Kanada utrzymała niepokonaną przewagę w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Świata po pokonaniu Hondurasu

Kanada kontynuuje marsz do Kataru 2022, prezentując po drodze mnóstwo talentów.

Kanadyjczycy postawili na to, co trener John Herdman określił jako „profesjonalny występ” w wygranym 2:0 meczu z Hondurasem w eliminacjach do Mistrzostw Świata CONCACAF w czwartek.

„To nie byłby dla nas miły mecz, ale musiał być zdyscyplinowany” – powiedział. „Który – który” [Honduran] Zespół, który ma groźne zagrożenia, zagrożenia przejściowe. Ale wiedzieliśmy też, że w tej przejściowej fazie możemy być naprawdę niebezpieczni. Myślałem, że właśnie tam byliśmy dziś w łóżku.

– Trochę się wygięło, ale się nie złamaliśmy. Myślę, że to jest historia tego, kim jest ten zespół.

Zwycięstwo utrzymało Kanadę (5-0-4, 19 punktów) na szczycie ośmiu drużyn w kwalifikacjach pomimo drugiego miejsca w USA (5-1-3, 18 punktów) i trzeciego Meksyku (5-2-2, 17). punktów) nadążać za ich zwycięstwami. Czwarte miejsce Panama przegrywa z Kostaryką, a pierwsza trójka zaczyna dystansować się od reszty stawki, co dobrze wróży kwalifikacjom do Mistrzostw Świata.

Kanadyjczycy na 40 miejscu mogą zwiększyć tę przewagę, gdy w niedzielę zmierzą się z Amerykanami na szczycie tabeli na Tim Hortons Field w Hamilton. Następnie Kanada wyruszy w 3400-kilometrową podróż do San Salvador, aby zmierzyć się z Salwadorem w najbliższą środę.

Oglądaj | David Scores podkreśla cel kołowrotka do zwycięstwa:

Jonathan David pokonuje Honduras, aby utrzymać Kanadę na szczycie tabeli CONCACAF

Jonathan David skrócił długie podanie Liama ​​Frasera w 73. minucie, gdy Kanada pokonała Honduras 2:0 i utrzymała się na szczycie tabeli kwalifikacyjnej CONCACAF World Cup. 1:17

Kanada objęła prowadzenie w dziesiątej minucie strzelając samobójczego gola Hondurasu i wydawała się być komfortowa w pierwszej połowie, aw drugiej pokonała Honduras, gdy gospodarze pokazali więcej ataków.

Po potężnej obronie Milana Burgana w środku drugiej połowy, który utrzymał prowadzenie Kanady, Jonathan David dokonał zamachu stanu po szybkim golu przejściowym w 73. minucie.

READ  Szybka reakcja: Cavs 88, Raptors 100

Po tym, jak Honduras stracił posiadanie piłki na skraju kanadyjskiego pola karnego, dzięki celnemu przekupstwu Tajona Buchanana, Sam Adekogobe przejął piłkę do pobliskiego Liama ​​Frasera, który znalazł Davida na krawędzi Hondurasu ze środka koła za dwoma obrońcami . Piłka mierzy 40 jardów.

Nie chybiąc ani kroku, David uniósł klatkę piersiową pod kątem, aby kontrolować piłkę, a następnie z głową do przodu – a kiedy ją złapał – przeciął bramkarza lewą nogą.

Trzy drobne uderzenia przy pełnej szybkości dały mu 19. gol w 25 meczach dla Kanady.

David nadal imponuje

22-latek z Ottawy nadal pozycjonuje się w oknie wystawowym, a kilka klubów Premier League podobno bacznie go obserwuje w letnim oknie transferowym.

Był to światowej klasy gol w asyście.

„przejście [Fraser] – powiedział Herdman, rozbawiony zbliżającym się innym graczem.

„To szczególna historia, która rozgrywa się tutaj i wydaje się, że każdy mężczyzna jest w stanie przyczynić się do tej podróży”.

Toronto FC wypożyczyło Frasera do Columbusa w zeszłym sezonie, a następnie przeniósł się do belgijskiego klubu KMSK Denzi po tym, jak jego kontrakt wygasł pod koniec roku. Mogą żałować, że go stracili.

OBEJRZYJ l Canadian Burgan robi świetne nurkowanie, aby utrzymać swoje sieci w czystości:

„Kolosalna” obrona Milana Burgana zapewnia Kanadzie zwycięstwo z Hondurasem w czystym koncie

Milan Burgan oddał wspaniały skok w 70. minucie, prowadząc Kanadę do zwycięstwa Hondurasu 2:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata CONCACAF. 1:21

Burgan wykonał kolejną znakomitą interwencję w doliczonym czasie gry w drugiej połowie, strzelając głową do Alberta Ellisa.

Kanada objęła prowadzenie w dziesiątej minucie po bramce samobójczej Denela Maldonado, którą wykonał kilka świetnych ruchów Buchanana. Lewy obrońca Club Brugge, po kapitulacji z Davidem, zatańczył wokół obrońcy Diego Rodrigueza w pobliżu linii i trafił potężne dośrodkowanie, które Maldonado, z Kyle’em Larrainem za nim, musiał zatrzymać tuż przed bramką.

READ  Nathan Rourke pracuje z Cleveland Browns, decyzja spodziewana wkrótce

Jego próba szoku sprawiła, że ​​trafił prosto w bramkę Hondurasu, dając Kanadyjczykom wczesną ochronę. Obrońca Stephen Vitoria rozpoczął atak dobrym podaniem z tyłu.

Kanada potrzebowała potężnej obrony przed Burganem w 70. minucie, aby utrzymać prowadzenie. Bramkarz posłał lewą rękę z rzutu wolnego w zgrabną główkę Hondurasu Kervin Arega.

Było to drugie w historii zwycięstwo Kanady w Hondurasie – i pierwsze od sierpnia 1985 roku w stolicy Tegucigalpa, gdzie rezerwowy Jorge Baccos strzelił jedynego gola w meczu.

Długo oczekiwana zemsta

Szczególnie fajnie było przyjechać do Estadio Olimpico Metropolitano, domu pełnego horroru, gdzie Kanada w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata 2014 zakończyła się w październiku 2012 roku upokarzającą porażką 8:1. Kanadyjczycy weszli do czwartkowego meczu z rekordem 0-4-1 na boisku.

W innych meczach w czwartek rozstawione 11 Stany Zjednoczone pokonały 70. miejsce w Salwadorze 1:0 w Columbus, 14. miejsce w Meksyku na 57. miejsce na Jamajce w Kingston i 49. miejsce w Kostaryce na 63. miejsce w Panamie 1 -0 cali San Jose.

Po tym międzynarodowym oknie dla Kanady pozostały trzy mecze. W marcu trzy najlepsze drużyny będą reprezentować Amerykę Północną i Środkową oraz Karaiby w Katarze, podczas gdy drużyna zajmująca czwarte miejsce zmierzy się z Oceanią w międzykontynentalnym play-offie, aby zobaczyć, kto do nich dołączy.

Drużyna Herdmanna jest na dobrej drodze, aby dotrzeć do piłkarskiego show po raz pierwszy od 1986 roku i jego jedynej wizyty na Mistrzostwach Świata Mężczyzn.

Czwartkowe zawody zmierzyły się z najlepszymi drużynami w finałowej rundzie kwalifikacji w regionie CONCACAF, obejmującym Amerykę Północną i Środkową oraz Karaiby.

76. miejsce Honduras (0-6-3) spada od czasu remisu Kanady 1:1 we wrześniu na BMO Field w Toronto w meczu otwarcia rundy.

Kanada była bez gwiazdy Bayernu Monachium Alphonso Daviesa, który był nieobecny w akcji z powodu zapalenia mięśnia sercowego, po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa Corona. Wpływowy pomocnik Stephen Ostaciu również był nieobecny, a portugalski raport mówi, że uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID. Herdmann powiedział przed meczem, że ma nadzieję, że Ostaccio odegra jakąś rolę w nadchodzących meczach.

Ale było wiele ofensywnych ciosów nawet bez Davisa, a David, Larryn i Junior Howlett prowadzili atak w pierwszym 11 meczu, który weszli do meczu z 406 występami.

A Davis właśnie tam był, świętując kanadyjskie gole podczas oglądania transmisji na żywo na Twitchu.

Weteran pomocy Atiba Hutchinson prowadził zespół, zamykając swój 91. mecz – rekord Kanadyjczyków.

Kanadyjczyk Samuel Peet wymagał leczenia po tym, jak jego kostka została zakwestionowana przez niezdarnego Edwina Rodrigueza w 34. minucie Jamajski sędzia Danion Parchman sprawdził grę na bocznym ekranie, zgodnie z twierdzeniem VAR, ale nie było kolejnej kary.

Piette nie mógł kontynuować, ustępując Fraserowi w 39. minucie.

Jedną z obaw był fakt, że Fraser i Hutchinson otrzymali żółte kartki. Pomocnik Toronto FC Jonathan Osorio, który zszedł z ławki, odniósł swój 50. mecz dla Kanady.

Pojemność w 37 325-miejscowej sali została w czwartek ograniczona do 50 procent z powodu pandemii, z dużą ilością pustych miejsc. Wytnij pole gry w miarę trwania meczu, kopiąc pionki.

Kanada odniosła w przeszłości niewielki sukces na honduraskiej ziemi, z rekordem kariery 1-7-3 przed czwartkowym spotkaniem. Jego ogólny rekord przeciwko Hondurasowi poprawił się do 8-11-7.