Brock Henderson wygrywa swój drugi major na Mistrzostwach Evian

Brooke Henderson zakończyła w niedzielę mocny turniej Amundi Evian, aby wygrać swoje drugie ważne mistrzostwo w karierze, pomagając trzem ptakom w ostatnich pięciu dołkach.

Smith Falls, Ontario. Tubylczyk miał dwukrotną przewagę w ostatniej rundzie w Evian-les-Bains we Francji, w dużej mierze dzięki temu, że był pierwszym graczem w historii LPGA, który rozpoczął major z dwiema rundami 64 lub mniej. 24-latek strzelił 71 goli w czwartej rundzie, aby wygrać, kończąc jeden strzał przed Amerykanką Sophią Schubert.

Henderson po raz pierwszy znalazła się w heksagonalnym remisie po przebiciu się przez jedenasty dołek i po raz pierwszy od wielu dni stawiła czoła prawdziwej męce, utrzymując prowadzenie przez większość turnieju.

„Byłem bardzo cierpliwy i tak cierpliwy, jak to tylko możliwe w danych okolicznościach” – powiedział Henderson. „Przechodząc do ostatniej dziewiątki, stare powiedzenie mówi, że duże firmy wygrywają w dziewiątym rzędzie w niedziele, więc po prostu starałem się zachować ten nastrój i wiedziałem, że nadal jestem w tym, jeśli mam mocne plecy. [nine]. „

Zbliżyła się ciężko, aby zdobyć pierwsze miejsce z kolejnymi birdie na dołkach 14 i 15, a ostatecznie wyprzedziła Schuberta na ostatnim dołku z birdie.

Oglądaj | Henderson kończy mocny drugi major:

Henderson wygrała mistrzostwo Evian, aby zebrać drugi major w swojej karierze

Brooke Henderson z rodzinnego Ontario, Smiths Falls, zmagała się z trudnym startem w niedzielę, aby wygrać we Francji jednym uderzeniem.

– Zdecydowanie nie najlepiej dzisiaj – powiedział Henderson. „Po prostu starałem się być cierpliwy i przypominać sobie, że wciąż w tym jestem.

„Zrobiłem kilka strzałów sprzęgłem i strzałów po drodze, co naprawdę mi pomogło”.

To zwycięstwo jest pierwszym większym zwycięstwem Hendersona od czasu Mistrzostw PGA Kobiet w 2016 roku.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top