Fernandez Anastasia Pavlyuchenkova Trzecia runda Indian Wells

Indian Wells, Kalifornia (AFP) – Lille Fernandez wyprzedził dziewiątą rozstawioną Anastasię Pavlyuchenkova 5-7, 6-3, 6-4 i awansowała do trzeciej rundy BNP Paribas Open w niedzielę wieczorem.

Fernandes, zdobywca drugiego miejsca w US Open, walczył o break point w ósmym meczu trzeciego seta i awansował 5-3. Pavlyuchenkova rozegrała 5-4, zanim Fernandez dodał mecz, który został opóźniony przez seta i przerwę.

Fernandez również wygrywa debel. Ona i partner Coco Gauff dotarli do ćwierćfinału.

Iga Świątek pokonała 25. rozstawioną Veronikę Kudretovą 6:1, 6:0. Świątek przegrała tylko pięć meczów w dwóch meczach podczas swojej pierwszej wizyty na wspólnej imprezie ATP i WTA Tour. Zdobycie Kudermetovej w pierwszą rocznicę zwycięstwa polskiej zawodniczki French Open zajęło zaledwie 54 minuty.

Drugi rozstawiony Świątek zdobył 28 z 33 punktów serwisowych, odniósł 19 zwycięstw i popełnił tylko siedem ważnych fauli.

„Czułam się bardzo pewna siebie” – powiedziała. „Ale zasadniczo chciałem zrobić prezent dla mojego psychiatry, ponieważ zwykle, gdy przegrywam, jest jakiś dramat, więc powiedzmy, że ma dzisiaj dzień wolny”.

Dwukrotny główny mistrz Murray pokonał 18-letniego Carlosa Alkersa 5-7, 6-3, 6-2 i awansował do trzeciej rundy po raz pierwszy od 2016 roku. 34-letni Szkot wszedł do turnieju jako dziki karta. Wiśnie miały 36 zwycięzców w porównaniu do 18 Murraya.

„Czułem się, jakby w drugim secie mógł grać lepiej” – powiedział Murray. „W pierwszym zestawie czułem, że mam więcej szans, ale ich nie dostałem, tak, zadowolony ze sposobu, w jaki walczyłem. Jest młodym graczem najwyższej klasy. „

Alexandra Sasnovich utrzymała prowadzenie, pokonując 11 rozstawioną w 2015 Simonę Halep 7:5, 6:4. To była druga z rzędu depresja Sasnowicza dla byłego głównego mistrza. Pokonała zwycięzcę US Open Emmę Radocano w swoim drugim meczu w Indian Wells. Sasnovic wygrał trzy kolejne mecze w głównym losowaniu po raz pierwszy od 2019 roku.

READ  McDavid mówi, że Oilers są na krawędzi rywalizacji po tym, jak Kanadyjczycy dotrą do finału

Czwarte rozstawienie Elina Svitolina również awansowała, która pokonała 32 rozstawioną Soranę Kirstię 4-6, 6-4, 7-6 (3). Amerykanki Shelby Rogers i Jessica Pegula zakwalifikowały się do 1/8 finału z dwoma kolejnymi zwycięstwami.

Również w drużynie mężczyzn rozstawiony z numerem 5 Matteo Berrettini pokonał Alejandro Tabelbo 6-5 7-5 w swoim pierwszym meczu. Następnie zmierzy się z 31. rozstawionym Taylorem Fritzem, który pokonał Brandona Nakashimę 6:3, 6:4 w meczu all-amerykańskim.

Berrettini, tegoroczny dwukrotny zdobywca tytułu, wygrał po raz pierwszy w swoim trzecim występie w Indian Wells.

„Uwielbiam tutejsze warunki, to miejsce, jest super” – powiedział. „Nie znałem dobrze Alejandro. Zagrał tutaj trzy mecze, więc czuł się pewnie. Myślał, że może wygrać, a ja to czułem, więc trudno było go pokonać.”

Nr 7 Felix Auger-Aliassime przegrał z Albertem Ramos-Vinolasem 6-4, 6-2.

10-ty rozstawiony Yannick Sener, który w zeszłym tygodniu zdobył tytuł w Sofii, pokonał Johna Millmana 6:2, 6:2. Nr 14 Giles Monfils pokonał Gianluca Magera 6-4, 6-2.

Kevin Anderson pokonał 17. miejsce Lorenzo Sonego 7-6 (7), 7-6 (3).