Agnico Eagle i Kirkland Lake tworzą nowego złotego giganta

Pogłoski o zbliżających się fuzjach i przejęciach Transakcja z Kirklandem spowodowała wzrost jej akcji o 8,5% w poniedziałek, do poziomu 3,36% powyżej ceny zamknięcia z piątku.

Nowy Agnico Eagle będzie miał kapitalizację rynkową około 24 miliardów dolarów i bazę zasobów mineralnych w wysokości 48 milionów uncji złota.

Kapitalizacja rynkowa połączonej spółki wydobywczej wyniesie około 24 miliardów dolarów. Po zamknięciu fuzja zapewni Agnico 2,3 miliarda dolarów dostępnej gotówki, bazę zasobów mineralnych w wysokości 48 milionów uncji złota (969 milionów ton przy 1,53 gramach na tonę) oraz rurociąg dla projektów rozwojowych i poszukiwawczych.

Oczekuje się, że globalna firma wydobywcza złota wygeneruje w tym roku 3,4 miliona uncji złota i może zwiastować dalszą konsolidację w branży złota, ponieważ inwestorzy szukają transakcji, które odblokują wartość, powiedział dyrektor generalny Agnico Sean Boyd podczas wtorkowej telekonferencji.

Akcjonariusze Agnico Eagle będą właścicielami około 54% połączonej spółki, podczas gdy akcjonariusze Kirkland Lake będą posiadać 46%.

„Obie firmy nie muszą tego robić” – powiedział Boyd podczas rozmowy telefonicznej. Ale „strategiczne uzasadnienie ma sens i istnieje logika przemysłowa”, z synergią 2 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 10 lat.

Nowy Agnico Eagle poprowadzi wspólny zarząd i zespół zarządzający. Jej obecny prezes, Sean Boyd, zostanie dyrektorem generalnym zarządu, a dyrektor generalny Kirkland Lake, Tony McCutch, zostanie dyrektorem generalnym połączonej firmy.

Agnico z siedzibą w Toronto posiada kopalnie w Kanadzie, Finlandii i Meksyku, a także prowadzi działalność poszukiwawczą i rozwojową w tych krajach, Stanach Zjednoczonych i Kolumbii.

Kirkland Lake Gold posiada kopalnie Macassa i Detour Lake Mine, obie w północnym Ontario oraz kopalnię Fosterville w Australii.

„Ta umowa dotyczy bardziej liczby kopalń i lokalizacji kopalni pod względem łatwości zarządzania, a nie ogólnej liczby uncji” – powiedział Boyd.

Akcje Agnico spadły o 0,7% do 63,34 CAD o 11:49 w czasie handlu w Toronto, podczas gdy akcje Kirkland Lake spadły o 7,7% do 51,17 CAD – największy spadek w ciągu dnia od listopada, ponieważ ich fuzja oferowała inwestorom premię za transakcje mniejsze niż kombinacje. inne złoto.

READ  3 dojne krowy płacą ponad 6% zysku

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top