Auger-Aliassime zwiększył swoją zwycięską passę do 14 meczów dzięki bliskiemu zwycięstwu nad Ymir

PARYŻ – Felix Auger-Aliassime z Montrealu awansował do kończących sezon finałów ATP po raz pierwszy w swojej karierze, wygrywając przetarg 6-7 (6), 6-4, 7-6 (6) nad Szwedem Mikaelem Ymirem w drugim w środę w turnieju Paris Masters Tennis Championships.

Auger-Aliassime zdobył drugą szansę na punkt meczowy, aby zakończyć maraton, który trwał trzy i pół godziny. Z ośmiostawionym Kanadyjczykiem zaserwującym mecz, Ymir wykonał forhend tak długo, jak Auger-Aliassime zakończył miejsce w finałach ATP swoim 14. zwycięstwem z rzędu.

Kanadyjczyk trafił na swój bilet, gdy dwóch z czterech graczy goniących dwie ostatnie przegrało w meczach drugiej rundy. Hubert Hurkacz przegrał 7-5, 6-1 z Holger Ronem, a Taylor Fritz 7-5, 5-7, 6-4, co oznacza, że ​​nie mogą już dogonić na punkty Auger Eliasim i Andrey Rublev.

Finały ATP rozpoczną się 13 listopada w Turynie we Włoszech.

Później w środę Denis Shapovalov z Richmond Hill przegrał 7-6 (2), 2-6, 6-4 z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą, który był 14. rozstawionym w turnieju.

Auger-Aliasime po trudnym teście przeniósł się do Paryża. Szansę na uratowanie meczu miał już w dogrywce trzeciego seta. Ymir, który służył 6-5, został utrzymany przy życiu, kiedy oddał strzał nad rakietą Auger-Aliassime, aby zakończyć długi bieg.

Auger-Aliassime ustanowił swój drugi punkt meczowy, gdy Ymir trafił do siatki w następnym punkcie.

Ymir, który awansował do głównego remisu w kwalifikacjach, nie ułatwił tego wspaniałemu Auger-Aliassime.

Pochodzący z Montrealu, który wszedł do Paryża po zdobyciu mistrzostwa w zeszłym tygodniu w Szwajcarii w Bazylei, w środę miał 17 punktów break i uratował 14.

Ymir wyglądał na prawdopodobną wygraną, kiedy zdobył dużą przerwę w trzecim gemie drugiego seta i utrzymał następny, co dało mu prowadzenie 4-1 w drugim secie po wygraniu pierwszego seta.

Ale Auger-Aliassime był oportunistyczny, z dwoma z czterech przerw w meczu w drugim secie, co pozwoliło mu na kontratak i wymuszenie decydującego seta.

READ  Kto z zewnątrz? Charlotte, Portland ogłasza przejście na listę do końca roku

Ogier w ostatnim secie dwukrotnie przełamywał, ale Ymir walczył za każdym razem, by wymusić tiebreak.

Auger-Aliassime miał 11 asów do swoich dwóch zwycięzców i 45 zwycięzców do 34 przeciwnika.

Następnym razem zmierzy się z francuskim Kanadyjczykiem Gillesem Simonem.

Auger-Aliassime wszedł do turnieju mając trzy tytuły z rzędu: zwycięstwo ATP 250 we Florencji we Włoszech i Antwerpii w Belgii oraz zwycięstwo ATP 500 w Bazylei.

Swojego pierwszego tytułu na poziomie magisterskim szuka w Paryżu.

Shapovalov, zajmując 16 miejsce na świecie, zbliżał się do finału Erste Bank Open w zeszłym tygodniu w Wiedniu.

Strzelił 12 asów, zdobył 86 procent punktów za pierwszy serwis i przełamał tylko dwa razy. Jednak jedną z takich przerw była duża przerwa Carreno Busty w pierwszej połowie trzeciego seta, która okazała się kosztowna, ponieważ obaj gracze trzymali się swojego serwisu przez resztę drogi.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 2 listopada 2022 r.