansowego XLF W środę ponownie ustanowił nowy rekord w ciągu dnia, ustanawiając czwarty rekord w ciągu ośmiu dotychczasowych dni handlowych w 2022 roku.

Ceny ETF nieznacznie wzrosły, aż do 41,65 USD podczas porannego handlu i od początku roku powróciły o około 6%. W ciągu ostatnich 52 tygodni wzrosła o 32% w handlu dziennym, przewyższając S&P 500 o 24% w tym okresie.

Akcje poszczególnych banków również wzrosły w środę. JPMorgan Chase, który ogłasza wyniki kwartalne w piątek rano, wzrósł o 0,3%, podczas gdy akcje Citigroup wzrosły o mniej więcej taką samą marżę.

10:59 ET: Co ekonomiści mówią o najwyższej inflacji od prawie 40 lat

Akcje amerykańskie rosły pomimo największego wzrostu inflacji od 1982 r., opartego na porannym CPI. Według niektórych krytyków może to wynikać z faktu, że rynek już spodziewał się wzrostu, ponieważ ekonomiści już oczekiwali przyspieszenia inflacji do 7% w grudniu. Ponadto, w porównaniu z poprzednimi miesiącami spadły niektóre komponenty w ramach działu CPI.

Oto, co niektórzy ekonomiści i stratedzy mieli do powiedzenia na temat najnowszego raportu CPI, opartego na e-mailach i notatkach wysłanych do Yahoo Finance:

  • „Chociaż dzisiejsza inflacja była w dużej mierze zgodna z naszymi oczekiwaniami i większością analityków, dane powinny być lepsze, biorąc pod uwagę znaczny spadek cen energii, zwłaszcza benzyny. Inflacja bazowa rośnie teraz szybciej niż w ujęciu miesięcznym. Teraz Jest endemiczny w całej amerykańskiej gospodarce”. – Matthew Sherwood, globalny ekonomista w Economist Intelligence Unit

  • „Utrzymująca się wysoka inflacja w połączeniu z ostatnimi mocnymi danymi z rynku pracy wzmacnia jastrzębią narrację, którą przedstawił Fed. Patrząc w przyszłość, wydaje się, że Omicron będzie dyktować losy gospodarki w styczniu i być może w lutym. Jednak obecne wskazania na temat wyników nowych zmian Wskazując, że Fed pozostanie na dobrej drodze do ograniczenia akomodacyjnej polityki pieniężnej, prawdopodobnie już w marcu br., podnosząc stopy procentowe po raz pierwszy od grudnia 2018 r. — Christian Sherman, amerykański ekonomista w DWS Group

  • Grudniowy wzrost do 7,0%… szczyt naszym zdaniem prawdopodobnie nie będzie w okolicach 7,2% w styczniu i lutym, ale passa dużych wzrostów minęła i zacznie spadać w marcu. Do września spodziewamy się 4-1/2%. „- Ian Shepherdson, główny ekonomista w Pantheon Macroeconomics

  • „Naród prawdopodobnie nie doświadczy kolejnego roku inflacji, jak to miało miejsce w 2021 r., kiedy wzrost cen był napędzany przez awaryjny bodziec Rezerwy Federalnej i nadmierne bodźce fiskalne, które popchnęły popyt na towary kupowane w sklepach do nieoczekiwanego poziomu. Ryzyko jest po prostu jak inflacja zakorzeniły się w społeczeństwie, a znaki ostrzegawcze są jasne, a ceny usług rosną zgodnie z towarami konsumpcyjnymi, nawet jeśli sektor usług w gospodarce nie powrócił do poziomu sprzed pandemii”. – Chris Robke, główny ekonomista w FWDBONDS

READ  Ontario: Więcej osób, które wyprowadziły się w miesiącach letnich niż w ciągu ponad 30 lat

9:31 ET: Akcje otwierają się wyżej

Oto, gdzie rynki handlują w środę rano:

8:37 ET: Ceny konsumenckie odnotowały największy wzrost od 1982 r.

ten Amerykański indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) odnotował najszybszy wzrost W ciągu prawie 40 lat pod koniec 2021 r., co wskazuje na wciąż rosnącą presję inflacyjną w miarę utrzymywania się wąskich gardeł w łańcuchu dostaw i ciągłego wzrostu popytu.

Ceny wzrosły w grudniu o 7,0% w porównaniu z rokiem poprzednim – najszybsze tempo od czerwca 1982 roku. W ujęciu miesięcznym wzrost wyniósł 0,5%, czyli nieco powyżej oczekiwanego wzrostu 0,4%, ale wolniej niż 0,8 w listopadzie. % On wygrał.

W podziale na kategorie do wzrostu tytułu w największym stopniu przyczyniły się ceny używanych samochodów osobowych, ciężarowych i wiaty. Indeks używanych samochodów osobowych i ciężarowych wzrósł trzeci miesiąc z rzędu i przyspieszył do 3,5% miesiąc do miesiąca w grudniu z 2,5% wzrostu w listopadzie. Wskaźnik ten również wzrósł aż o 37,3% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Ceny schronisk wzrosły o 0,4%.

Podstawowa miara zmian cen konsumpcyjnych, która nie obejmuje zmiennych cen żywności i energii, wzrosła w grudniu o 5,5% w porównaniu z poprzednim rokiem, najszybciej od 1991 r. Wzrost przyspieszył z 4,9% rocznego wzrostu w listopadzie.

7:15 AM Środa: Kontrakty terminowe na akcje przed raportem CPI

Oto, gdzie rynki handlują przed dzwonkiem otwarcia w środę:

READ  Recenzja Aston Martin V12 Speedster

18:09 ET Wtorek: kontrakty terminowe na akcje otwierają się nieco wyżej

Oto, gdzie rynki handlują we wtorek wieczorem:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): +0,5 punktu (+0,01%) do 4705,50

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +2 punkty (+0,01%) do 36130,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +3,5 pkt (+0,02%) do 15 834,50

Zdjęcie: NDZ/STAR MAX/IPx 2021 1.10.22 Ludzie spacerują w pobliżu nowojorskiej giełdy (NYSE) na Wall Street 10 stycznia 2022 w Nowym Jorku.

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na Świergoti Portal społecznościowy Facebooki Instagrami Flipboardi LinkedIni youtube, I reddit

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top