Podstawowa dzienna prognoza cen gazu ziemnego

Kontrakty terminowe na gaz ziemny notują we wtorek znacznie niższe ceny, ponieważ duża produkcja i łagodne temperatury przewyższają potencjalny wpływ wzrostu popytu na eksport amerykańskiego skroplonego gazu ziemnego (LNG).

Niezawodny indeks gazu ziemnego (NGI) również traci swój słaby profil, ponieważ „relaksująca pogoda przeniknęła większość dolnych 48 regionów na początku tygodnia, powodując stosunkowo niskie zapotrzebowanie na ogrzewanie lub chłodzenie”.

O 14:06 GMT, Grudniowe kontrakty terminowe na gaz ziemny W obrocie znajduje się 5 205 USD, co oznacza spadek o 0,222 USD, czyli -4,09%.

„Rynki futures czekają na bardziej imponujące chłodzenie” ~ Szczegółowo

Najnowsze prognozy Weather Services Detail on Demand wskazywały na skromną prognozę ważonego poziomu gazu na dobę do połowy listopada. To sprawia, że ​​inwestorzy kontraktów terminowych czekają na rozwój jeszcze bardziej imponującego coolera.

„Modelowanie wciąż zapowiada powrót do pulchnego wzoru, który może spowodować pewne ochłodzenie, gdy zbliżamy się do końca miesiąca, ale już od jakiegoś czasu widzieliśmy ten wzór bez widocznych wzrostów popytu ”, powiedział na zamówienie. „Nie jest jasne, czy istnieje po prostu typowe nastawienie, które pokazuje duży potencjał zimna po dwóch tygodniach, czy też są po prostu zbyt szybkie na spuście”.

Szacunki dotyczące produkcji zbliżają się do najwyższych poziomów w 2021 r.

Poza pogodą, szacunki produkcji w poniedziałek oscylowały wokół 95 miliardów stóp sześciennych i około 2021 r., powiedział NGI.

Sheetal Nasta, analityk w RBN Energy LLC, zauważył, że prywatne firmy reagują na duży popyt w 2021 r. i oczekują, że tej zimy pojawi się więcej.

Podczas gdy zrównoważony wzrost produkcji pozostaje alternatywną energią, „Dostawy gazu ziemnego w USA są gotowe do wzrostu, a niższy 48 bilans podaży i popytu jest najbardziej optymistyczny od lat” – powiedział Nasta. Co więcej, eksport jest bardzo silny i może się rozwijać, a ceny międzynarodowe ustanawiają rekordy.

READ  IKEA twierdzi, że zakłócenia w łańcuchu dostaw prawdopodobnie utrzymają się w 2022 r.

W poniedziałek wolumeny LNG dostarczanego gazem wzrosły powyżej 11 miliardów stóp sześciennych, ponieważ kraje eksportowe w Azji i Europie w dalszym ciągu domagają się większych dostaw super-chłodnych paliw w USA w miarę zbliżania się zimy, informuje NGI.

Raport o magazynowaniu Energy Information Administration upływa w środę

Raport US Energy Information Administration (EIA) ma ukazać się w środę, dzień wcześniej niż zwykle, ze względu na święto Weteranów w czwartek. Handlowcy szukają skromnej wersji.

NGI ma zbudować 15 pne. Ranking Bespoke spadł o tę samą liczbę. W tym samym tygodniu ubiegłego roku EIA poinformowała o zastrzyku 2 miliardów stóp sześciennych. Średnia z pięciu lat wynosi 25 miliardów stóp sześciennych.

Gaz ziemny dobowy w miesiącu grudniu

oczekiwania krótkoterminowe

Grudniowe kontrakty futures na gaz ziemny obecnie testują główny obszar wsparcia na poziomie 5269-4956 USD. Ten obszar wstrzymał sprzedaż na poziomie 5070 USD 19 października i 5116 USD 1 listopada.

Jeśli ten obszar wsparcia zawiedzie, ceny będą narażone na masową wyprzedaż poniżej 4,879 USD. Słabe pozycje długie prawdopodobnie oszczędzą, jeśli ta cena zostanie odrzucona, ale silniejszy kupujący może poczekać na dobrą cenę poniżej tego poziomu. Tak więc, podczas gdy ogólny obraz na wykresach będzie wyglądał niekorzystnie, ceny będą wydawały się stosunkowo tanie dla tych, którzy szukają dobrej koniunktury na rynku pogodowym jeszcze tej zimy.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top