Fernandez Anastasia Pavlyuchenkova Trzecia runda Indian Wells

Indian Wells, Kalifornia (AFP) – Lille Fernandez wyprzedził dziewiątą rozstawioną Anastasię Pavlyuchenkova 5-7, 6-3, 6-4 i awansowała do trzeciej rundy BNP Paribas Open w niedzielę wieczorem.

Fernandes, zdobywca drugiego miejsca w US Open, walczył o break point w ósmym meczu trzeciego seta i awansował 5-3. Pavlyuchenkova rozegrała 5-4, zanim Fernandez dodał mecz, który został opóźniony przez seta i przerwę.

Fernandez również wygrywa debel. Ona i partner Coco Gauff dotarli do ćwierćfinału.

Iga Świątek pokonała 25. rozstawioną Veronikę Kudretovą 6:1, 6:0. Świątek przegrała tylko pięć meczów w dwóch meczach podczas swojej pierwszej wizyty na wspólnej imprezie ATP i WTA Tour. Zdobycie Kudermetovej w pierwszą rocznicę zwycięstwa polskiej zawodniczki French Open zajęło zaledwie 54 minuty.

Drugi rozstawiony Świątek zdobył 28 z 33 punktów serwisowych, odniósł 19 zwycięstw i popełnił tylko siedem ważnych fauli.

„Czułam się bardzo pewna siebie” – powiedziała. „Ale zasadniczo chciałem zrobić prezent dla mojego psychiatry, ponieważ zwykle, gdy przegrywam, jest jakiś dramat, więc powiedzmy, że ma dzisiaj dzień wolny”.

Dwukrotny główny mistrz Murray pokonał 18-letniego Carlosa Alkersa 5-7, 6-3, 6-2 i awansował do trzeciej rundy po raz pierwszy od 2016 roku. 34-letni Szkot wszedł do turnieju jako dziki karta. Wiśnie miały 36 zwycięzców w porównaniu do 18 Murraya.

„Czułem się, jakby w drugim secie mógł grać lepiej” – powiedział Murray. „W pierwszym zestawie czułem, że mam więcej szans, ale ich nie dostałem, tak, zadowolony ze sposobu, w jaki walczyłem. Jest młodym graczem najwyższej klasy. „

Alexandra Sasnovich utrzymała prowadzenie, pokonując 11 rozstawioną w 2015 Simonę Halep 7:5, 6:4. To była druga z rzędu depresja Sasnowicza dla byłego głównego mistrza. Pokonała zwycięzcę US Open Emmę Radocano w swoim drugim meczu w Indian Wells. Sasnovic wygrał trzy kolejne mecze w głównym losowaniu po raz pierwszy od 2019 roku.

READ  Novak Djokovic vs Denis Shapovalov wyniki na żywo, aktualizacje, podsumowania z półfinałów Wimbledonu 2021

Czwarte rozstawienie Elina Svitolina również awansowała, która pokonała 32 rozstawioną Soranę Kirstię 4-6, 6-4, 7-6 (3). Amerykanki Shelby Rogers i Jessica Pegula zakwalifikowały się do 1/8 finału z dwoma kolejnymi zwycięstwami.

Również w drużynie mężczyzn rozstawiony z numerem 5 Matteo Berrettini pokonał Alejandro Tabelbo 6-5 7-5 w swoim pierwszym meczu. Następnie zmierzy się z 31. rozstawionym Taylorem Fritzem, który pokonał Brandona Nakashimę 6:3, 6:4 w meczu all-amerykańskim.

Berrettini, tegoroczny dwukrotny zdobywca tytułu, wygrał po raz pierwszy w swoim trzecim występie w Indian Wells.

„Uwielbiam tutejsze warunki, to miejsce, jest super” – powiedział. „Nie znałem dobrze Alejandro. Zagrał tutaj trzy mecze, więc czuł się pewnie. Myślał, że może wygrać, a ja to czułem, więc trudno było go pokonać.”

Nr 7 Felix Auger-Aliassime przegrał z Albertem Ramos-Vinolasem 6-4, 6-2.

10-ty rozstawiony Yannick Sener, który w zeszłym tygodniu zdobył tytuł w Sofii, pokonał Johna Millmana 6:2, 6:2. Nr 14 Giles Monfils pokonał Gianluca Magera 6-4, 6-2.

Kevin Anderson pokonał 17. miejsce Lorenzo Sonego 7-6 (7), 7-6 (3).