co jest w imieniu? Rosja zmienia nazwę sieci restauracji McDonald’s | wiadomości o jedzeniu

Amerykańska firma fast food McDonald’s ogłosiła w maju, że opuszcza Rosję po inwazji Moskwy na Ukrainę.

Amerykańska firma fast food McDonald’s ogłosiła 16 maja, że ​​opuści rynek rosyjski po inwazji Moskwy na Ukrainę.

W niedzielę restauracje McDonald’s zostały ponownie otwarte w Moskwie z nowym rosyjskim właścicielem i nową nazwą „Vkusno-i tochka”, co oznacza „pyszne i to wszystko”.

Oto, co wiemy:

Nowe logo:

Słynne złote łuki zostały usunięte i zastąpione nowym logo przypominającym literę „M” składającym się z symboli przedstawiających dwa kawałki frytek i hamburgera na zielonym tle.

Dyrektor generalny Oleg Barov, były rosyjski prezes McDonald’s, powiedział, że nowa firma zdecydowała się na nową nazwę – ściśle strzeżoną tajemnicę – na dzień przed otwarciem w niedzielę.

W mediach społecznościowych pojawiły się spekulacje na temat tego, jak najlepiej przetłumaczyć nową nazwę na angielski. „Pyszne i gotowe” było powszechnie przyjęte, choć inna sugestia brzmiała: „Pyszne. Kropka lub kropka”.

Gałęzie:

„Vkusno-i tochka” ponownie otwarto w niedzielę na Placu Puszkina w pierwszej restauracji McDonald’s w sowieckiej Moskwie w 1990 roku, kiedy sprzedano aż 30 000 burgerów, ale kolejka przed restauracją jest znacznie mniejsza niż trzy dekady temu.

Łańcuch zachowa swoje stare wnętrze McDonald’s, ale usunie wszelkie ślady dawnej nazwy.

Kierownictwo poinformowało, że początkowo w stolicy Rosji i jej okolicach zostanie otwartych 15 restauracji ze zmienioną marką, a do końca czerwca 200 kolejnych, a do końca lata wszystkie 850 restauracji zostanie otwartych.

Nowy właściciel zapowiedział, że w tym roku w firmę, która zatrudnia ponad 50 000 osób, zainwestuje do siedmiu miliardów rubli (121 milionów dolarów).

menu żywności:

Brakuje flagowego Big Maca McDonald’s oraz innych hamburgerów i deserów, takich jak McFlurry, ale inne popularne pozycje znajdują się w mniejszym menu, które sprzedaje się po nieco niższych cenach.

READ  Akcje Tesli i Twittera spadają wraz z narastaniem problemów prawnych Elona Muska

Cena podwójnego cheeseburgera wynosiła 129 rubli (2,24 dolara), w porównaniu do około 160 rubli w McDonald’s, a burgera rybnego 169 rubli, w porównaniu do około 190 rubli wcześniej.

Baroev powiedział, że sieć utrzyma ceny „przystępne”. Powiedział, że prawdopodobnie wzrośnie z powodu inflacji, ale nie więcej niż ceny konkurencji.

Większość komponentów pochodzi z Rosji, ale niektóre produkty nie były od razu dostępne z powodu trudności logistycznych oraz dlatego, że niektórzy dostawcy opuścili Rosję. Na przykład firma musi znaleźć nowego dostawcę napojów bezalkoholowych po tym, jak Coca-Cola zaprzestała działalności w Rosji z powodu wojny na Ukrainie.

Nieruchomość:

Syberyjski przedsiębiorca Alexander Govor przejął franczyzę za pośrednictwem swojej firmy GiD LLC. Posiada licencję McDonald’s od 2015 roku i pomógł sieci rozwinąć się na odległą Syberię, prowadząc 25 restauracji.

Rosyjskie władze poinformowały, że McDonald’s będzie miał możliwość kupowania swoich restauracji w Rosji w ciągu 15 lat.

Gofour powiedział dziennikarzom w niedzielę, że cena, którą zapłacił, była „znacznie niższa od ceny rynkowej” i była „symboliczną” wartością. Amerykańska sieć zaksięgowała opłatę w wysokości 1,4 miliarda dolarów za transakcję. McDonald’s nie odpowiedział na prośbę o komentarz w sprawie ceny.

Na Rosję i Ukrainę przypadło około 9 procent, czyli 2 miliardy dolarów, przychodów McDonald’s w zeszłym roku.

Członkowie zarządu:

Do momentu przejęcia Baruev pracował w McDonald’s przez siedem lat, w tym jako dyrektor finansowy rosyjskiego biznesu przez 6 i pół roku do listopada 2021 r., zgodnie z jego profilem na LinkedIn.

W lutym został mianowany dyrektorem generalnym McDonald’s Russia, na kilka tygodni przed tym, jak 24 lutego Moskwa wysłała dziesiątki tysięcy żołnierzy na Ukrainę.

Amerykańska firma poinformowała, że ​​Govor zatrzyma dziesiątki tysięcy pracowników sieci przez co najmniej dwa lata.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top